Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sightmark (Yeşil) Lazerli Mıknatıslı Sıfırlama Aleti
30-09-2009, 12:21 PM
Sightmark (Yeşil) Lazerli Mıknatıslı Sıfırlama Aleti
Oldukça iddialı bir tanıtımı olan bu ürünü dün deneme fırsatımız oldu. İddialı olma sebebi ise üretici firma tarafından, bu alet ile hiçbir ilave aparat takılmaksızın bütün silahlara (tüfeklerde dahil) sıfırlama yapılabileceğinin söylenmesiydi.

Ürün yeşil renkli lazere sahip. Bu gündüzde lazer noktasının rahatlıkla görülebilmesini sağlıyormuş (ben akşam saatlerinde denediğim için ne kadar doğru bilmiyorum). Ayrıca yeşil renk lazerlerde kırmızı lazerden farklı olarak ışın demetini de görebiliyorsunuz. Tabi bu görme Yıldız Savaşları filmindeki ışın kılıçlarındaki gibi olmuyor Smile Sadece lazerin takip ettiği yolda zayıf bir ışık görüyorsunuz.

Ürünün ön tarafında lazer, arka tarafında ise güçlü bir mıknatıs var. Mıknatıslı kısımın ortasında ise yıldız şeklinde yaylı konik bir parça var. Bu parça ucundan köküne doğru genişlediği için ürünün namlu içine tam oturmasını sağlıyor. Mıknatıs namluya tutunuyor, bahsettiğim konik kısım ise namlunun içini tamamen doldurarak aletin stabil durmasını sağlıyor. Yani 22 kalibrelik bir silahta namlu içerisine giren kısım çok az iken, 45 kalibrelik silahta namlu içersine giren kısım daha fazla oluyor.

Ürünün herhangi bir namlu sınırlaması yok, ben 44 kalibrelik magnumun namlusuna küçük gelip sabit duramayacağını düşünürken, bir 44'lük kovanı namlu içerisine giren konik kısma oturttuğumda nerdeyse yarısına geldiğini farkettim. Dolayısıyla gerçekten namlu çapı büyük bir silah da bu alet ile sıfırlanabilir.

Yalnız, her ne kadar mükemmel gözükse de bu aletin bir kusuru var. Aleti incelerken birçok silah ile uyumlu olduğunu ancak bazı silahlarda şaşma olduğunu farkettik. Epey bir kafa yorduktan sonra bunun nedeninin silahların namlu ucunun yatay eksenle yaptığı açıdan kaynaklandığını farkettik. Yani bu aletin kusursuz çalışabilmesi için namlu ucunun yatay ekseni kestiği açının 90 derece olması gerekiyor (yani | şeklinde olmalı). Bazı silahların namlu ucunun | şeklinde değil de / şeklinde olması açısal hataya neden oluyor.

Silahların çok büyük çoğunluğunun namlu ucu yatay ekseni dik kesiyor (yani | şeklinde). Ancak Smith Wesson'un bazı modellerinde silahın orjinal modelinde namlu ucu / şeklinde. Bir de tabi silahın yanlış şekilde değişiklik işleminden geçmesi sonucu namlu ucunun yamulması mümkün.

Kısaca, ürün genelde başarılı ancak sabit namlusu olan toplu silahlarda hata payı olabiliyor.

Yazdıklarım biraz karışık oldu sanırım, açıklayıcı resimler bulabilirsem ekleyeceğim.
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
30-09-2009, 04:39 PM (Bu Mesaj 30-09-2009 05:11 PM değiştirilmiştir. Değiştiren : sandeman.)
RE: Sightmark (Yeşil) Lazerli Mıknatıslı Sıfırlama Aleti
İyi de efendim,namlusu ve sürgüsü polimer silahlara nasıl tutunacak bu mıknatıs? Böyle düşünmemiştiniz,değil mi?Yaaa,demekki forumu okumak gerekiyormuş Big Grin Big Grin Big Grin
Web Sayfasını Ziyeret Edin Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
30-09-2009, 04:51 PM
Çok muhterem sandeman efendim;

Bakın bunu hiç düşünmemiştim. Ancak namlusu sıkıştırılmış kağıttan (Tongue) yapılan Safir marka yivsiz av tüfeğinde denedim ve gayet güzel çalıştığını müşahede ettim.

Ama tabi polimer namlu bambaşka...
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
30-09-2009, 08:17 PM
Anlaşıldı; bu konuda geyikler bölümüne akmakta. Smile Smile

Bedava peynir; sadece fare kapanında olur.....
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
11-11-2009, 10:25 PM (Bu Mesaj 11-11-2009 10:32 PM değiştirilmiştir. Değiştiren : özgürizmirlim.)
bu ürünü nereden aldınız...ürünün resmini ve site sayfasını buradan verirmisiniz. Türkiye de satışı varmı ayrıca fiyatını söylermisiniz....
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum Atla:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

İletişim | TabancaTufek.com | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Hafifleştirilmiş Sürüm | RSS