Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 1 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kırıkkale Tabanca Resimleri
Buda internetten bulduğum bir resim. Silah 75 yılına aitmiş.
O günden bu güne silahta görsel olarak ufak tefek değişiklikler yapılmış olduğu göze çarpıyor. "kırıkkale çap 7.65mm" yerine "mkek çap 7.65mm" in kullanılması ve sürgünün üzerindeki el izinin değiştirilmiş olması benim dikkatimi çekenler.
[Resim: 2802.jpg]
[Resim: 4296.jpg]

Alıntı

Selamlar,
Kimileri Kırıkkale silah için iyi değil desede bence sınıfının iyilerindendir.Askerliğimi 2004 senesinde Asteğmen yaptığım için Kırıkkale silahım vardı ve silah 1947 yapımıydı.İlk elime aldığımda kendi kendime bu çalışıyormu ya diye sormuştum.Hemen kısa bir süre içerisinde denedim.Gerçekten beni şaşırttı.Çünkü 57 senelik bir silah ve çatır çatır sorunsuz çalışıyordu.(üst üstte 4-5 şarjör atmıştım)Arkadaşlar 1947 senesinin teknolojisiyle bu silah yapılmış.2009 teknolojisinin sonuçları eminim dahada iyidir.Ayrıca 7,65 yada kısa 9 mm silah için gerçekten bence şık bir silah.Bu arada MKEK fiyatını biraz daha makul yaparsa bence daha iyi olacaktır.Neticede öncelikle TÜRK MAlI kullanmak isterim.

Alıntı

Arkadaşlar, benim anlamakta zorlandığım bir şey var, bizim silah tamir-bakım atölyeleri ve poligonlarda gördüğümüz Kırıkkale tabancalar başka bir yerde, farklı bir kalite ile mi üretiliyor ? Emin olun gerçekten anlamakta zorlanıyorum...

Alıntı

Sn Lupus,
İlk öncelikle söylemek istediğim ve sizin anlamanız gereken bişey var.Ben silah konusunda profosyonel veya silah ekspertizi değilim.Sadece bir silah tutkunu olarak nacizane gördüklerimi,izlenimlerimi ve bildiklerimi yazıyorum ve bazı ifadelerimdede BENCE ibaresini kullanıyorum.Buraya kadar anlaştık sanırım.İnşallah ilerleyen zamanlarda sizin kadar bilgi birikimine sahip olurum.Şimdi neden kötü olduğunu konusunda bizi biraz aydınlatırmısınız?Diğerlerinden farkları mesela walter,FN 1900'lü seriler,
beretta,vizör,bersa v.s Kırıkkalenin neden kötü olduğunu bilmek istiyorum.Çünkü bire bir yaşadığım 57 senelik silaha sahip oldum ve sorun yaşamadım.Sizce başka ne olabilir?

Alıntı

http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...p?tid=1317

http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...hp?tid=592

Alıntı

knec34 demiş ki:Diğerlerinden farkları mesela walter,FN 1900'lü seriler,
beretta,vizör,bersa v.s Kırıkkalenin neden kötü olduğunu bilmek istiyorum.

Sn Knec34,

Pekiyi öyleyse izninizle ben size, "bence sınıfının en iyilerindendir" derken, hangi tecrübe, bilgi, ve karşılaştırmalardan yola çıkarak bu yargıya ulaştığınızı sorabilir miyim?

Yoksa "bence" demek" = "aklıma geleni söyledim" anlamına mı geliyor. "Sizce" bir yargıya varmak için herhangi bir kriter gerekmiyor mu?

Eğer "gerekiyor" ise, zahmet olmayacaksa; şu konularda bilgilerinizi paylaşırsanız kendi adıma çok sevinirim.

*Bir tabancayı sağlıklı değerlendirmek için genel olarak kabul gören, "o silahla en az 500 atım" yapmış olmak, "sizce" birşey ifade ediyor mu?
*"Bence" sınıfının en iyilerindendir" demişsiniz. Bu yargıya vardığınıza göre, Kırıkkale nin "kendi sınıfında" olan diğer silahlarla" bir karşılaştırmasını yazmanız mümkün mü? (Hangi marka-modeller ve diğerlerine göre Kırıkkale yi en iyiler içine sokan farkları-Bu "aynı sınıftaki silahlar" yukarıda alıntınızda belittiğiniz silahlar mı?)

Sevgiler

Alıntı

Sn.Ekeke,
Forum'a yeni üye olmakla birlikte nacizane kendi düşüncelerimi yazdım.Ama sürekli tartışma havası yaratmaktasınız.
1) Sınıfının EN iyilerinden yazmadım.Lütfen daha dikkatli okuyunuz. Sadece İYİLERİNDEN dedim.Bunu söylerkende BENCE demişim.
2-) Türkçe'de hangi kelimenin ne anlama geldiğini çok iyi biliyorum.o yüzden kelimelerle ilgili altarnatifler çıkartmayın.
3-) O kadar bilgi birikimim olsaydı zaten burada bunları sormazdım.Lüffen yazdıklarımı dikkatlice oluyunuz.
Ayrıca SN.Lupus'a sormuşum yazımı olkursanız eğer.Walter,FN 1900'lü seriler,beretta,vizör,bersa farkları neler diye.Zaten bilsem sormam.
Sizlerden bir ricam daha var.Lütfen ama lütfen bilgilerinizi paylaşacaksanız eğer daha düzgün bir tavırla be dille paylaşınız.

Alıntı

knec34 demiş ki:Sn.Ekeke,
Forum'a yeni üye olmakla birlikte nacizane kendi düşüncelerimi yazdım.Ama sürekli tartışma havası yaratmaktasınız.
1) Sınıfının EN iyilerinden yazmadım.Lütfen daha dikkatli okuyunuz. Sadece İYİLERİNDEN dedim.Bunu söylerkende BENCE demişim.
2-) Türkçe'de hangi kelimenin ne anlama geldiğini çok iyi biliyorum.o yüzden kelimelerle ilgili altarnatifler çıkartmayın.
3-) O kadar bilgi birikimim olsaydı zaten burada bunları sormazdım.Lüffen yazdıklarımı dikkatlice oluyunuz.
Ayrıca SN.Lupus'a sormuşum yazımı olkursanız eğer.Walter,FN 1900'lü seriler,beretta,vizör,bersa farkları neler diye.Zaten bilsem sormam.
Sizlerden bir ricam daha var.Lütfen ama lütfen bilgilerinizi paylaşacaksanız eğer daha düzgün bir tavırla be dille paylaşınız.

Başarılar diliyorum

Alıntı

Evet Sn.Ekeke sizden sorularıma cevap bekliyorum.Başarılar demekle olmuyor işte.
Saygılar.

Alıntı

knec34 demiş ki:Evet Sn.Ekeke sizden sorularıma cevap bekliyorum.Başarılar demekle olmuyor işte.
Saygılar.

Sn Knec34,

Üslubunuzu değiştirmezseniz beklediğiniz cevabı alacaksınız. Sonra üzülmeyin....

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi