Konu Kapalı 

Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
sağlık raporu hakkında...
06-09-2009, 01:34 AM
sağlık raporu hakkında...

değerli abilerim yivsiz tüfek ruhsatı almak için sağlık raporu nerden alınır ve tam teşekküllü mü almak gerekiyor...bu konuda bilgi sahibi abilerimden yardım bekliyorum.yani sağlık ocağından falan alınabilirmi nekadar sürer alınmaası?
06-09-2009, 03:21 AM
RE: sağlık raporu hakkında...
Bagli bulundugunuz yerlesim yerindeki devlet hastanesinden ,ilcelerde hastane yoksa saglik ocagindan alinabilir.Ne kadar sürede alinacagini net bilmiyorum ama yerine,heyete göre degisebilir sanirsam.Aslinda bu bilgiler forumda mevcut.Biraz arastirma,arama yapsaniz eminim ulasacaksiniz.Mesela bu konuda ilgilendiginiz bilgiler var.
http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...hp?tid=332

Ama cok acil ögrenmek istiyorsaniz bir av bayisine veya emniyete de basvurabilirsiniz.

Ayrica lütfen Türkcemizi düzgün yazalim ve kullanalim.

MK III`süz adam.

"Şirler pençe-i kahrımda olurken lerzan
Beni bir gözleri ahuya zebun etti felek. "
Tüm Mesajlarını Bul
06-09-2009, 09:56 AM
http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...p?tid=2806

http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...p?tid=2908

'' Savaşçı ve süvari hayatımız sayesinde, adı yabancıları titreten bir millet olduk. ''
Tüm Mesajlarını Bul
06-09-2009, 10:50 AM
merhaba ozturk155.
Bağlı bulunduğunuz ilin devlet hastanelerine ya da ssk hastanelerine gidiyorsunuz.Orada sağlık kurul bölümleri var ,Silah ruhsatı için olduğunu belirtip paranızı yatırdıktan sonra size evrak veriyorlar.O evrak üzerinde zaten silah ruhsatı için yazıyor ve bütün doktorların kendine ait bölümleri var.Doktorları tek tek gezip muayene olup ,o kağıda her bir doktorun ''sağlıklı'' ya da ''sağlam'' yazıp ,imzalarını attırıyorsunuz.Tabi bu arada kulak testine,göz testine,kan testine de giriyorsunuz.Daha sonra elinizde ki kağıtta bütün doktorların imzası olduktan sonra kurula teslim ediyorsunuz ve onların size verdiği günde gidip raporunuzu alıyorsunuz.Ruhsat alınırken en zahmetli iş sağlık raporu işi.Ortalama olarak 130tl gibi bir rakam gidiyor.Tabi ben bulunduğum il için geçerli prosedürü anlattım.
Saygılar..

Özür dilerim düzeltiyorum:Bu prosedür yivli silahlar için geçerlidir.
Yivsiz silahlar için mevcut prosedür hakkında bilgim yok..
06-09-2009, 10:57 AM
ashes Yazdı:Merhaba ozturk155.
Bağlı bulunduğunuz ilin devlet hastanelerine ya da ssk hastanelerine gidiyorsunuz.Orada sağlık kurul bölümleri var ,Silah ruhsatı için olduğunu belirtip paranızı yatırdıktan sonra size evrak veriyorlar.O evrak üzerinde zaten silah ruhsatı için yazıyor ve bütün doktorların kendine ait bölümleri var.Doktorları tek tek gezip muayene olup ,o kağıda her bir doktorun ''sağlıklı'' ya da ''sağlam'' yazıp ,imzalarını attırıyorsunuz.Tabi bu arada kulak testine,göz testine,kan testine de giriyorsunuz.Daha sonra elinizde ki kağıtta bütün doktorların imzası olduktan sonra kurula teslim ediyorsunuz ve onların size verdiği günde gidip raporunuzu alıyorsunuz.Ruhsat alınırken en zahmetli iş sağlık raporu işi.Ortalama olarak 130tl gibi bir rakam gidiyor.Tabi ben bulunduğum il için geçerli prosedürü anlattım.
Saygılar..

Sn.ashes, bu prosedür yivli silahlar için istenilen rapor için geçerlidir.

ozturk155 Yazdı:değerli abilerim yivsiz tüfek ruhsatı almak için sağlık raporu nerden alınır ve tam teşekküllü mü almak gerekiyor

'' Savaşçı ve süvari hayatımız sayesinde, adı yabancıları titreten bir millet olduk. ''
Tüm Mesajlarını Bul
06-09-2009, 12:25 PM
Kusura bakmayın Sayın.Lupus Usta.
Saygılar...
06-09-2009, 02:47 PM
evet arkadaşlar benim sorduğum yivsiz tüfek ruhsatnamesi içindir?yinede bilgilendiren arkadaşlara teşekkürler.
06-09-2009, 04:35 PM
Sn.ozturk155, sanırım #3# numaralı mesajdaki uyarılar sizin için pek bir anlam ifade etmiyor.

Tüm Mesajlarını Bul
06-09-2009, 11:32 PM
Sn.Özürk155,sorunuzun cevabı Yivsiz Tüfek Ruhsatnamesi adlı konuda var.Üstelik 1.mesajda.Özellikle üye arkadaşlarındikkatini çekmesi amacıyla konuyu sabitlemiştim.Lütfen önce forumu inceleyin,ondan sonra kafanıza birşey takılırsa sorunuz.Artık tekrarlardan bıktık.
« Önceki | Sonraki »
Konu Kapalı 

Forum Atla:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

İletişim | TabancaTufek.com | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Hafifleştirilmiş Sürüm | RSS