Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sonunda Aldım-Ghost tr-01
Merhaba arkadaşlar;
Uzun zamandır bahsettiğim üzere sonunda ghost'uma kavuşmuş bulunuyorum.
Dün sabah saatlerinde Ankara Mkek silah satış bürolarındaydım.Akşama kadar Fırsat bu fırsat derken bütün standları gezdim.Yerli silahlarının çoğunu inceleme fırsatı yakaladım.Tabi gitmeden önce ghost-tr01'de karar kılmıştım ve Akdal arms standında ki yetkili beylerinde gerek ilgi ve alakaları gerekse de forumumuza gösterdikleri alakadan ötürü kararımdan vazgeçmedim.Öncelikle forumumuzda silahı inceleyen arkadaşların söylediklerinden olsa gerek tr 01 in kabzesinin elime büyük geleceği korkusunu yaşıyordum ve bu yüzden tr02 modelinide alabilirdim lakin silahı almadan önce o kadar inceledim ki tr01 kabzesinin o kadar geniş olmadığını gördüm.Benim ellerim gerçekten küçük,lakin tr01 kabzasını elime aldığım zaman tetiğinin elimin 2.boğumunun sonuna kadar geldiğini gördüm.Yani hem büyük elli ,hem de küçük elli atıcılar için tasarlandığını söyleyebilirim.Kabze üzerinde ki ortopedik kısım ise elimde daha iyi bir kavrama hissi bıraktı.Silahın üzerinde ki gezde oynama vs yok,gayet sağlam oturuyor yerinde.Tetik yumuşak fakat alışmam zaman alacak sanırım.Manipüle etmeden önce biraz ezmek gerekiyor.Polimer kalitesini çok beğendim.Kapak takımınında boyası gayet iyi ,yağlı boya gibi durmuyor kesinlikle, lakin aşağıda da resimde kırmızı halkalarla belirttiğim üzere kapak iç kısımda yer yer sürtünmeye bağlı boya atması oluştu onuda gayet normal karşılıyorum çünkü birbiriyle temas eden noktalar.Her silahta olacak birşey bu.Zaten bu parçaların böyle birbirine sürtünerek daha iyi alışacağını düşünüyorum.Sürgüyü boş şarjörle her çekişimde kapak takımı geride kalıyor, bir problem yok.Şarjör mandalına her basışımda şarjörler kendiliğinden aşağıya düşüyor.Silah ile Mkek poligonunda atış hocası ile birlikte 50 mermi attık ve Atış hocası silahta bir sorun olmadığını söyledi.50 mermiyle mümkün mü bilmiyorum ama namlu hala buz gibiydi.Kesinlikle tutukluk,kapak takımının takılı kalmaması,mermi dikmesi gibi bir problem yaşamadık.15 mermilik 1 şarjörün birini seri bir şekilde,Diğer şarjörü tek tek attım.Silahta tepme normal derecede.Ne aşırı ne de az.Normal bir 9mm'de olabileceği gibi düşünüyorum.Ses ise gür çıkıyordu.Belki de ilk kez kapalı poligonda atış yaptığım için bana öyle gelmiştir.Silahımı orada tanıştığım Özel Harekat biriminde çalışan memur bir arkadaşla da iyice inceledik.Kendisi silahı zaten bildiklerini ve şubelerine geldiğini,Özel harekat polislerinin de beğendiğini söyledi.Bence verdiğim paraya göre çok çok fazlasını geri veren bir silah.Kırıkkalenin bile 1500tl ye seyrettiğini düşünürsek çok uygun bir fiyatla çok güzel bir silah sahibi olduğumu düşünüyorum.Ayrıca yanında 1 yedek bir de hediye olmak üzere 3 şarjör,baby lock denilen evde ki küçük çocukların tetiğe erişimini engelleyen bir kilit,kutu içinden çıkan bir adet silah yağı,temizleme seti ile beraber bir adet kılıfta hediye ettiler.Kendilerine bu hediyeler için ayrıca teşekkür ediyorum.Bu hafta sonu poligona gideceğim.O zaman fırsat bulursam sizlerle paylaşmak için video da çekeceğim.Bu arada mkek poligonun da ki atış hocası bey'de forumumuzu bildiğini ve forumda ki üyelerin gerçekten silahsever insanlar olduğunu belirtti.Ayrıca o gün orada forum üyemiz POLİGUN bey ilede karşılaştık.Kendisini ilk defa gördüm.Gerçekten çok beyfendi ,çok iyi bir insan.Beni Konya'ya davet etti.Lakin ben biletimi gidiş-dönüş aldığım için kendisini istemeyerek kırmak zorunda kaldım.Umarım bir gün o güzel insanı ziyaret etme fırsatını yakalarım.
Birde bu silahta tetiği kilitleyen,tetiği çekmeyi engelleyen bir kilit sistemi ile iğneyi kilitleyen bir sistem var mı? Var ise nasıl kullanabileceğimi merak ediyorum.Çünkü mevcut tetik kilidi tetiğe basmayı engellemiyor,ancak kazayla tetik düşmesini engelliyor.El ile çekmeden başka türlü basılmıyor.Fakat ben el ilede tetik çekmeyi engelleyen bir sistemin olup olmadığını merak ediyorum.Ustalarımız ya da Dr.Akdal bey cevap verirse çok sevinirim.Silahın kurulu olduğunu gösteren kırmızı nokta sistemi ile namluda mermi olduğunu gösteren sistem çok çok faydalı olmuş.İnsan eline alır almaz silahın kurulu olduğunu anlıyor.Şimdilik geri bildirimim bu kadar.Silahımı kullandıkça bildirimlerim devam edecek.Dikkat ettiyseniz benim silahta,çakı da laylonSmile Gömleğimin ön cebinde bile rahatlıkla taşıyabiliyorum.Çok hafif ve ince bir çakı gerçekten.Tüm üstatlarımıza beni aydınlattığı ve silah sevgisini aşıladığı için, Sn.Dr.Akdal bey'e de böyle güzel bir yerli silah ürettikleri için teşekkür ediyorum.
Saygılarımla..

[Resim: 92167624.jpg]

[Resim: 94766636.jpg]

[Resim: 11804688.jpg]

Alıntı

Sn Ashes,

Paylaşımınız için teşekkürler..Smile
Güle güle, iyi günlerde kullanın; raporların devamını da bekliyoruz... Cool

Sevgiler

Alıntı

Güzel günlerde kullanmanız dileklerimle, hayırlı olsun sayın Ashes.

Alıntı

Hayırlı olsun Sn. Ashes.

Alıntı

Hayırlı olsun Sayın Ashes,
Güle güle kullanın.

Alıntı

Hayırlısı olsun. Kazasız,belasız günler de kullanmanız dileğimle...

Alıntı

Sn ashes. Silahınız gerçekten çok güzel. Hayırlı uğurlu olsun . Güzel günlerde kullanmanız dileği ile.

Alıntı

Hayırlı uğurlu olsun sayın ashes. Allah kötüye kullandırmasın...

Alıntı

Hayirli olsun Sevgili Hemserim.Gule gule kullanin.
Saygilar.

Alıntı

Hayırlı olsun Sn.Ashes.Allah kaza bela vermesin.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi