Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Glock Nedir, Ne Değildir?
Glock, uzun yıllardır yapılan en özgün dizaynlardan birisidir. Bunun nedeni de, Gaston Glock ve ekibinin, Avusturya Ordu ihalesi için teklif alana kadar, hiç ateşli silah dizaynı ile uğraşmamış olmalarıdır. Bu nedenle bildik dizaynlardaki iyi yönleri çorba yapıp geliştirmek yerine, tamamen kendine has bir tad ve lezzetle ortaya çıkabilmişlerdir.

Glock'lar asla favori tabancam olmadı. Gerek görünüşü, gerekse de malzeme kompozisyonu bana her zaman ucuz bir el aleti hissi verdi. Tabanca ve pratik savunma atıcılığı ile ilgili beklenti ve yeteneklerim değiştikçe ve en sonunda da bir Glock ile ayrıntılı bir kaç test atışı yapma imkanı bulunca, bu silaha karşı bakış açım da değişmeye başladı. Artık tetik sağma mesafesi ve tetik kurulma mesafesi uzun, atış aksı yüksek silahlara tahammül edemiyorum. Bu durumda da HK P7,1911, BHP, P99, SteyrM9 veya Glock gibi tetik karakteri olan silahlar beni daha çok cezbediyor.

Silahın hangi şartlarda ve nasıl çalıştığına hiç değinmeyeceğim, bu zaten Sağır Sultan'a bile malumdur.

Glock'u benim için cazip yapan şey, aşağıdaki teknikleri uygulama imkanı veren bir tetiğe sahip olması, basitliği ve hiç bir parçasını sökmek için çekice veya mengeneye ihtiyaç duyulmaması, bakımsızlığa ve hor kullanıma aşırı toleransıdır.

Saygılar.

Alıntı

abicim o atışlardan sonra poligon ağlamaktan beter olmuşturBig Grin yaw böyle

insanları görüp kıskanmamak elde değil.adam nasılda harcıyor mermileri çatır çatır.türkiyede bir adamın yıllık hakkı 200 mermi.hem biz asker toplumuyuz , attık mı adamı gözünden vururuz , silah kültürü bizden

sorulur diyoruz , hemde saçma sapan yasalar ve kurallarla silah kültürümüzü mahfediyoruz.inşallah bizi anlayan bir insan türkiyenin başına geçerde bu sorunları kökünden halleder.

Alıntı

Glock $u ana kadar en agir dayaniklilik testlerinde ba$arıyla gecmiştir
silahi ateşe

hazir konuma getirirken cikan sesi minimuma indirebilmek icin ozel bir mekanizma tasarlanmıştır 2000m irtifadan ateşe hazir olarak cole birakilir, duşuşunden hemen sonra ateş eder, -40 derecede ateşe hazir

olarak bırakılır sonra cıkarılıp ateş eder, +50 derece sicaklikta ateşe hazir olarak colde kuma gomulur sonra cıkarılır ateş eder, namluda bir sapma, nişangahta bozulma yada tutukluk tarzı herhangi bir sorunla

karşılaşılmaz cogu silahtan daha hızlı dolum sağlanır daha hafiftir uzun atımlarda cogu silah tutukluk yapicaktır ama glock asla yapmaz daha ucuzdur ve taşıması daha kolaydır eli daha ii kavrar tabi sağ elini

kullananlar için geçerli tetik mekanizması daha iidir en önemlisi benim için her koşulda çalışır ve daima görevini yapar.ateşleme mekanizmasi diger silahlar gibi horoz-patlar sistemi icermedigi icin çöl gibi kumlu

ve tozlu ortamlarda guvenle kullanilabilen sidearm sinifi tabancadır son olarak cogu silaha göre doldurma ve atese hazır hale gelme 3 ila 5 sn daha hızlıdır...

Alıntı

Silahın hertürlü teknik özelligi son derece üstün.
Özgün olması ve

taklitler içermemesi ise bana göere tüm bu üstün özelliklerinin sebebi.
Genede glock larında sonuçta bir tabanca oldugunu ve her tabacanın tutukluk yapabilecegini akıldan çıkarmamak lazım. Gloc bu olasılıgın

en düşük oldugu silah...
Benim şahsi kanaatim ise polimer gövdeli bir silah dahi olsa tüm bu özelliklerin yanı sıra estetik de cok önemli. Saygılar...

Alıntı

Cool

Alıntı

[Resim: glock2034gy4.jpg]

[Resim: glock34h520x388ch4.jpg]

Glock 34 Specifications

Caliber------------------------ 9mm (9x19mm)
Magazine Capacity------------ 17 rounds
Overall Length -----------------8.15" / 207 mm
Height (Including Mag)--------- 5.43" / 138 mm
Width------------------------- 1.18" / 30 mm
Length Between Sights--------- 7.56" / 192 mm
Barrel Length------------------- 5.32" 135 mm
Barrel Rifling--------------------Right, Hexagonal
Length of Twist ----------------9.84" / 250 mm
Weight (Without Mag)---------- 22.92 oz / 650 g
Empty Mag Weight-------------- 2.75 oz / 78 g
Full Mag Weight--------------- ~9.87 oz / ~280 g
Trigger Pull-------------------- ~4.5 lbs / ~2.0 kg
Trigger Travel------------------- 0.5" / 12.5 mm
Action-------------------------- Glock Safe Action
Number of Safeties -------------- 3

siralama biraz bicimsiz oldu ama idare eder iste.

Alıntı

Bu da benim Glock ailesi ve ailenin diger uyeleri... Ust sira 45likler alt sira 9mm ler...
[Resim: semiautos.jpg]

Alıntı

Sayın ilksurfer mümkünse atış videolarınıda gönderebilsenizde izlesek

Alıntı

http://www.youtube.com/user/ilksurfer
Butun atis videolarim burada..

Alıntı

İlksurfer,

Maalesef hala videolarınızı seyredemiyoruz.
Bundan sonra en azından http://www.video.google.com dan veya photobucket'ten yayın yaparsanız, bu saçma sapan sansürleri by-pass yapabiliriz.

Selamlar.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi