Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
45'lik BHP nasıl olurdu?
#1
Arkadaşlar foruma katılan yeni bir üye olarak affınıza sığınıyor ve böyle bir konuyu açmanın tamamen içimden geldiğini ve sizinde düşüncelerinizi almak istediğimi belirmek isterim.

Bir BHP hayranıyım ve mühimmat olarakta 45ACP tercihimdir, bu iki hayranlığımı bir araya getirerek hayalimde 45'lik bir BHP canlandırıyorumda, acaba nasıl olurdu? (Şöyle tek sıra şarjörlü bir canavar) Sizlerinde fikir ve düşüncelerinizi almak ve bir tartışma ortamı daha yaratmak istedim.

Bence Colt 1911 tahtında BHP'ye yer açmak zorunda kalırdı.

Başta da söylediğim gibi üstadlarımın ve diğer arkadaşlarımın affına sığınıyorum, böyle bir tartışmaya BHP bölümünde rastlamadığım için bu konuyu açıyorum.

Saygılar...
 
Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Dmrahmet
#2
Çok tartışılan, ancak bir sonuca varılamayan bir konu...Big Grin

http://www.thehighroad.org/showthread.ph...45+ACP+BHP

http://www.thehighroad.org/showthread.ph...45+ACP+BHP

http://www.thehighroad.org/showthread.ph...45+ACP+BHP
 
Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Dmrahmet
#3
Görebildiğim kadarıyla Browningde farklı bir kalibre olarak

PRO 40 S&W 14 SHOTS mevcut.

[Resim: bigpro40.th.jpg]

( http://www.browningint.com/products/fire...famille=HP PISTOLS )
 
Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Dmrahmet
#4
Maalesef "olamazdı" Sn Erciyes Avşar....Big Grin
Başta kızak kalınlığı problemi olmak üzere, genel kanı bu...

Sevgiler
 
Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Dmrahmet
#5
Sn.erciyes_avşar, bence halihazırdaki durum çok daha güzel, .45 ACP için tasarlanmış bir platformda .45 ACP kullanılması tercih edilmeli, 9x19 mm için planlanıp, tasarlanmış bir silahta da mümkün olduğu kadar 9x19 mm tercih edilmeli. Genel olarak daha küçük bir kalibre için dizayn edilmiş platformlarda, daha yüksek kalibrelere çıkıldığı zaman, gerek mekanik, gerekse de dayanımı ilgilendiren sorunlar baş gösteriyor. Her ne kadar silah zamanla genel kabul edilebilrlik sınırlarına ulaşsa da, platformdan asla orijinal kalibresindeki verim alınamıyor.

Bunun en tipik örneklerinden birisi de Glock ve modelleridir. ABD'deki gerçek Glock duayenleri, pek çok farklı kalibrede Glock kullanmalarına rağmen her zaman için optimum Glock modellerinin 9x19 mm modeller olduğu konusunda fikir birliği içerisindedirler. Glock, 9x19 mm için tasarlanıp, daha sonra ihtiyaca binaen kalibre yelpazesi genişletilmiş bir silahtır. Her ne kadar platform 10 mm ' yi dahi oldukça iyi tolere etse de, mekanik güvenilirlik ve dayanımı ilgilendiren genel verimlilik konusunda hala 9x19 mm modeller en üst düzeydedir.

Yüksek kalibre için tasarlanıp, daha sonra daha düşük kalibreli modelleri de tasarlanan iki güncel marka ve model biliyorum, bunlardan birisi HK USP, diğeri de, eski adı Beretta, yeni adı ile Stoeger Cougar'dır. Bu platformalrın her ikisi de başlangıçlarından itibaren .40 SW mühimmata göre tasarlanmış tabancalardır.

Estetik ve hacim gibi konularda düşünüldüğünde, bence de en optimum HP, 9x19 mm kalibredeki HP ' dir. Bir 1911' i ise .45 ACP veya olsa olsa .38 Super'den farklı bir kalibrede üretmek de bu silahın ruhuna aykırı bir hareket olur diye düşünüyorum ki, .45 ACP haricindeki 1911'i kaale almayan sevenleri azınmayacak kadar çoktur.

Saygılar.
 
Alıntı
3 üye teşekkür etti:
sezgin63, Dmrahmet, Flobert
#6
45 lik demek daha iri kızak demek, daha iri kızak demek daha iri gövde demek ve bu bhp için uygun olmazdı. Zaten ününü kibarlığı, taşınabilirliği (en azından yüksek kapasiteli çelik silahlar arasında hafif sayılabilir) ve yüzey işçiliği bozulduktan sonra (daha güçlü mühimmat kullanacağı için daha fazla sürgüde salınma gerçekleşebileceğini var sayarak) bhp hiç ama hiç tat vermezdi.
 
Alıntı

  


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi