Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nagant Extra Ve Karadağlı
Formun Antika silahlar ile ilgili paylaşımlarını görünce, Nacizhane benimde bir katkım olsun istedim.Dün gece yaptığım bir arkadaş ziyaretinde, Ne var, Ne yok diye açılan muhabbet, Aşağıda sizlerle paylaşacagım güzellikleri fotoğraflamam ve Kurtuluş Savaşın da çarpışan dedelerimizi Rahmet ve Minnetle andığımız uzun konuşmalarla devam etti. Buyrun emektar güzeller...
[Resim: a1-1.jpg]
[Resim: a2-1.jpg]
[Resim: a3-1.jpg]
[Resim: a4-1.jpg]
[Resim: a5-1.jpg]
[Resim: a6-1.jpg]
[Resim: a7-1.jpg]

Alıntı

[Resim: a8-1.jpg]
[Resim: a9-1.jpg]
[Resim: a10-1.jpg]
[Resim: a11-1.jpg]
[Resim: a12-1.jpg]
[Resim: a13.jpg]

Saygılar.

Alıntı

Elinize sağlık Sn.Alpago

Alıntı

Beğendiğinize memnun oldum Sn.avcı41.
Yanlız Nagant ın durumu pek iç açıcı değil Sad. Zira silahın topunu kesilmiş bir inşaat çivisi tutuyor. Horoz zamanında kırıldığı için çok hoyratça yapılmış bir kaynakla duruyor malesef.
Saygılar.

Alıntı

Gğzel paylaşım alpago,böyle manevi değeri yüksek silahları görmek çok kıymetli benim için.teşekkürler.

Alıntı

Nagant'ın horozu sanki bana orjinal değil gibi geldi.

Alıntı

Doğrudur Sn.Altunhan, Fotoğraflardan pek belli olmasa da, Çok kötü işlem diyeceğim ama daha çok katliam görmüş bir horozu var silahın .
Saygılar.

Alıntı

Sn. alpago,

"NAGANT EXTRA" silâhın üzerinde yazan markaysa sanıyorum İspanyol yapımıdır.
Emile ve Leon Nagant kardeşlerin tasarımı ve üretimi bu tabanca Rusya dışında Portekiz’den Norveç’e birçok Avrupa ülkesinde de kullanıldı.
7.5mm İsviçre revolverinin de bir Nagant variasyonu olduğu yazar bazı kaynaklarda. Bir çok İspanyol ve Belçika yapısı kopyası vardır. "Systeme Nagant" revolverler Belçika'da Francotte, Lepage ve Pieper tarafından da yapılmıştır. "NAGANT EXTRA" galiba "hareketli" olmayabilir.
Ekli resimlerdeki "Hareketli Nagant" üzerinde bulunan Belçika damgalarına bakınız.

Saygılar,
alikozanoglu

Eklenti Dosyaları Resim(ler)

Alıntı

Nagant haraketliye benziyor. Ve muhtemel "Tula Arsenal" yapımı.
Sn Ali bey;
Ekte koyduğunuz resim üzerindeki yeniklere bakılırsa belçika yapımı. Rus yapımlarında bu tip yenik veya metal problemlerine şahit olmanız zor.

Alıntı

Sn smith,

Geçtimiz ay içinde sanıyorum yirmi altı tane Nagant gördüm 9 tanesi Liege, 16 tanesi Tula 1 tanesi (NAGANT EXTRA" yazılı İspanyol yapısıydı, o sebeple yazdım. Liege'lerde sinek, balık, kule tam temildi. Galiba EXTRA'da da kalkan içinde çapraz kılıç veya mızrak gibi bir işaret vardı galiba.

Saygılar,

alikozanoglu

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi