Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CARACAL
24-05-2009, 02:27 AM
RE: CARACAL F veC
Sn.Storm-Eagle,bu konuyu daha önce konuşmuştuk.İlgili link aşağıda.
http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...hp?tid=296
Alıntı Yaparak Cevapla
24-05-2009, 03:45 AM
RE: caracal
[Resim: cc3p.jpg]

güzel... ama laylon işte Big Grin

sevgiler,
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
24-05-2009, 03:53 AM
Egecaddesi Yazdı:
smith Yazdı:bence bizim milletimizde önem arz eden en önemli özelliği atlamışsınız....
sesi nasıl? iyimi? bide tutukluk yapmıyor dimi?
bunla mp5 mermisi atabilirmiyiz?
gelecek bölümlerde polat alemdar da bunu kullanacakmı?Big Grin

Big Grin Aynen.. Önemli ve cevaplanması gereken sorular bunlar.

az önce polatla beraberdik, sorunuzu ona da sordum; "aga pilastik bizi bozar, zaten sesi de öksürük gibi en önemlisi MP5 mermisi de atmıyor napıcam bunu, hayatta işim olmaz" dedi... bilgilerinize Big Grin

sevgiler,
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
24-05-2009, 01:27 PM
Arkadaşlar, bu arada Caracal Merkel ' i de bünyesine katmış. Cool

Alıntı:Caracal Int. acquires Merkel for hunting
15/07/2007

Caracal International, a light weapons manufacturing company based in Abu Dhabi, announced that it has acquired full ownership of the German company Merkel for hunting guns and light weapon industry the deal is seen as a significant boost to the nascent Emirati National Company and an outlet to the international markets.
Under the deal, Caracal International will acquire the German company's production lines in Germany, USA and its distribution networks in Europe and America. These networks are currently distributing several products of other international companies particularly in the American markets.
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
24-05-2009, 01:31 PM (Bu Mesaj 24-05-2009 01:35 PM değiştirilmiştir. Değiştiren : lupus.)
Aşağıda firmanın adına esin kaynağı olan Felix Caracal, Karakulak ' ı görüyorsunuz.
Kedigillerden olan bu hayvan bir çeşit çöl çakalı...
Ama adamların sadece adı çakal, bizimkiler gibi özü ve zihniyeti değil...

[Resim: 74355688.jpg]
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
24-05-2009, 03:15 PM
lupus Yazdı:Ama adamların sadece adı çakal, bizimkiler gibi özü ve zihniyeti değil...

son derece haklısınız sn. lupus... ne diyelim, bizi bunları konuşmaya mecbur eden "çakallar" utansın...

sevgiler,
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
24-05-2009, 03:19 PM (Bu Mesaj 24-05-2009 03:41 PM değiştirilmiştir. Değiştiren : baris.)
Sn. Lupus,

Haddim olmayarak ufak bir düzeltme yapayım, bahsi geçen Caracal, çakaldan çok Felis, yani belirttiğiniz gibi kedigiller familyasına ait bir çöl kedisidir. Kendisini canlı görme imkanım olmuştu. Abu Dhabi'ye sanırım yakında bir ziyaretim olacak, inşallah vaktim olur da gidip silahı inceleyebilirim. Bu şansı yakalarsam bol foto çekeceğimden emin olabilirsiniz.
Saygılarımla..

Bu arada, "emniyet şarjörü" ve "plastik dipçik" te bir ilk sanırım, fabrika paketinden çıkması itibariyle:
[Resim: H060025.jpg]
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
24-05-2009, 04:43 PM (Bu Mesaj 25-05-2009 08:21 AM değiştirilmiştir. Değiştiren : lupus.)
Düzeltme için çok teşekkür ederim Sn.Barış, açıkçası ben de '' çakal '' dan ziyade kedi demeyi daha çok tercih ederim. Ama İngilizce metinlerde ısrarla '' Persian Lynx '' ve '' African Lynx '' olarak tanımlanınca, çakal olarak da adlandırıldığını belirtmek zorunda kaldım. Ancak '' Carakal / Karakal '' adlandırmasında asıl olarak Türkçe adı olan '' Karakulak '' tan esinlenilmesinden de ayrı bir gurur duydum.

Eğer silahı yakından inceleme, hele hele bir de deneme imkanı bulabilirseniz, hepimiz çok memnun oluruz. Bağlantılarınız iyi olursa bu konuda fazla bir sorun yaşacağınızı da sanmıyorum. Umarım Caracal ' ın desteklediği bu tesiste, '' drill '' lerde dahil olmak üzere oldukça ayrıntılı bir Caracal değerlendirmesi yapma fırsatı bulursunuz. Cool

Alıntı:December 14th, 2007

Caracal International to build shooting club in Abu Dhabi

Armed Forces Officers Club has signed an agreement with Caracal International, the Abu-Dhabi based light weapons manufacturer, contracting the latter to construct, develop and equip the first purpose-built shooting club in the capital city. To be located at the prestigious Abu Dhabi Officers' Club, the shooting club will boast a lavish 25m shooting range along with a broad range of amenities that include a simulation shooting range, an impressive gift shop and a luxury coffee shop, according to an earlier announcement. The agreement was signed between Deputy Chief of Staff of the UAE Armed Forces and Chairman of the Army Officers Club Maj. Gen. Mohammed Hilal Suroor Al Ka'abi and CEO of Caracal International Hamad Khalifa Al Niyadi, at a ceremony held at the club yesterday evening.
Caracal International was established recently in Abu Dhabi as the Middle-East's light weapons manufacturer. Its debutant participation in the IDEX 2007 brought it regional and international acclaim as the regions high standard light weapons manufacturer.
Al Neyadi said that the Shooting Club will 'set the standard for excellence, reviving the art of shooting and marksmanship; sports that have always been traditionally linked to our heritage and history.'
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
24-05-2009, 04:44 PM (Bu Mesaj 24-05-2009 06:00 PM değiştirilmiştir. Değiştiren : harun.)
cmblc Yazdı:[Resim: cc3p.jpg]

Bu modelde kullanılan gez sistemi hakkında bilgisi olan var mı?
Arkadaki gez kapalı, fiber arpacığın arkasındaki kanalın ucu gez gibi duruyor.
Web Sayfasını Ziyeret Edin Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
24-05-2009, 05:22 PM
Gezle arpacığı kombine ederek sivri zeka bir sisteme geçmişlerdir belki.Yahut arap mentalitesiyle ayrı bir tuşa basınca dıııızt sesi eşliğinde arkadan gez çıkıyordur belki.Zevk-ü sefanın arap boyutu.
ışık ve sevgiyle
Web Sayfasını Ziyeret Edin Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum Atla:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

İletişim | TabancaTufek.com | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Hafifleştirilmiş Sürüm | RSS