Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 2 Oy - 3.5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Resimli anlatım

Selam Arkadaşlar.

Benim için doğru nişan alma konusunda çok faydalı bilgiler içeren paylaşımlarda bulunan üstadlara teşekkürü borç bilirim.

Soruma gelecek olursak aşağıda paylaşmış olduğum benim SS P229' un gezi tek bir çubukla işaretli, paylaşımlardaki gezler hep iki noktalı. Nişan alırken anlatılanlardan farklı olarak dikkat etmem gereken bir husus var mıdır?

[Resim: image_zpshqolimlk.jpg]

Saygılarımla

Alıntı

Sn. OBERON01,

Aynı nişangah sistemini kullandığım için yazıyorum, yavaş atışlarda noktalardan ziyade gezdeki açıklığa arpacığı sağdan ve soldan eşit boşluk kalacak şekilde oturtmak ayrıca üstten de taşma olmayacak şekilde hizalamak (doğru nişan resmi yakalamak) silahınızın sıfırlandığı noktayı vurması demek olacaktır.

Noktaları kullanarak yapacağınız atışlar genelde hızlı atışlarda işinize yarar. Arpacığın gez boşluğundaki hizalaması ayrıca hedefinde durumunu aynı zamanda değerlendirmekle zaman kaybetmek yerine kare üzerinde nokta ve hedefi görüyorsa savunma mesafelerinde gövde hedefine isabetli atış yapabilirsiniz manasındada değerlendirile bilir.

Saygılarımla...

Alıntı

Öncelikle yeri burası değil biliyorum fakat konu açma yetmim olmadığı ve en uygun konunun da bu oldugunjr düşünürek burada yazmaya karar verdim.
Ankara'da ikamet eden 23 yaşında üniversite öğrencisiyim. Küçük yaştan beri atıcılığa hevesim ve ilgim vardır ancak ne yönlendirebilecek birisi nede emniyet korkularından dolayı benim pek cesaretim olmadı.
Forumla tanışmam Sn. ORTAC beyin videoları ile karşılaşmam ile oldu bir çok videosunu izledim foruma üye olmadan önce de bir çok konuyu okudum fakat teorideki bilgilerin atıcılık için yetersiz olduğundan en azından benim şahsi görüşüm bu olduğundan ateşli silah poligonuna gitmeyi hiç bir zaman cesaret edemedim forumla tanışana kadar ateşli silah poligonunda atış yapabileceğimi bile bilmiyordum.
Benim asıl sorum Ankara'da tabanca ve atıcılıkla ilgili temel bilgi ve eğitimleri alabileceğim bir yer varmıdır ?
Direk poligonlarda bu eğitim veriliyor mu ?
Sizler kadar olmasa bile bende bu spora gönülden bağlı ama cesaret edemeyen birisiyim.
Büyüklerimden izlemem gereken yollar hakkında bilgi istiyorum.
Hepinize iyi forumlar dilerim.

Alıntı

Sn.alpago faydalı bilgileriniz için teşekkür ederim emeğinize sağlık.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi