Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
3 ayrı tabanca ile atış ve kıyaslama
Çarşı karışır...

Alıntı

Meraktayım, bekliyorum, bir ses veren yok mu?Big Grin

Alıntı

3 tabanca da 9x19 fişek kullanmasıyla ve şekil itibariyle caydırıcılığından dolayı cz 75 b'den sonra emniyet teşkilatında hizmet silahı olarak kullanılmaktadır.

Bu 3 silah hakkında naçizane benim de bazı yorumlarım olacak.

Birincisi yavuzun üzerindeki boya işçiliği çok kalitesiz. Bu durum bütün yavuzlarda var mı bilemem ama üzerinde tc polis yazanlar(emniyete verilenler)ın sürgüsünde aşina olduğumuz meneviş püskürtme boya yerine bir zamanların kurşundan mamul oyuncak arabalarının üzerindeki boya gibi dandik bir boya var. Ayrıca bir arkadaşım kendi yavuzunun fişek rampasındaki aşınmayı ve horozdaki ezilmeyi gösterince şaştım kaldım. Horozun ezilmesi polise verilsin verilmesin istisnasız bütün yavuzlarda var.

Bir başka husus yavuzda parçalar sanki birbirine tam uyumlu değil gibi. Beretta'da birbirine temas halindeki hareketli parçalarda sadece boya aşınması varken yavuzun şarjör sürgü gibi kısımlarında aşınma metalin et kısmına kadar inmiş durumdadır.

Sarsılmazda horozun her koşulda emniyete alınabilmesini belki de meslek gereği olarak çoğu insanın aksine avantaj olarak görüyorum. Fişek yatağında mermi olan silahı elinizi attığınız anda tek çıtta kullanabileceğinizi bilmek insana güven veriyor.

Bu üçü arasında poligon performansı açısından tartışmasız en büyük başarı yine beretta'ya aittir.

Silah alacak arkadaşlara tavsiyem tercihlerini berettadan yana kullanmaları olacaktır. Eğer maddiyattan ötürü daha hesaplı bir model isterlerse sarsılmaz alsınlar ama yavuzdan uzak durun.

Alıntı

Sn.serdengeçti-16, Yavuz 16 yı kafadan eleyip olmazsa Sarsılmaz alın derken, Sarsılmazın iğne kilit bloğu ve horoz üzerindeki deformasyonu gözden kaçırdın sanırım. İlk sayfada resimleri mevcut. Yavuz dan uzak durun derken Sarsılmaz dan da uzak durulması gerektiğini sanırım gözden kaçırdın.

Alıntı

xlcod3r demiş ki:Sn.serdengeçti-16, Yavuz 16 yı kafadan eleyip olmazsa Sarsılmaz alın derken, Sarsılmazın iğne kilit bloğu ve horoz üzerindeki deformasyonu gözden kaçırdın sanırım. İlk sayfada resimleri mevcut. Yavuz dan uzak durun derken Sarsılmaz dan da uzak durulması gerektiğini sanırım gözden kaçırdın.

Yavuz'u kafadan elemek tabirine açıkçası hiç katılmıyorum. Ben dilim döndüğünce eksilerini artılarını anlatmaya çalıştım. Benzer korozyon Sarsılmaz'da da mevcuttur ancak Yavuzdaki kadar külliyetli değildir.

Alıntı

serdengeçti_16 demiş ki:
xlcod3r demiş ki:Sn.serdengeçti-16, Yavuz 16 yı kafadan eleyip olmazsa Sarsılmaz alın derken, Sarsılmazın iğne kilit bloğu ve horoz üzerindeki deformasyonu gözden kaçırdın sanırım. İlk sayfada resimleri mevcut. Yavuz dan uzak durun derken Sarsılmaz dan da uzak durulması gerektiğini sanırım gözden kaçırdın.

Yavuz'u kafadan elemek tabirine açıkçası hiç katılmıyorum. Ben dilim döndüğünce eksilerini artılarını anlatmaya çalıştım. Benzer korozyon Sarsılmaz'da da mevcuttur ancak Yavuzdaki kadar külliyetli değildir.

Toplam 150 fişek atılmamış silahın iğne kilit bloğunun altı peynir gibi ezilip uzamışsa;

[Resim: DSC_0620_800x532.jpg]

Horoz, aşağıdaki durumda ise ;

[Resim: DSC_0625_800x532.jpg]

Sarsılmaz da bu tür olumsuzlukları ile göz önüne alınması gereken bir silahtır. Onun için "Sarsılmaz'da da mevcuttur ama Yavuz kadar değil " söylemlerini hiç olmazsa burada söylemeyiniz.

Alıntı

Ben şahsen değerlendirmeye tabi Sarsılmaz'ın sahibinin mühim miktarda kuru tetik çalışması yaptığını düşünüyorum. Polisokullarında öğrenciler tarafından eğitim amaçlı ve de genellikle hor kullanılan kullanılan Sarsılmazlar bile kadrodaki polis memurların kullandığı hizmet tabancası Yavuzlardan daha iyi durumdadır.

Özetle polis memurlarındaki Sarsılmazlar genel kondisyon açısından Yavuzlardan daha iyi durumdadır. Bunu etrafınızdaki polislerden teyidiniz mümkündür.

Alıntı

Galiba siz de polissiniz. Zati tabancanızın markasını yazarmısınız? Öte yandan;
Yazılarınızı yazarken karşınızdaki kişinin neler biliyor olabileceğini, komutan,general v.s. mahlasları ile yazılar yazılan kıytırık,üfleme forumlardan birinde olmadığınızı göz ardı etmeyiniz.

Alıntı

xlcod3r demiş ki:Galiba siz de polissiniz. Zati tabancanızın markasını yazarmısınız? Öte yandan;
Yazılarınızı yazarken karşınızdaki kişinin neler biliyor olabileceğini, komutan,general v.s. mahlasları ile yazılar yazılan kıytırık,üfleme forumlardan birinde olmadığınızı göz ardı etmeyiniz.

Estağfirullah... Forumunuzun içeriğinin ve kalitesinin ziyadesiyle farkındayım. Uzunca bir süredir bir kaç yönetici arkadaşınızın yorumlarını da takip ediyorum ancak üye olmak bugüne nasipmiş.

Samimi söylüyorum ''zigana sıport''un 30 mermi kapasiteli versiyonuna sahip olduklarını iddia eden arkadaşlarla karşılaşmamak sevindirici. İkinci bir silah almayı düşündüğüm bu günlerde görme imkanımın dahi olmadığı pek çok 9luğun detaylı muhasebesinin yapıldığı bu ortamda bulunmaktan gerçekten mutluyum. Bu yüzden hepinize müteşekkirim.

Öncelikle zati demirbaş silah uygulaması maddi açıdan devlete külfetli olduğundan artık uygulamadan kalkmıştır. Personele Rugerlerden sonra verilen silahlar şahsa zimmetli olup ücreti nakden peşin veya taksitle tahsil edilmektedir.

Bana verilmiş olan ve ihale değişse bile eldeki mevcut stoğu eritme babında önümüzdeki dönem polisokulları mezunlarına verilecek olan silah Sarsılmaz'ın Kılınç 2000 Mega modelidir.

Alıntı

Ataların dediği gibi (Teşbihte hata olmaz babından) "Kuzguna yavrusu şahin görünür" benzetmesinden sizinde zati silahınız olan Sarsılmaz'ı yerli tabancaların feriştahı olarak betimlemeye çalışmanız normal. Ancak, ne yazık ki çuvala sığmayan bir mızrak durumu vardır ortada.

P.S: Dikkatinizden kaçtı herhalde, zati demirbaş değil, zati silah diyorum. Malumunuzdur, zati kelimesinin " şahsa münhasır" anlamını içerdiğini yazar lügatler..

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi