Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 4 Oy - 4 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Maverick Mossberg 88
Sn Rmzarsln;

İnsanların ve silahların imitasyonlarından çok hoşlanmıyorum, bu sebeple sxp yerine 1300 defender derim Smile

Ancak konu maverick pompalı. Maverick ve rem870 in sadeliğinden çok hoşlanıyorum, lakin evimde orijinal bir winchester 1300 defender var. Her zaman her istediğinize sahip olamıyorsunuz hayatta malum Smile

Alıntı

Maverick Mossberg 88 almayı düşünüyordum tüm yazılanları okudum diyebilirim. Tutukluk konusu(fişek sıkıştırma)sanki bu model için ciddi bir sorun gibi duruyor. Amerikan yapımı fişeklerin tabla kısımlarının özel oluşu ile sıkıştırma yapmayacağını okudum bu konu başlığı altında lakin bir öyle bir videoya denk geldim ki ; Winchester fişeği atış sonrası tahliye edemiyor pompa zorla çekiliyor ama yine de kovan namluda kalıyor.

Saygılar.

Alıntı

Sayın Kaan han,

O yazıyı ben yazdım. Lakin ABD üretimi fişeklerde de son yıllarda parçalı kovan imalatına doğru bir yöneliş var. Özellikle de Winchester'da. Gördüğünüz kovan muhtemelen avrupa fişekler gibi düz kovan yapısına ve dip tapasına sahip bir fişek. Piyasada bulunan ve dip tapasına sahip yeni nesil winchester Universal fişeklerde Maverick'te sıkıntı olmadı. Yalnız bu fişekler normal 32 gramın altında ilk hıza sahip fişekler. Öte yandan her Maverick'te bu şekilde olacak diye bir kural da yok.
Silahı alırken mümkünse piyasanın en sert fişeklerinden bir kaç tane ile denerseniz sorun çıkartır mı çıkartmaz mı net bir şekilde görebilirsiniz.

Alıntı

Sayın : gunman Sizi ve yazınızı kötüleme adına yazmadım sakın yanlış anlamayın , en baştan okuduğum bu başlıkta yazınızı okuduktan sonra adınızı bile hatırlayamadan yazdım yazımı. Videoda çok fazla atış yaptıktan sonra ısınmadan ötürü sıkışma-yapışma olmuş gibi geldi bana ne dersiniz? Bu modelin tüm tüfekleri için dediğiniz gibi sorun oluşturmasa da sorunların en başında sıkıştırma geliyor gibi.
Saygılar.

Alıntı

Kaan bey öyle bir anlam çıkarmadım. Endişelenmeyin. Sadece ABD firmalarının fişek kovanı tercihlerindeki değişikliğe dikkat çekmek istedim. Avrupa tipi kovanlar hatalı fişek dolumuna tek parça enjeksiyon kovanlara göre daha hassas bunu belirtmekti amacım. Tabi bu silahı haklı çıkarmıyor. Kardeşimde ATA marka 7-8 sene önce aldığı bir pompalı var. Maverick/in sıkıştırdığı seriden fişek attım bana mısın demedi. Üstelik atış hassasiyeti de daha yüksek.

Bu videodaki sıkıştıran fişekler Winchester Universal. Bu fişek çıkış hızı yüksek olmayan bir fişek ancak barutu hızlı yanışlı ve yatak basıncı hatalı dolumlarda normale fark atan, toleransı düşük bir fişek. Neticede muhtemelen barut hakkı biraz fazla olanlar yatakta sıkıştı. Isınmadan olduğunu düşünmüyorum bir defasında 50'ye yakın fişeği doldurma hariç ara vermeden atmıştım tek takılma bile olmamıştı.

Adam daha sonra güçlü kurşunlar attı dikkat ederseniz çalıştı alet. Ama o kurşunlarda daha ziyade yavaş yanışlı barut var. Öte yandan silahta mekanizmanın tam oturmamasından kaynaklı tetiğin düşmemesi durumu da yaşandı. Kullanılan fişeklerin tırnak ölçüleri değişken olabilir. Muhtemelen bu nedenle kilit tam kapanmadı. Bir başka Maverick/te bunu da görmüştüm. Mekanizmayı sert kapatınca ateşleme sağlanabiliyordu.

Sonuçta tutukluk fişekten ya da silahtan olsun en önemli özelliği güvenilirlik olan pompalı bir silah için eksi puan...Ancak aynı sıkışmanın 870 Remlerde yaşandığını da belirtmek vicdan borcum...

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi