Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Promosyon alternatifleri
Arkadaşlar!
Tinkap firmasından görüşme sonuçları geldi; maalesef finish renkler gri mat krom ve sarı gibi bizim ürünümüze hitap etmeyen renkler.Daha da önemlisi yüzey sertlik çok yüksek olmakla beraber,korozyon dayanımları çok düşük.Tabanca için en olmaması gereken şey bu.Şimdilik alta çinko nkel veya fosfat üstüne kataforez kaplamaya devam edeceğiz.Elimizde ki imkanlarla korezyon dayanım ömrü en uzun olan kaplama tarzı bu.Tabii sürgüde tennifer uygulaması ile ilgili ABD de dahil sn.Harun beyin önerilerini bekliyorum.
Saygılar....

Alıntı

sn North Wolf
Benim bildigim promosyon satış tirendini çogaltmak için yapılır.
Tüfek bayileri mermi satışı yaparken çakmak,çakı,hesap makinesi,yağ,vs.gibi
promosyon ürünler verirler.
Sizce tabanca alırken,örnek:Glok tabancada promosyon varmı,yoksa almıyorum der.
Lütfen üreticileri dogru bilinçlendirelim.Burda tartışılan konu üreticiler için
çok önem arzeder.

Alıntı

Ben promosyon ürünler ile ilgili fikirlerinize katılmıyorum şahsen sn dr.akdal.Vermeyi düşündüğünüz çakı,anahtarlık,fener tarzı promosyon amaçlı malzemeler maliyetinden ötürü gereken faydayı veremiyeceği gibi bence firmanın imajınıda benim gözümde kötü etkiler.Ama dersenizki çok kaliteli bir iç kılıf yada çok özel bir bakım kiti verebiliriz ve bu ürünler gerçekten ömürlük olur,yada kendi üretiminiz güzel ve kaliteli bir av bıçağı yapabilir de bunları ürün yelpazenize katabilirseniz inanın ben promosyon olarak istemem ücreti neyse öder her şekilde temin etmeye çalışırım.Örneğin lambaya bak tabancanın yanında verdiler 3 günde bozuldu, inşallah silahta böyle çıkmaz muhabbetinin insanların içine yer etmesi bence sizin iyi niyetli düşüncenizi,size zarar verebilecek bir anlayışa çevirebilir.Bence en iyi satış stratejisi en iyiyi en uygun fiyatla satmaktır.En iyi olduktan sonra en pahalıya bile satsanız,kaliteden taviz vermeyen özel bir müşteri kitlesine zaten hitap edebilirsiniz.Saygılar...

Alıntı

Sn. dr.akdal
Gördüğüm kadarıyla şu ana kadar tartışılan alternatifler bir şekilde piyasadan da (maliyeti bir kenara koyarsak) kolaylıkla temin edilebilecek alternatifler. Bence bir "snap cap" vermeyi düşünün mesela. Öyle her arayanın kolay kolay elde edemediği bir şey. Hatta mevzuat açısından bir engel yoksa ve mümkünse bunu kendi üretiminiz yapıp üzerine de "Akdal" yazarsanız harika olur diye düşünüyorum.
Saygılar.

Alıntı

Göktuğ demiş ki:sn North Wolf
Benim bildigim promosyon satış tirendini çogaltmak için yapılır.
Tüfek bayileri mermi satışı yaparken çakmak,çakı,hesap makinesi,yağ,vs.gibi
promosyon ürünler verirler.
Sizce tabanca alırken,örnek:Glok tabancada promosyon varmı,yoksa almıyorum der.
Lütfen üreticileri dogru bilinçlendirelim.Burda tartışılan konu üreticiler için çok önem arzeder.

Sn.Göktuğ, taktir edersiniz Glock'un satış stratejisi başkadır, SigSauerinki başkadır. Akdalın Stratejiside başka olacaktır. Örneğin Amerikada XD al ve çık denen bir strateji dönem dönem kampanya yapar. Aslında tüm firmalar buna benzer kampanya ve bundle ile ürünlerini satar. Yanına set verir, ilave şarjör verir... vs.. vs.. Tabiki bu tabancanın seçimi aşamasında ana faktör değildir. Ancak TAVSİYE denen mekanizma ve "son an seçimi" ne denli etkili olduğu konusunda üzerinde görüş birliğide vardır.

Ayrıca ben bunların Tabanca setinle birebir yanında verilmesini tavsiye etmedimki... o üreticinin maliyet-kar tablosuna göre karar vereceği bir durum. Ayrı bir paket olarak da satabilir. Yada Arkadaşına Ghost aldıran başka bir ghost sahibinede fabrika tarafından hediye edilebilir. Bu tamamen ürün geliştiricilerin noktası.

Ülkemizde Tabanca alışveriş davranış profillerini incelemek gerekli. Ancak tam set al ve çık tabancası şu anda veren bir kimse yok. Mutlaka açık bir nokta kapatacaktır. Ancak yineliyorum, bu demek olmasın-ki tabancada kaliteyi boşverelim, kaplamasını- boyasını dandik yapalım.. ama yanına fazladan 10 şarjör koyup birde çakı yaptıkmı...

Alıntı

Sevgili Radius!(Sn.Göktuğ,Sn.msgeldi,Northwolf Üstadım )!
Öncelikle samimi ilgileriniz için çok teşekkür ederim.Promosyon,katalog tanıtım vb çalışmalarda arkadaşlarımızın ve sizlerin vurguladığı en önemli bir kaç noktanın bende altını çizeyim:
1-Üründeki kalite problemlerinin (kaplama vb)yerine konulabilecek veya kusurları örtecek hiç bir promosyon olamaz.
2-Promosyon bizim için tanıtım unsurudur,satışları çok artırdığına dair bugüne kadar hiçbir tesbitim olmadı.Milyarlarca liralık katalog.broşür ,promosyonlar bayilerin deposunda kaldı çürüdü.
3-Aksesuar veya outdoor ürünler veya promosyonların kalitesi firmanın marka güvenilirliğinin veya marka değerinin bir göstergesidir diye düşünüyorum.Biz daha çok yolun başındayız.Akdal marka bir tişört veya şapkayla kimseye hava atamazsınızSmileTT.com olursa başkaSmile
4-Burada ki bütün önerileri bütünün bir parçası olarak düşünüp önem veriyorum.Anonim bir akıl veya ciddi bir istişare heyeti gibi düşünerek ;doğru,yanlış,eksik demeden notuma alıyorum.İnsanlar bize değer verip yazıyorsa yazılan herşey değerlidir.
5-Bu konuda çok çeşitli ve değerli öneriler aldık(Kit örnekleri,ID kartı,Kulüp kartı,TTcom üyelik ücreti(10$ niye olmasınSmile vb )bence harika fikirler.
2010 yılında fikirlerinizin sonuçlarını mutlaka takip edeceğinize inanıyorum.Fikir veren her arkadaşımıza kabul ederlerse kitap vb küçük hediyeler düşünüyorum.
Sizlerden tek ricam kıymetli fikirlerinizi bizden esirgememeniz,tavsiyede bulunma zahmetine giren her arkadaşımızın fikrine değer vermeniz.
Muhabbet ve saygılarımla.....

Alıntı

İğne vurmalı bir silahtın kutusundan kuru tetik çalışması yapmak için ''snap-cap'' çıkmasının çok hoş olacağı konusunda ben de Sn.msgeldi ile hemfikirim. Ülkemizde bilinmeyen ve önemsenmeyen, ama gerçekten çok faydalı araçlar.

Saygılar.

Alıntı

Sn.msgeldi ve Lupus Üstadım!
Snap cap okuduğum kadarıyla av tüfeklerinde misket konularak atış denemelerinde kullanılıyor.Tasarım ve üretimi zor bir ürün gibi.Tabanca uygulamaları varsa 1-2 adet ithal edip değerlendirebiliriz.Orjinal bir fikir!
Saygılar...

Alıntı

Öyle küçük hediyelerle olmaz Sn.Dr.Akdal...! Hepimize en az bir Mercedes E220 CDI (2010) çekeceksiniz... Big Grin

Şakası bir tarafa, hediye filan işin latifesi, ayrıca siz samimiyetinizle fazlasını hakediyorsunuz Sn.Dr.Akdal. Sizleri daha iyi yerlerde görebilmek bizi yeterince mutlu eder, onurlandırır. Bizler zaten silah sanayisi iyi yerlere gelmiş, avrupa sanayiinle baş eden bir sanayiye kavuştuğumuz için yeterince mutlu oluruz. Ama yeterki olun....

Alıntı

Sn.dr.akdal,
çakı,anahtarlık v.s. bir yana bu snapcap leri her tabanca kutusuna bir adet koymak güzel fikir.Sn.msgeldi çok güzel bir fikir üretmiş, bende kendisine katılıyorum. Ancak her silah kullanıcısının snapcap ile tanıştırılmaları gerektiğinede inanıyorum.
Ayrıca plastikten mamul fişek yatağı ve namluyu boydan boya kapatan bir parça var. Güvenlik amaçlı üretilmiş. Tanıtıma gelen firmalardan biri dağıtmıştı, nereye koyduğumu bulayım.Resmini eklemeye çalışayım.
Sevgiler...

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi