Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 1 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ZIG M1911 Hakkında Görüş ve Yardım Talebi
fallout demiş ki:Sn. Mkaptan,

ZIG M1911'i 4-6 Haziran'da Bursa'da yapılmış olan Av ve Doğa Fuarı'nda inceleme fırsatım oldu.Klasik bir 1911 hissi vermekten çok uzak bir silah.Hiç bir şekilde silahı eline alan kişiyi tatmin etmiyor.Burada Sn. Sandeman'ın dediklerine katılıyorum.Zamanla rafine edilmesi gereken bir silah.Forumada şu ara son kullanıcı raporu eklenmedi.Sn. Lastmohikan'ında sanıyorum söyleyecek bir çift lafı vardır.

Saygılarımla

Sn. fallout,
Şimdiye kadar yazılan bütün yorumlardan anlaşılıyor ki bu silah alınabilirliği düşük bir silah.Zaten Ankara'ya gidemedim,1 hafta sonraya kaldı.1 hafta iyice araştırıp uygun bir silah alacağım artık.

Saygılar

Alıntı

L@stmohik@n demiş ki:Efendim kusuruma bakmayınız bir süredir forumumuza yeterli ilgiyi gösteremedim.
zig m 1911 i hem idef fuarında hemde Bursa da ki fuarda inceleme fırsatı buldum. Görüşlerimi daha önceki başlıklarda yazmış olduğumu sanıyorum ama aklımda kaldığı kadarıyla tekrar edeyim.

Evvela tabancayı elinize aldığınızda parmak uçlarınız kabzanın ön tarafında fazlaca geniş bırakılmış olan kabze kapaklarına kadar olan boşluğa takılarak rahatsız ediyor.
Bu tutuş rahatsızlığı ele oturma hissini de bozuyor.

Tabancanın tüm yayları aşırı sert( fuar tabancası olmasına rağmen)
Tetik 1911 ile alakası olmayan bir durumda, kabze emniyeti gerekli yumuşaklıkta ve konturda değil, etli bir el yapısına sahip olan insanların etinde kızarıklıklara sebep olabiliyor.
Kızak manüple edildiğinde yay sertliği ve kızaktaki kasılmadan mütevellit sürtünme hissediliyor.

O zaman dan beri aklımda kalanlar bunlar, umarım bu sorunlar giderilmiştir.

Saygılar...

Sn. L@stmohik@n,
Yorum ve ilginiz için teşekkürler.İşin açığı vereceğim rakamı düşününce çok kaliteli bir 1911 klonu beklemiyordum ama yazılanlar kadar başarısız bir silah olabileceğide aklıma gelmemişti.Görünen o ki yerli 1911 sevdamdan vazgeçip başka bir modele yöneleceğim.
Saygılar

Alıntı

Esasen, ilgili önceki konuşlar okunur ise bir takım müdaheleler ile fabrika çıkışından çok daha iyi bir hale kavuşabileceği anlaşılıyor fekat yeni silah alan bir kullanıcının da buna ne kadar istekli olacağı tartışılır bir durum.

Tabanca ilk 1911 klonu olma asebiyle bir çok eksiğe sahip genede zaman icersinde olgunlaşacagını ve düzeleceğini umuyoruz...

Saygılar...

Alıntı

L@stmohik@n demiş ki:Esasen, ilgili önceki konuşlar okunur ise bir takım müdaheleler ile fabrika çıkışından çok daha iyi bir hale kavuşabileceği anlaşılıyor fekat yeni silah alan bir kullanıcının da buna ne kadar istekli olacağı tartışılır bir durum.

Tabanca ilk 1911 klonu olma asebiyle bir çok eksiğe sahip genede zaman icersinde olgunlaşacagını ve düzeleceğini umuyoruz...

Saygılar...

Sn. L@stmohik@n,
Bayram sebebiyle işlerimin yoğunluğundan cevap yazamadım kusuruma bakmayın,ilginize tekrar teşekkür ediyorum.

Dediğim gibi, sürekli poligonlara gidip atış yapabilecek ve ya sürekli silah kullanacak bir ortama sahip değilim.Antalya'da otel müdürüyüm ve 24 saatin yaklaşık 17-18 saatini otellerimde geçiriyorum.Silah alma sebebimde çalıştığım ortamda lazım olabileceği bir anın yaşanma ihtimalinin yüksek olması.
Bu bağlamda alacağım silah ilk hevesimi almak için atacağım 50-100 mermiden sonra belki uzun süre hiç ateşlenmeyecek bile.1911 seven birisi olarak ZIG M 1911 in beklentilerimi karşılayabileceğini düşünüyorum ve bahsettiğiniz müdahaleler ile mantıklı ve güzel bir silaha kavuşabilirim sanırım.

Saygılar

Alıntı

[/quote]

.Antalya'da otel müdürüyüm ve 24 saatin yaklaşık 17-18 saatini otellerimde geçiriyorum.Silah alma sebebimde çalıştığım ortamda lazım olabileceği bir anın yaşanma ihtimalinin yüksek olması.

[/quote]

Aman diyelim Sn. Mkaptan.Antalya'yı tatil yapabileceğimiz yerler listesinden çıkarmayalım sonra.Allah kimseyi böyle durumlarla karşılaştırmasın ama siz yine de kararınızı bir gözden geçirin.

Saygılar

Not : Sözlerim yanlış anlaşılmasın.Bu tarz bir durum size ve çalıştığınız işyerinize büyük sıkıntılar getirebilir.

Alıntı

.Antalya'da otel müdürüyüm ve 24 saatin yaklaşık 17-18 saatini otellerimde geçiriyorum.Silah alma sebebimde çalıştığım ortamda lazım olabileceği bir anın yaşanma ihtimalinin yüksek olması.

[/quote]

Aman diyelim Sn. Mkaptan.Antalya'yı tatil yapabileceğimiz yerler listesinden çıkarmayalım sonra.Allah kimseyi böyle durumlarla karşılaştırmasın ama siz yine de kararınızı bir gözden geçirin.

Saygılar

Not : Sözlerim yanlış anlaşılmasın.Bu tarz bir durum size ve çalıştığınız işyerinize büyük sıkıntılar getirebilir.
[/quote]

Sn. Fallout,
Zaten çalıştığım otel içerisinde böyle bir olay olmasını engellemek için silah sahibi olacağımSmile Tabi bu size çelişkili bir durum izlenimi veriyor olabilir fakat silahı bazen silahla engellemek gerekebiliyor.Bu bölgedeki hemen hemen bütün otellerde benzer durumlar yaşanır,çünkü çok büyük rantların döndüğü bir bölge.Belki de şu anda Türkiye'nin en fazla ve sıcak parasının döndüğü ve bölge ticari yapı Akdeniz'de.Ama bu sözlerimden otelimi Teksas benide şerifi gibi algılamayın rica ederim.

Alıntı

Evet arkadaşlar bugün itibarı ile ZIG M 1911 imi almış bulunuyorum.Alır almaz poligonda 35 tane mermi harcadım.İlk aldığım silah arızalı çıktı,boş kovanı fırlatmıyor ve mermiyi dikiyordu.Hemen yenisi ile değiştirildi ve 25 atış yaptım poligonda hiç sorun yaşamadım.Umarım sorunsuz ve sıkıntısız bir silah çıkar ve uzun süre dertsiz kullanırım.Aslında Mke ye Jericho 941 f almak için gitmiştim ama pek hayırlı şeyler duymayınca hem 45lik hemde 1911 düşkünlüğüm ağır bastığı için bu sliahı aldım.Zaman geçtikçe silahı daha iyi tanıyıp tecrübelerimi burda paylaşırım.

Alıntı

Hayırlı olsun Sn. MKaptan. Güle güle kullanın. Sanırım bu haberdar olduğumuz ilk Zig M. Geribeslemeleri ve resimleri hasretle bekliyoruz...

Alıntı

sn MKaptan hayırlı olsun...
unutmayın silah işi pardonu olmayan işler ğrubundandır. (klavye bozuk...)
bu sebeple 3e formülü uyğulanır.(Emniyet emniyet emniyet...)
resim ve ğeri beslemeleri bekliyoruz...

Alıntı

vefasiz demiş ki:Hayırlı olsun Sn. MKaptan. Güle güle kullanın. Sanırım bu haberdar olduğumuz ilk Zig M. Geribeslemeleri ve resimleri hasretle bekliyoruz...

Vefasiz,
Teşekkür ederim,bu forumda benim duyduğum 3. Zıg M 1911 oldu yanılmıyorsam.Fotoğrafları yarın akşam ekleyeceğim.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi