Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Beretta 92 Serisi
Bahsi edilen silah bu gün geldi ve malesef cep telefonunun düşük çözünürlüğüne mahkum bir şekilde fotoğraflarını çekebildim. Buyrun 92'nin ilk versiyonu.

[Resim: img0363ab.jpg]

[Resim: img0364a.jpg]

[Resim: img0368az.jpg]

[Resim: img0382az.jpg]

[Resim: img0384ah.jpg]

[Resim: img0392at.jpg]

[Resim: img0395at.jpg]

[Resim: img0396al.jpg]

[Resim: img0397al.jpg]

Boya soyulması haricinde silahta bir kusur gözlemlemedim. Atış yapma imkanı bulabilseydim çok keyifli olacaktı, olmadı. Üzülerek söylüyorum, silah kir ve pislik içerisindeydi. En son iki ay önce atış yapılmış ve o zamandan beri temizlenmemişti. Başka fotoğraflar da var ama sanırım bunlar yeterli.

Alıntı

Namlu ve sürgü...

[Resim: img0400a.jpg]

[Resim: img0401a.jpg]

[Resim: img0406ai.jpg]

[Resim: img0407a.jpg]

Alıntı

against demiş ki:Bahsi edilen silah bu gün geldi ve malesef cep telefonunun düşük çözünürlüğüne mahkum bir şekilde fotoğraflarını çekebildim. Buyrun 92'nin ilk versiyonu.

[Resim: img0397al.jpg]

Boya soyulması haricinde silahta bir kusur gözlemlemedim. Atış yapma imkanı bulabilseydim çok keyifli olacaktı, olmadı. Üzülerek söylüyorum, silah kir ve pislik içerisindeydi. En son iki ay önce atış yapılmış ve o zamandan beri temizlenmemişti. Başka fotoğraflar da var ama sanırım bunlar yeterli.

Sayın against,
Silahın gezi kaymış, bu halde sahibinin değil, kendi istediği yeri vurur.
Sahibini ikaz edip düzeltilmesini sağlarsanız sevaba girersiniz.
Saygılar.
Osman

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Antiterör
Benim de dikkatimi çekmişti gezin yamuk hali. Smile
Silah sahibi dün akşam kendisi müdahale edip oynatmış. Yerine oturtamayınca da öyle kalmış.

Alıntı

Ne yazık ki, silahlarımıza gerekli saygıyı göstermeyip, onlardan hizmet bekliyoruz.Sad (Üstadlarımı tenzih ederim)
Eğitime çok, ama çook ihtiyacımız var.
Saygılar.
Osman

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Antiterör
Sn.against, Beretta 92 her ne kadar mekanik ve konstrüksüyon açısından çok sevmediğim bir silah olsa da, estetik açıdan ve ağır hizmet tabancaları tarihinde tartışmasız bir mihenk taşı olması açısından her silahseverin gönlünde ayrı bir yeri olan bir tabancadır. Bu serinin ülkemizde nadir bulunabilecek ilk ve orijinal halinin bu kadar özensizce bu günlere ulaşmasına gerçekten çok ama çok üzüldüm...Normalde bir silahın mümkün olduğu kadar orijinal hali ile muhafaza edilmesinden yanayım, ancak bu silaha en kısa zamanda müdahale edilmesi gerektiğini düşünüyorum...Hatta mümkünse halihazırdaki sahibinden alınarak, kıymet bilecek gerçek bir silahseverin zilliyetine geçmesi gerektiğini düşünüyorum.

Bu özel paylaşım için çok çok teşekkür ederim Sn.against, elinize sağlık.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Antiterör
Rica ederim dostlar. Kendimi forumda ilk defa bir işe yaramış hissediyorum.

Alıntı

Sn.Lupus,

Daha önce bahsettiğim silahın resimleri, Resimleri telefonla çektiğim için biraz flu çıktı.

[Resim: 09032010126.jpg]

[Resim: 09032010127.jpg]

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Antiterör
Arkadaşlar,MKE'de satılan Beretta FS92 ler İtalya imalatımı,forumda İstanbul'da imal ediliyor gibi bir şey okudum sanki.

Alıntı

avsarchan demiş ki:Arkadaşlar,MKE'de satılan Beretta FS92 ler İtalya imalatımı,forumda İstanbul'da imal ediliyor gibi bir şey okudum sanki.

Bence forumu okumadınız...Big Grin

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi