Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sig P 210
Arkadaşlar, bir arkadaşımızda, Sn.CeyCey'in gönderdiği en son fotoğraftaki '' Res Publica Uranius / Anno Domini '' modelinden var. Cool .

İnanın yukarıdaki resim, silahın üzerindeki mavi boyanın özelliklerini yansıtmaktan aciz. Bu silahtaki işlemeler gerçek altın kakma. İnanılmaz kalın ve sağlam, kızaklardaki kaplaması atışla dahi gitmeyen, mavi tonda ve dokunduğunuzda inanılmaz bir pürüzsüzlükte olan bir boyası var.
İçine baktığınızda, boyanın aşırı derecede yüksek ısıl ısıl işlem kullanılarak yapıldığını gösteren sarı/kırmızı/mor tonda alacalanmalar var. Yüksek ısıda bir çeşit püskürtme tekniği ile yapılmış, dehşet bir kaplama boyası var.
Siyah P210'ların kızak üstündeki nişan hattında, kovan fırlatma penceresinin ön kısmından arpacığa kadar çizgili bir hat vardır. Bu silahda boya görselliğini bozmamak için bu hat çekilmemiş.
Kabze takımının arkasında, tüm ahşap ek yeri boyunca, ayrı bir altın parça eki var.

Paslanmaz çelik ve üstüne üstlük kromlanmış iç parçalarda, bir tane makine izi yok. Hayatımda böyle işlenmiş başka bir namlu görmedim, göreceğimi de sanmam. Sadece gövdenin ön korkuluk içinde küçük bir makine izi bulup, silaha çamur atmayı başarmıştım. Cool . Tetik çekilirken hafif bir istinat var, son aşmaya gelirken giderek tatlı bir şekilde ağırlaşıp sizi uyarıyor, belirli bir noktada gayet yumuşak ve net olarak horoz düşüyor.
P210 ların, kabze sırtının üst kısmında, tüm horoz ünitesini içinde barındıran tek parça bloğu sabitleyen bir vida vardır. Bu vidayı söktüğünüzde, tüm horoz ve ilgili parçalar, tek blok halinde çıkar.
bu silahda gene boya bütünlüğünün bozulmaması için bu vida eklenmemiş ve sade geçme tekniği ile blok gövdeye oturtulmuş.

Silahın atış kararlılığını 15-25 denemek anlamsız, bu silah 40-45 m de denenmek için üretilmiş bir makina. Siz üstünüze düşeni yaparsanız, 15 m de deliklerin arasında kesinlikle kağıt olmuyor. Cool .

Orijinal ceviz kutusundaki logo bile altın bir plaka. Kutusu tamamen yumuşak açık tonada bir kadife ile döşeli.Arkadaşımı bir kafalayabilirsem, size ayrıntılı resimlerini göndermeye çalışacağım.

Arkadaşlar bu silahı elime alıp da atış yaptıktan sonra, şimdiye kadar kullandığım silahların sedece gerektiğinde iş görmek üzere yapıldığını bir kez daha anladım. İnanın yivli tüfeğimi, tabancamı satıp, üzerine para ekleyerek, sade siyah modellerinden bir tane arama girişimim bile oldu. Özellikle de P 210-5 veya 6 aradım. Ama ardığım özelliklerde bir tane bulamadım, bununla ilgili maceralarımızın bir kısmını da, başka bir konu başlığında sizlerle paylaştım. Ancak bu silah gerçek manada bir atış tabancasıdır, gerek mekanik konsept, gerekse de kapasite olarak, modern savunma ihtiyaçlarını karşılamaktan uzak olduğunu da hatırlatmakta fayda görüyorum.

Neyse, siz benim körü körüne yabancı hayranlığı kokan, bu kasıt dolu sözlerimi kaale alarak zihninizi sakın bulandırmayın. Sonra cebiniz ve banka hesabınız fesada uğrar. Big Grin .

Alıntı

tek kelimeyle muhteşem...paylaşım için teşekkürler.

Alıntı

peki sy lupus Türkiyede asagi yukari olarak iyi bir p 210 un fiyati nekadardir?
birde arkadasinizdaki tabancanin fiyatini merak ettim.

Alıntı

Sn.Altunhan, daha 4-5 yıl öncesine kadar 5000-7500 USD arasında fiyatlara bulunabiliyordu. Ama sağolsun adına aracı denen bazı katıksız vatan evlatları ve bunların müşterisi olan kolay yoldan hesapsız para kazanan adamlar sayesinde, bugün artık standard modellerin fiyatları 10.000 USD'den başlıyor. Özel modellerin fiyatlarında ise limit yok.

Geçenlerde aşağıdaki konu başlığında bahsettiğim P210 için bile, adamlar '' Vallahi bize maliyeti 12.500 USD '' diye fiyat çektiler.

http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...hp?tid=288

Alıntı

vay be.piyasanin geldigi yere bak.bunlara iyi bir küfür etmek lazim ama simdilik icimizden edelim.demek 5000-7500 arasiydi.bir mk 4 veya sig sauerlerin fiyati aklima gelince gercektende cok makul fiyatlardaymis.ama simdi 10000 dolardan basliyor diyorsunuz.söyleyecek laf bulamiyorum.bu tip insanlarin coguda agizlarindan vatan-millet-sakaryaya düsürmeyen kisiler dimi.

Alıntı

[Resim: 085op9.jpg]

Alıntı

sy.ceyceyinde gönderdiginin bir baska resmi.

[Resim: 0105zu8.jpg]

Bu model, standard olarak üretilen, gövde, nişangah ve şarjör mandalı klasik olan, kolleksiyon modellerinden.

Alıntı

[Resim: 0106lp4.jpg]

Sayın Altunhan, bu son zamanlardaki modellerden birisi olan 210-6.
Gövde dışında her şeyi standard, dereceli gez bu silahalrda opsiyonel.
Gövdeye dikkat ederseniz, eski modeller gibi oluklu değil.
Dayanım ve stabiliteyi arttırmak için '' Heavy Frame '' dedikleri bir opsiyon bu.
Ayrıca, 210'ların klasik kusurlarından birisi olan '' Hammer Bite '' yani toplu elli insanların ellerine horozun temas edip yaralamasına karşı, 1911'lerdekine benzer bir kuyruk eklenmiştir.
Son dönemde üretimi tekrar durana kadar, artık tamamını böyle üretiyorlardı.

Alıntı

Sn.Altunhan, dikkatlice bakarsanız, yukarıda orijinal askeri kılıfı ile resmini verdiğiniz silahın, gövde orta kısmında, kızaktaki SIG logosunun hemen sol alt çaprazında bir taç, altında da FKF harflerini göreceksiniz.
İşte bu silah, eski bir Danimarka Kraliyet Ordusu silahıdır.
Bu silaha SW yarı otomatiklerindeki gibi bir emniyet mandalı eklenmiş ve bize P210-5 diye çakacaklardı. Cool .

Alıntı

[Resim: 0108ov2.jpg]

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi