Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 4 Oy - 4 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Maverick Mossberg 88
Cool 
Beyler,
Elime geçen bir maverick Mossberg 88 tüfeğe komple bakım yapacaktım. Bu arada çektiğim resimleri sizlerle paylaşmak istedim. İzahatlar resimlere yüklenmiş durumda. Umarım faydalı olur.
Sevgiler...

[Resim: Silahgenelgrnm.jpg]

[Resim: Dipikpedi.jpg]

[Resim: Dipiktespitvidas.jpg]

[Resim: Tetikgrubutespitpimi.jpg]

[Resim: Tetikgrubuskm.jpg]

[Resim: Tetikgrubu.jpg]

[Resim: Emniyetmandal.jpg]

[Resim: Kilitzmemandal.jpg]

[Resim: Kilitkamkilitsrgs2.jpg]

[Resim: Kilitkamkilitsrgs.jpg]

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
lenduha
[Resim: Stoplamamaalar-1.jpg]

[Resim: Fiekidaremaas.jpg]

[Resim: kincifiekstopmaas.jpg]

[Resim: Namlutespiti.jpg]

[Resim: Namlufiekyatavetrnakkilityataklar.jpg]

[Resim: Namlutespitvidas.jpg]

[Resim: Mekanizmaskm1-1.jpg]

[Resim: Mekanizmaskm2.jpg]

[Resim: Kavramamaasskm.jpg]

[Resim: Fiekdiptablatrnaklarineyata.jpg]

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
lenduha
[Resim: Kilitkamtespitpimi.jpg]

[Resim: Kilitkamineineyay-1.jpg]

[Resim: Namlukilitkamkilitli.jpg]

[Resim: Mekanizmakilitkamnnoturtulmas.jpg]

[Resim: Trnaktespitpimleri.jpg]

[Resim: karc.jpg]

[Resim: Gvdefront.jpg]

[Resim: Kurmadili.jpg]

[Resim: Maverickmarkamodel.jpg]

[Resim: Fiektpnnskm.jpg]

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
lenduha
[Resim: Fiektpnntaklmas.jpg]

[Resim: Fiektpyayvekapak.jpg]

[Resim: Namlutespitvidaskontravidaskm.jpg]

[Resim: Genelparalar.jpg]

P.S: Copy paste olmasın diye forum adı yazdım. Umarım doğrusunu yapmışımdır.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
lenduha, gaul
Sn Xlcod3r,

Benim de bir süre kullandığım bir tüfektir.
Çok güzel bir paylaşım, elinize sağlık...Smile

Sevgiler

Alıntı

Sn.Xlcod3r bu güzel paylaşım için teşekkür ederiz emeğinize sağlık...

Alıntı

Sn.Xlcod3r

Uzun ve zahmetli emek verip böyle ayrıntılı paylaşımda bulunduğunuz için teşekkür ederim.
Benim de eski Mossberg 500 anılarım canlandı, ama resimleri de görünce sağlamlık olarak neden 870'in önde olduğu belli oldu yeniden. Tüm parçalarda Remington çok daha "overengineered" yani fazlasıyla sağlam imal edilmiş, Mossberg!ler genelen çok sorunsuz ve pratik olmasına rağmen Maverick'ler diğerlerinin ömürlerine yaklaşmıyorlar, ama yurtdışı fiyatları da bunu yansıtacak şekilde ucuz oluyor. Ama resimlerde de görüldüğü gibi hem yapım kalitesi, hemde dayanım olarak bizim yerlilerimize örnek olacak özellikte...
Tüfeğin sürgü yüzünden anladığım kadarı ile çok az atış yapılmış, zira benim eski Mosberg 500'ümde 150 atışta fişek izleri sözkonusu alana çıkmıştı, ancak solvent ile, onu da anca belirli bir raddede temizleyebilmiştim...

Tekrar elinize objektifinize sağlık, tek tek resimlerde tescil adı ve açıklamalar ile uğraşmışsınız, ne kadar vakit aldığını uğraşan bilir.. Teşekkürler..
Saygılarımla...

Alıntı

Sn.XLcod3r,elinize,emeğinize sağlık.

Alıntı

baris demiş ki:Sn.Xlcod3r

Uzun ve zahmetli emek verip böyle ayrıntılı paylaşımda bulunduğunuz için teşekkür ederim.
Benim de eski Mossberg 500 anılarım canlandı, ama resimleri de görünce sağlamlık olarak neden 870'in önde olduğu belli oldu yeniden. Tüm parçalarda Remington çok daha "overengineered" yani fazlasıyla sağlam imal edilmiş, Mossberg!ler genelen çok sorunsuz ve pratik olmasına rağmen Maverick'ler diğerlerinin ömürlerine yaklaşmıyorlar, ama yurtdışı fiyatları da bunu yansıtacak şekilde ucuz oluyor. Ama resimlerde de görüldüğü gibi hem yapım kalitesi, hemde dayanım olarak bizim yerlilerimize örnek olacak özellikte...
Tüfeğin sürgü yüzünden anladığım kadarı ile çok az atış yapılmış, zira benim eski Mosberg 500'ümde 150 atışta fişek izleri sözkonusu alana çıkmıştı, ancak solvent ile, onu da anca belirli bir raddede temizleyebilmiştim...

Tekrar elinize objektifinize sağlık, tek tek resimlerde tescil adı ve açıklamalar ile uğraşmışsınız, ne kadar vakit aldığını uğraşan bilir.. Teşekkürler..
Saygılarımla...

Sn. Barış,
Kalite konusunda haklısınız. Bizim bazı yerlilerin örnek alması gereken bir silah bence.

Atım adedine gelince zannımca 250-300 arası fişek atılmış olabilir.

Emeğe gelince, forum bizim forumumuz, dolayısı ile arkadaşlarda bizim arkadaşlarımız. Beğenen, beğenmeyen herkes sağolsun.
Sevgiler...

Alıntı

Begenmemek mi? Ben bu kadar guzel paylasim yabanci forumlarda bile az gordum... Cok tesekkurler... Benim Mossberg'i temizlerken cok guzel referans olabilecek bir sayfa olmus... Elinize saglik...

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi