Konu Kapalı 

Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
En çok ses yapan yerli ve ithal tabanca
10-09-2009, 02:11 AM
En çok ses yapan yerli ve ithal tabanca
öncelikle forumda emeği geçen herkeze teşekkürler... silah merakım pek olmammasına rağmen yaşağım ortam yetiştiğimiz kültür nedeni ile buralarda silah vazgeçilmez bi unsur hatta bazılarında hastalık derecesinde bir tutkudur.. eskiden beri köy düğünleri ve sünnet gibi cemiyetlerde silah atılmaktadır.yani atılan mermier hareketli yada sabit bir hedefe değil ses için atılmaktadadır(genel olarak öyle).silahtan pek anlamam ama 14 lü sig sauer gibi bazı silahlarlar her yerde olduğu gibi buralarda durumu iyi olan kişilerde bulunan silahlardır.. örneğin geçen sarsılamaz K2 c vardı sesi gerçekten oldukça yüksek hatta 14 lü kadar çok çıkıyordu. yine sarsılmazın kısa olan bir modeli kılıç 2000 den çok ses çıkarmaktadır.çok mermi atmayan fakat atılan ortamlarda bulununan biri olarak genel tecrübem ince yapılı daha önemlisi kısa namlulu silahlar gerçekten uzun silahlara göre daha fazla ses çıkarmakta olduğudur.lafı fazla uzatmadan soruma geçiyorum. ses önemli olduğu tadirde en çok ses çıkartan tabanca acaba hangisidir hangileridir.? bu soruma bakarak lütfen içinizden "dayanım","kullanım","çalışma" gibi şeyler hiç mi önemsemiyor bi browning ,cz nedir bilmiyo mu bu adam diye düşünmeyin.. sonuçta yeni mezun bir makine mühendisiyim ve saygıdeğer hocalarımdan eğitimimi iyi bir şekilde aldım buna malzeme bilgisi ve mukavemet dersleride dahil. forumuda tam olmadasa büyük bölümünü okudum.operasyonlara katılmayacağım için öyle kullanımı falan sorun değil takılmasın yeter sonuçta ömrüde benim ömrümün 2-3 katı olmasına gerek yok. sadece ses diyorum ve siz değerli forum üyelerine ve üstadlara soruyorum..9 mm ile en çok ses çıkaran tabanca vaya tabancalar hangileridir...?
10-09-2009, 09:51 AM
RE: En çok ses yapan yerli ve ithal tabanca
54gokhan54 Yazdı:öncelikle forumda emeği geçen herkeze teşekkürler... silah merakım pek olmammasına rağmen yaşağım ortam yetiştiğimiz kültür nedeni ile buralarda silah vazgeçilmez bi (r ) unsur ( virgül ) hatta bazılarında hastalık derecesinde bir tutkudur.. eskiden beri köy düğünleri ve sünnet gibi cemiyetlerde silah atılmaktadır.yani atılan mermi ( l ) er hareketli yada sabit bir hedefe değil ( virgül ) ses için atılmaktadadır(genel olarak öyle).silahtan pek anlamam ama 14 lü ( virgül ) sig sauer gibi bazı silahlarlar her yerde olduğu gibi buralarda durumu iyi olan kişilerde bulunan silahlardır.. örneğin geçen sarsılamaz K2 c vardı sesi gerçekten oldukça yüksek ( virgül ) hatta 14 lü kadar çok çıkıyordu. yine sarsılmazın kısa olan bir modeli kılıç 2000 den çok ses çıkarmaktadır.çok mermi atmayan fakat atılan ortamlarda bulununan biri olarak genel tecrübem ince yapılı daha önemlisi kısa namlulu silahlar gerçekten uzun silahlara göre daha fazla ses çıkarmakta olduğudur.lafı fazla uzatmadan soruma geçiyorum. ses önemli olduğu tadirde en çok ses çıkartan tabanca acaba hangisidir (virgül ) hangileridir.? bu soruma bakarak lütfen içinizden "dayanım","kullanım","çalışma" gibi şeyler hiç mi önemsemiyor ( virgül ) bi( r ) browning ,cz nedir bilmiyo® mu bu adam diye düşünmeyin.. sonuçta yeni mezun bir makine mühendisiyim ve saygıdeğer hocalarımdan eğitimimi iyi bir şekilde aldım (virgül) buna malzeme bilgisi ve mukavemet dersleride dahil. forumuda tam olmadasa büyük bölümünü okudum.operasyonlara katılmayacağım için öyle kullanımı falan sorun değil takılmasın yeter sonuçta ömrüde benim ömrümün 2-3 katı olmasına gerek yok. sadece ses diyorum ve siz değerli forum üyelerine ve üstadlara soruyorum..9 mm ile en çok ses çıkaran tabanca vaya tabancalar hangileridir...?

http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...p?tid=2806

http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...p?tid=2936[/b]

'' Savaşçı ve süvari hayatımız sayesinde, adı yabancıları titreten bir millet olduk. ''
Tüm Mesajlarını Bul
10-09-2009, 10:03 AM (Bu Mesaj 25-05-2012 10:53 AM değiştirilmiştir. Değiştiren : lupus.)
RE: En çok ses yapan yerli ve ithal tabanca
54gokhan54 Yazdı:eskiden beri köy düğünleri ve sünnet gibi cemiyetlerde silah atılmaktadır.

Silahın ''atılması'' veya ''sıkılması'' sanırım sadece bizim kültürümüze has tabirler.
Silah ne bir taş, ne de limondur...

54gokhan54 Yazdı:çok mermi atmayan fakat atılan ortamlarda bulununan biri olarak genel tecrübem ince yapılı daha önemlisi kısa namlulu silahlar gerçekten uzun silahlara göre daha fazla ses çıkarmakta olduğudur.

Silahın namlusu kısaldıkça, ses blastının artacağı konusunda tespitiniz ile aynı doğrultuda genel bir konsensus mevcuttur.

54gokhan54 Yazdı:operasyonlara katılmayacağım için öyle kullanımı falan sorun değil takılmasın yeter sonuçta ömrüde benim ömrümün 2-3 katı olmasına gerek yok.

En son yaşadığımız felakettin temel nedenlerinden birisi de, '' Canım kısıtlı bir sürede metrekareye en fazla ne kadar yağmur düşebilir ki, boşverin yerleşim yoğunluğunu ve ihtimali doğa şartlarını, bildiğiniz gibi yapın gitsin...'' zihniyetidir. Yurdum insanın her olaya bakışının altında sanırım bu zihniyetin yansımaları yatıyor. İşte sırf bu '' Çatışmaya mı gireceksin ki.. '' zihniyeti nedeni ile asla yerli bir silah alıp kullanmıyorum. Bilmem kaç metre kare tesiste, bilmem ne çağına ait makinalarla üretim yapılsa dahi, yurdum insanın zihniyeti genel olarak bu...

54gokhan54 Yazdı:sadece ses diyorum ve siz değerli forum üyelerine ve üstadlara soruyorum..9 mm ile en çok ses çıkaran tabanca vaya tabancalar hangileridir...?

Ses konusuna forumumuzun genel yaklaşım tarzı ise aşağıdaki gibidir;

http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...p?tid=2893

'' Savaşçı ve süvari hayatımız sayesinde, adı yabancıları titreten bir millet olduk. ''
Tüm Mesajlarını Bul
« Önceki | Sonraki »
Konu Kapalı 

Forum Atla:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

İletişim | TabancaTufek.com | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Hafifleştirilmiş Sürüm | RSS