Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Glock Nedir, Ne Değildir?
hmmm. enteresan. ok oraya da aktaririm...

Alıntı

sn . lupus ve diğer arkadaşların belirttiği özelliklerden dolayı glock tüm arkadaşların denemesi tecrübe yapması gereken bir silah .
En önemli yönü ve kandisini farklı kılan özgün tasarımı ve özellikleri ...Sonuçta ortaya ucuz basit gibi gözüken bir alet çıkıyor belki ama bence asıl olması gereken de bu mumkun olduğu kadar basit sıradan ama bir o kadar da kendi içinde özellikli iş görür ve özgün. bunlar basite alınacak özellikler asla değil bence
avans yatıran arkadaşlarınızdan biri olarak heyecanla G19 a sahip olacağım ve tecrübe edeceğim gunu bekliyorum dolayısı ile her türlü bilgi tecrübe kullanım deneyiminizi izliyor olacağım , bilgi vermeniz ricası ile

saygılar

Alıntı

Sayın Ice,

Glock almayı düşünen arkadaşlara, denemeden karar vermemelerini öneririm. Gerçi beğenmedikleri zaman ruhsat parasını dahi kurtaracak fiyata satabilirler. Ama silahın gerek tetik konfigürasyonu ve özellikleri, gerekse de kabze yapısı herkese göre değildir. Özellikle malzemesini diğer marka silahlarla karşılaştırdığınızda '' Bu muymuş yani Glock ? '' diyebilirsiniz.

Ancak gerçekten sade, basit ve fonksiyonel bir silah. Defaatle incelememe, çalışma şeklini ve basitliğini çok beğenmeme rağmen, polimer ve diğer parçalarından bir HK'dan yada Walther'den aldığım kalite hissini bir türlü alamadığım için, atış yapana kadar bu silahı hiç beğenmiyordum.
İlk defa atış yaptığımda, hayatımda ilk defa Glock denemenin verdiği heyecandan, silahdan hiç bir şey anlamadım. Ancak dört veya beşinci denememde, sakin ve kullanım şeklime göre test ettiğimde, fikrim çok değişti. Silah özellikle savunma tipi pratik atıcılık için biçilmiş kaftan. Ancak 10-15 metreye şişe dikip, yavaşça nişan alıp vurmaktan hoşlanan arkadaşlar kesinlikle uzak dursun, çünkü onlara göre bir silah kesinlikle değil.

Alıntı

Sn.Lupus,Glock'la ilgili düşüncelerinizi ve deneyimlerinizi ilgiyle okudum.
Estetik bulmadığımdan hiç bir zaman almayı düşünmediğim bir silah. Ancak bu ve önceki forumda yazılanlar ile kullananlardan duyduklarımdan ,Glock'un basit,kullanışlı,kolay kolay tutukluk yapmayan,her türlü koşulda çalışabilen,pisliklere karşı toleranslı bir tabanca olduğu anlaşılıyor.Kısaca Glock'a "tabancaların Kaleşnikovu"diyebiliriz.

Alıntı

son sözü ceycey çok kısa net ifade etmiş , aynen katılıyorum ; silah dünyasının kaleşnikovudur glock şu an ...

Alıntı

arkadaşlar glockğun her koşulda çalıştığı açık ama bi sorunu var ki beni bu silah hakkında olumsuz düşüncelere sürüklüyor.aşağıdaki videolarda bu sorunu göreceksiniz.glocklara olan ilgim hergeçen gün artıyor ama bu sorunu yüzünden hala glocklara soğuk bakıyorum.

http://youtube.com/watch?v=BsktLC-hzx4&feature=related
http://youtube.com/watch?v=FhMSNvZReYM&feature=related

Alıntı

Evet, Sadece 2 parmagi olup silahi yandan tutanlar icin buyuk sorun...

Alıntı

Glocklara da hic laf soyletmiyorum yani... Pardon...

Alıntı

.....

Alıntı

Zorunluluğu olmayan bir atış stili,bence test ve kalite belirlemesi için önemli olmayan bir şart.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi