Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Beretta 92 Serisi
avsarchan demiş ki:Arkadaşlar,MKE'de satılan Beretta FS92 ler İtalya imalatımı,forumda İstanbul'da imal ediliyor gibi bir şey okudum sanki.

Ben de bir kedi gördüm sanki...

Ne güzel, MKEK ' deki yerli firma standlarının jargonu nihayet bizde de yer buldu...

Alıntı

(24-09-2009, 01:40 PM)lupus demiş ki: Beretta, 92 serisinin en zayıf yerinin bu handikapını giderebilmek için, bu parçada bir kaç kez revizyon yaptı. Kesin revizyon tarihlerini bilememkle beraber, halihazırdaki kilit bloğu geometrisinin en dayanıklı şekil olduğunu düşünüyorlar. Yeni nesil kilit blokları, eski model Beretta 92 serisi tabancalara da uyumlu olup, eski tip kilit blokları yenileri ile değiştirilebilir.

Üçüncü nesil kilit bloğu;
Kilit açma pimi yatağı daraltılmış,
Kilit kulakları açılarına küçük bir müdahale yapılmış.

[Resim: 55126964.jpg]

Yeni nesil kilit blokları, yeni tip '' plunger '' ile birlikte değiştirilmeli deniyor.Dikkat edilmeli.
(The new type locking block requires a new type plunger.)

(This kit includes a new type locking block, matching new type plunger, roll pin and recoil spring. )
Brownells sitesinde 913-000-050WB kodlu kit.

Alıntı

(04-02-2010, 04:49 PM)against demiş ki: [Resim: img0401a-1.jpg]

Locking block kit içinde , recoil spring ' in gönderilmesinin mantığı nedir ?

Ayrıca 13-14 lb recoil spring siparişinde de '' firing pin spring '' in yanında verilmesi nedendir üstad ?

Alıntı

'' Kilit bloğunun değişme zamanı geldiyse, irca yayının da değişme zamanı gelmiştir..'' mantığı ile sete irca yayını da ekliyorlar. Bunun haricinde üçüncü nesil kilit bloğuna uyumlu kilit açma sustası ve bunu sabitleyen bir pim ekliyorlar. Normalde fabrika kilit bloğu setinin içerisinde iğne yayı yoktur. Ancak özellikle Wolff'den yan sanayi yay alırken, irca yayının yanına bir de iğne yayı ekliyorlar, bunun nedeni özellikle iğne kilitleme sistemi olmayan silahlarda irca yayı sertleştikçe, sürgü hareketinin de sertleşmesi sonucu iğnenin kapsülden ısırıklar almaya başlamasıdır. Wolff bu uygulamayı genel bir teammül haline getirip, irca yayın ağırlığı ne olursa olsun, ilgili silah iğne kilitleme sistemi içersin veya içermesin, tüm irca yayı paketlerine bir tane de sertleştirilmiş iğne ekliyor.

Saygılar.

Alıntı

(15-11-2012, 02:34 PM)lupus demiş ki: ...Ancak özellikle Wolff'den yan sanayi yay alırken, irca yayının yanına bir de iğne yayı ekliyorlar, bunun nedeni özellikle iğne kilitleme sistemi olmayan silahlarda irca yayı sertleşti(rildi)kçe, sürgü hareketinin de sertleşmesi sonucu iğnenin kapsülden ısırıklar almaya başlamasıdır.
Wolff bu uygulamayı genel bir teammül haline getirip, irca yayın ağırlığı ne olursa olsun, ilgili silah iğne kilitleme sistemi içersin veya içermesin, tüm irca yayı paketlerine bir tane de sertleştirilmiş iğne(yayı) ekliyor.

(29-05-2012, 12:18 AM)alpyesilay demiş ki: Trabzon Silah Sanayii tarafından üretilmiş 1911 replikası model tabanca hepimizce "Hamsili 45" olarak bilinmektedir.

18.5 lb. lik irca yayına uyumlu olarak çalışabilmesi için paketten çıkan buna uyumlu ateşleme iğnesi yayı ile değiştirildi.
Uzun olan yay yeni alınan yay.

[Resim: DSC00392.jpg]

Tetik ağırlığını azaltmak için horoz yayını düşürüp, narin silahları korumak için irca yayını artırırken,
bir silaha ait farklı lb ağırlığındaki her irca yayı için, ayrı ayrı lb 'değerlerinde iğne yayımı paketten çıkıyor?

Alıntı

Sayın Lupus merhabalar size ve tüm insanca düşünen dostlara.Benim ikinci, 16 lı tabancam BERETTA 92 di,yukarıda resmini paylaştığınızın aynısı ruhsatsızdı ve 2001 yılında yakalattım.Haddim dışına çıkarak özür diliyorum tüm dostlardan,hayatta düşman sahibi olmak kadar,hiç bir şeyin zor olduğunu zannetmiyorum,yaradan kimsenin başına vermesin,özgür bir dünyada bile yarı esaret altında yaşıyorsun.ölmek bayılmak degil tabiki dikkatsizlik hata kabul etmiyor.Bu Beretta'yı almaya gittiğimde bıyıkları bile terlememiş bir gençdim,tabancadan laz ile orjinalini ayırt edebilecek kadar anlıyordum.Tabancayı almaya gittiğimde sökmeden baktığımda içimden geçen almamaktı.boya diye birşey kalmamış ve yorulmuş gibi duruyordu,tabancanın kabze bölgesi bembeyaz olmuş,üst kapak aynı keza,söktükten sonra denemek istedim, gittiğimiz yer çok musaitti denemeye, yedek jarjörde vardı giderken tedbirli gittik 150 adet mermi vardı,tabancanın üzerinde de vardı fuul vaziyette,100 adetin üzerinde mermi sıktık rastgele değil hedef gözetliyerek sıktım aralıksız.sayın Lupus tabancaya aşık oldum, aldım bir yıl taşımak kısmet olmadı. Saygılarımla.

Alıntı

Arkadaşlar ,

Beretta' nın ithatçısının sanırım hiç ilgilendiği yok...
En son ne zaman ithalat yaptı, hatırlayan var mı ?
Yılda bir mi, iki yılda bir mi oluyor, nedir?..
Hafta içi 6 kez aramama rağmen ithalata bakan zat-ı muhtereme bir türlü ulaşamadım...
Acaba Beretta Türkye' deki tabanca distribütörünün durumundan haberdar mı?..Hiç sanmam...
Bilginiz varsa aydınlatmanızı rica ederim.

Alıntı

Haziran 2013, yanlış hatırmıyorsam,

http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...13&page=73

Berettaları son gören üyemiz Sn.blacksea galiba, ona sormak lazım. Smile

Alıntı

Sn.Cigar Aficionado,

İtalyan firmalarının tipik çalışma şekli budur...

Maalesef yapacak bir şey yok...Sad

Saygılar.

Alıntı

Selamun aleyküm arkadaşlar.

Bana Beretta 92 FS ile 92 FS İnox' un farkları hakkında bilgi verebilir mi?

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Antiterör

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi