Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Beretta 92 Serisi
(02-10-2017, 08:34 PM)lupus demiş ki:
(02-10-2017, 03:25 PM)alpi demiş ki: 2.el ithal silah olan Beretta mı yoksa hiç riske girmeyeyim yerli bir silah mı alayım oldukça kararsızım. 

Bu denklemde asıl risk denklemin ikinci yarısında Sn.alpi. Smile

Akıllı düşünürken deli dereyi geçermiş... Çok vakit kaybetmeden silahın sahibinden gövde raylarının fotoğraflarını isteyin, eğer o görüntüler de mevcut görüntülerle uyumlu ise ufak tefek kozmetik kusurlara bakıp, armudun sapı üzümün çöpü demeden bu tabancayı alın geçin. 

Saygılar.
Sayın lupus,

Değerli fikirlerinizi paylaştığınız için çok teşekkür ederim. İnanın bu denklemi kurarken hangi kafayla kurdum diye kendimi sorgulamadım desem yalan olur  Smile   Ben yine risk alıp 2.el Beretta almaya karar verdim Smile 
     MKE den satın alabilir belgemi iade ederken iç çekmedim de değil. Malumunuz boykotlar altında, birde üstüne MKE nin tekeli eklenince maalesef istediğimiz sıfır ithal tabanca almak günümüzde çok zor. Yerli silahlara olan güvensizlikte eklenince üstelik benim gibi tecrübesizler için silah seçimi yapmak oldukça zor oluyor.
     Neyse ki sizin gibi bilgi sahibi değerli üstadlarımız ve değerli form üyesi arkadaşlarımız bilgi, tecrübe ve tavsiyelerini bizden eksik etmiyorlar. Hal böyle olunca da ve usta sözü dinleyince bu karmaşadan kolay sıyrılabiliyorsunuz.
     İlgi alaka ve değerli yorumlarınız için tekrar teşekkür ederim.

Saygılarımla...

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
taarruz, lupus, fsmy
Sayın Alpi,o halde hayırlı olsun,iyi günlerde güle güle kullanın,saygılarımla.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
alpi
(04-10-2017, 03:48 PM)fsmy demiş ki: Sayın Alpi,o halde hayırlı olsun,iyi günlerde güle güle kullanın,saygılarımla.

Teşekkür ederim Sayın fsmy

Değerli fikirleriniz için tekrar teşekkür ederim.
Saygılarımla...

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
fsmy
Değerli TT Forum üyeleri merhaba.

Forum üyesi olmayan silahsever bir mesai arkadaşımın sorunuyla ilgili bilginize başvuracağım.

Beretta f92 compact model tabancanın sağ kabza kapağında bulunan "PB" arması düşmüş.
[Resim: lbvkRg.jpg]
Silahın sahibi orijinal kabza kapaklarını değiştirmek istemiyor. Bu sebeple arma arayışında. Aşağıdaki fotoda görülen bu armayı, Türkiye'de bulabileceğimiz bir yer var mıdır?
[Resim: V3vlRj.jpg]
Aşağıda linkte de görüleceği gibi yurt dışı sitelerde satışı olan bu parçayı getirtmekte adli, idari herhangi bir engel var mıdır? 

http://www.berettausa.com/en-us/emblem-g...u-/c97124/

Saygılarımla.

Alıntı

Sn. Kayrahan,
Zamanında aynı durumdan muzdarip bir arkadaşımıza plaketçilerden yaptırmıştık. Belki size de bu şekilde çözüm bulabilirsiniz.
Saygılar.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Kayrahan
(06-10-2017, 07:28 PM)Kayrahan demiş ki: Aşağıda linkte de görüleceği gibi yurt dışı sitelerde satışı olan bu parçayı getirtmekte adli, idari herhangi bir engel var mıdır? 

http://www.berettausa.com/en-us/emblem-g...u-/c97124/

Saygılarımla.

Sayın Kayrahan, berettausa.com sitesi Türkiye' ye gönderim yapmıyor. Gönderen bir site bulabilirseniz adli-idari herhangi bir sorun yaşamazsınız.

Saygılar.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
Kayrahan, alpi
Değerli Forum Üyesi Arkadaşlar,

Beretta 92FS ile Beretta 92F Type -S- arasındaki fark nedir? İkiside FS modeli olarak mı geçiyor yoksa birbirinden ayrı iki model midir?

Saygılarımla...

Alıntı

(08-10-2017, 11:03 PM)alpi demiş ki: Beretta 92FS ile Beretta 92F Type -S- arasındaki fark nedir? İkiside FS modeli olarak mı geçiyor yoksa birbirinden ayrı iki model midir?

Biraz Eşofmanlı Şevket Hoca gibi olacak ama, bu soruların hepsi vakti zamanında cevaplanmış, hem de bu konunun başında...

http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...p?tid=3035

Halihazırda yazışmakta olduğunuz konunun ilk mesajından alıntı;

Alıntı: İlk Model 92 ' de, Colt 1911 gibi gövdede ve horoz tulumbasını kilitleyen tipte bir emniyet mandalı vardı. Ancak Avrupa ekolü daha ziyade Walther modellerindeki horozu indirip, iğneyi kilitleyen emniyetleri tercih ettiği için, ayrıca güvenlik güçleri de özellikle bu tür bir emniyet istedikleri için, emniyet mandalı sürgüye taşındı ve platform 92 S adını aldı.

Alıntı: Beretta JSSAP testleri için şarjör mandalının yerini değiştirip, Kuzey Amerika ekolünün tercih ettiği yer olan tetik korkuluğunun hemen arkasına taşıdı, emniyet mandalını çift taraflı yaptı, kabza önü ve arkasına hat çekti, nişangahları irileştirip, beyaz noktalarla donattı ve platform 92 S-1 adını aldı. 

Alıntı: Beretta daha sonra horoz piminin sol tarafına ayrı bir tabla ekleyerek, ayrışan sürgülerin direk geriye değil, yukarıya yönlenmesini sağlanması için bir tadilat yaptı ve platform artık 92 FS adını aldı.

Bu arada hala düşünmeye devam ediyorsunuz sanırım... Smile

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
kepenek50, alpi, Murata
(09-10-2017, 12:44 AM)lupus demiş ki:
(08-10-2017, 11:03 PM)alpi demiş ki: Beretta 92FS ile Beretta 92F Type -S- arasındaki fark nedir? İkiside FS modeli olarak mı geçiyor yoksa birbirinden ayrı iki model midir?

Biraz Eşofmanlı Şevket Hoca gibi olacak ama, bu soruların hepsi vakti zamanında cevaplanmış, hem de bu konunun başında...

http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...p?tid=3035

Halihazırda yazışmakta olduğunuz konunun ilk mesajından alıntı;

Alıntı: İlk Model 92 ' de, Colt 1911 gibi gövdede ve horoz tulumbasını kilitleyen tipte bir emniyet mandalı vardı. Ancak Avrupa ekolü daha ziyade Walther modellerindeki horozu indirip, iğneyi kilitleyen emniyetleri tercih ettiği için, ayrıca güvenlik güçleri de özellikle bu tür bir emniyet istedikleri için, emniyet mandalı sürgüye taşındı ve platform 92 S adını aldı.

Alıntı: Beretta JSSAP testleri için şarjör mandalının yerini değiştirip, Kuzey Amerika ekolünün tercih ettiği yer olan tetik korkuluğunun hemen arkasına taşıdı, emniyet mandalını çift taraflı yaptı, kabza önü ve arkasına hat çekti, nişangahları irileştirip, beyaz noktalarla donattı ve platform 92 S-1 adını aldı. 

Alıntı: Beretta daha sonra horoz piminin sol tarafına ayrı bir tabla ekleyerek, ayrışan sürgülerin direk geriye değil, yukarıya yönlenmesini sağlanması için bir tadilat yaptı ve platform artık 92 FS adını aldı.

Sayın lupus,

24.09.2009 tarihinde tarafınızdan açılan konunun tamamını okudum. Hatta toplam 9 sayfayı tekrardan gözden geçirdim, hatta yarı otomatik tabancalar başlığı altında Beretta  konularının 6 sayfalı ana başlıkları ve bunların içeriklerini olabildiğince okumaya gayret ettim.  Smile  Yukarıda ki belirttiğiniz konu eski olunca resimleri açamadım. Eski tarihli resimler olunca açılmıyor, sadece Beretta 92 SB serisinin resimleri açılabiliyor. Resimleri açabilseydim sanırım silah üzerinde yazılan model numaralarından sorumun yanıtını bulacaktım. Zira 92 F, 92 S ve 92 FS modelleri konu içerisinde geçiyor ama 92 F Type -S- konu içerisinde geçmeyince kafam karıştı, biraz muallakta kaldım ve sizi tekrardan 2009 yılına götürmek zorunda kaldım.   Smile

lupus ;

Bu arada hala düşünmeye devam ediyorsunuz sanırım... Smile

Dilekçeleri verdik Hocam dosyanın gelmesini bekliyorum. Sanırım bu hafta içi gelecek halledeceğiz. Çok şükür oldukça zor olan düşünce devresini sizin de katkıda bulunduğunuz değerli yorumlarınızla atlattık.  Smile
     İlgi, alaka ve değerli yorumlarınız için teşekkür eder, saygılarımı sunarım.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
lupus

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi