Değerlendir:
  • 1 Oy - 1 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kırıkkale Tabanca Resimleri
04-09-2009, 04:02 PM (Bu Mesaj 05-09-2009 02:25 PM değiştirilmiştir. Değiştiren : lupus.)
Kırıkkale Tabanca Resimleri
Kırıkkale burda çok garip kalmış biraz canlandırayım istedim, tabi siz arkadaşlarımında yardımı ile...
[Resim: 5312mke_kirikkale.jpg]

[Resim: 3685Wg05zlia.jpg]
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
04-09-2009, 04:10 PM
RE: kırıkkale resimleri
Bunlarda babamın yoldaşı...
[Resim: 29283.jpg]
[Resim: 91151.jpg]
[Resim: 75542.jpg]
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
05-09-2009, 12:35 PM (Bu Mesaj 05-09-2009 03:57 PM değiştirilmiştir. Değiştiren : mebilgin.)
Wink RE: kırıkkale resimleri
[Resim: 1677.jpg]
[Resim: 3148.jpg]
Buda benim krıkkale 7.65mm arkadaşlar.
Bu güne karadar hiç tutukluk yaptığını hatırlamıyorum ve silahımı seviyorum.
Bu modelde iğne emniyeti var. Olmadığını söliyenler var bu yüzden bu bilgiyi veriyorum. (yada ben var zannediyorum:rolleyesSmile
Birde mkek' in bu silah için vermiş olduğu 7+1 kapesitesi benim elimdeki silah için geçerli değil. Bu silahın 2 adet mkek şarjörü var elimde ve her ikiside zorlamadan 8 adat fişek alabiliyor. aslında onlarında bi ara resimlerini çekip burada paylaşmak isterim çünki 8-nci fişek için şarjörde gözleme deliği bırakılmış. (adını bilmediğim için mazur görün gözlem deliği dedim umarım anlatabilmişimdir)
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
05-09-2009, 12:52 PM
Hoşgeldiniz efendim. Paylaşımla başladığınız için ayrıca teşekkürler. Silahınız çok zarif. Krom kaplama da olsa tam 'Türk Custom'ı olacak. Kaç senedir sizde acaba?
Işık ve sevgiyle...
Web Sayfasını Ziyeret Edin Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
05-09-2009, 01:29 PM
Merhaba sayın mebilgin.
Bu silahların mekanik aksamını bilmiyorum yalnızda dış görünüşten yorum yapmam gerekirse; Tipi gerçekten hoşuma gidiyor fakat bir de şu şarjörün o anlamsız uzantısı olmasa..
Saygılar.
Alıntı Yaparak Cevapla
05-09-2009, 02:00 PM
mebilgin Yazdı:Birde mkek' in bu silah için vermiş olduğu 7+1 kapesitesi benim elimdeki silah için geçerli değil. Bu silahın 2 adet mkek şarjörü var elimde ve her ikiside zorlamadan 8 adat fişek alabiliyor.

Sn mebilgin,
Zorlarsanız alabilir. Size zorlanmadan geliyor olabilir. Bu şarjör yayınızın gereğinden yumuşak olmasından da kaynaklanabilir. Ancak yayı çalışma uzunluğunun dışına zorluyorsunuz. Bugüne değin başınıza gelmemiş olsa da, tutukluğa ve besleme arızasına neden olabilir.

ashes Yazdı:... fakat bir de şu şarjörün o anlamsız uzantısı olmasa..

Sn ashes,
Söz konusu "anlamsız" uzantının anlamını açıklayayım:
Tabanca küçük olduğu için kabzeye 2 (asında 2.5) parmak oturabiliyor. O anlamsız uzantı, tabancayı tuttuğunuzda serçe parmağınızın silahı kavramasını sağlayan yerdir.

Forumda yazmaya biraz ara verip okumaya zaman ayırırsanız, bu tip faydalı bilgilere erişebilirsiniz.
Web Sayfasını Ziyeret Edin Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
05-09-2009, 02:16 PM (Bu Mesaj 05-09-2009 02:28 PM değiştirilmiştir. Değiştiren : lupus.)
mebilgin Yazdı:Bu modelde iğne emniyeti var. Olmadığını söliyenler var bu yüzden bu bilgiyi veriyorum. (yada ben var zannediyorum:rolleyesSmile

Sn.mebilgin, silahınızın gövdesinin ortasında görülen aşağı yukarı hareket eden parça, otomatik iğne kilidi açma kapama manevelası olmayıp, sadece horozu bloke eden bir parçadır. Orijinal üretici otomatik iğne kilidini PP / PPK modellerine 9x18 mm kalibredeki çalışması olan PP Super modeline yaptığı tadilatla eklemiştir.

Aşağıda birinci şemada gördüğünüz 16 ve 17 no lu parçalar sadece horozu bloke etmektedir. İkinci şemada da, bu parçanın horoz ön sınırları ile ilişkisi incelendiğinde, nasıl grev yaptığı çok daha iyi anlaşılmaktadır. 13 no lu parça da horoz indirme sustası olup, bu da herhangi bir şekilde iğne kilitleme işlemi alakalı bir parça değildir.

[Resim: waltherppk.jpg]

[Resim: waltherpppic.jpg]

Aşağıdaki resimlerde ise, PP ve PP Super sürgüleri arasındaki fark görülüyor, PP Super sürgüsünün arka tarafında, yeşil renkle işaretlenmiş olan gerçek otomatik iğne kilidini görülüyor, bu parça direk olarak iğneyi kilitlemektedir. Bir alttaki şemada, görülen 12 no lu parça, otomatik iğne kilidi, 13 no lu parça da yayıdır. İğne üzerinde de bu parçanın oturduğu çentik görülmektedir. 42 no lu parça ise kilidi açan maneveladır.

[Resim: 23247308.jpg]

[Resim: ppsup.jpg]

Uzun lafın kısası, orijinal PP / PPK modelleri ve Kırıkkale' de otomatik iğne kilidi olmadığını söyleyenler doğru söylüyor, kendiniz de yazınızda belirttiğiniz gibi '' olduğunu zannediyorsunuz '' . Shy .

Saygılar.
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
05-09-2009, 03:48 PM
mebilgin Yazdı:[Resim: 1677.jpg]
[Resim: 7564k2.jpg]
Buda benim krıkkale 7.65mm arkadaşlar.
Bu güne karadar hiç tutukluk yaptığını hatırlamıyorum ve silahımı seviyorum.
Bu modelde iğne emniyeti var. Olmadığını söliyenler var bu yüzden bu bilgiyi veriyorum. (yada ben var zannediyorum:rolleyesSmile
Birde mkek' in bu silah için vermiş olduğu 7+1 kapesitesi benim elimdeki silah için geçerli değil. Bu silahın 2 adet mkek şarjörü var elimde ve her ikiside zorlamadan 8 adat fişek alabiliyor. aslında onlarında bi ara resimlerini çekip burada paylaşmak isterim çünki 8-nci fişek için şarjörde gözleme deliği bırakılmış. (adını bilmediğim için mazur görün gözlem deliği dedim umarım anlatabilmişimdir)
Sn. Mebilgin sanırım sizdeki silah ile babama ait silah arasında yalnızca 1 yıl var ama dikkatimi boya rengi çekti acaba ışıktanmı kaynaklanıyor yoksa mat siyah mı sizin silah.
Bu arada gerçekten silahınızın kıymetini bilin gerçekten çok güzel tabancalar,bizdekide daha en ufak bi sorun yaşatmadı şeytan kulağına kurşun, hoş babam değiştireceğim artık taşımıyorum nasıl olsa diyor, bhp alacağım diyor bu silahta anılarımız var ayrılmak istemiyorum, ama bhp'ye de yok denmez Smile

Bir de sn. Lupus üstadıma şunu sormak istiyorum bu seneki MKEK mermilerinin kalitesinde bi düşme varmı? Çünki bu seneki mermilerle 50 adet kadar sıktım ve tıpkı basit tüfek fişeklerinin bıraktığı yanmış barut taneleri gibi şarjör yatağında ve üst kızak içinde tane tane duruyordu, birde mermiye baktığımda bile çekirdeğin bakır yüzeyinde sanki boya yapılmışta boyası atmış gibi duruyordu, geçen seneki mermiler ile arasaında görünürde bile çok fark vardı.
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
05-09-2009, 04:35 PM (Bu Mesaj 05-09-2009 04:38 PM değiştirilmiştir. Değiştiren : mebilgin.)
RE: Kırıkkale Tabanca Resimleri
Öncelikle ilgi ve alakanızdan ötürü hepinize çok çok teşekkür ediyorum. Ülkemizde silah gibi (afedersiniz ) "kaka" haline getirilmiş bişeyi bukadar seviyeli ve bilgiden yana olan insanların arasında konuşuyor olmak gerçekten de mükemmel.

Sayın Lupus;
Vermiş olduğunuz bilgi sayesinde iğne emniyetinin ne anlama geldiğini öğrenmiş oldum. Ben horoz emniyeti ile aynı şey olduklarını sanıyordum. Teşekkür ederim. Peki iğne emniyetinin olmayışı ne gibi bir dez avantaj getiriyor. Sonuç olarak horoz da bir emniyet var ve iğneye çarpmıyacak. Ama otomatik iğne emniyetinin de bir anlamı olmalı mutlaka. Bunuda sizden öğrenmek isterim eğer zahmet olmayacaksa Smile şimdiden teşekkürler.

Sayın Harun;
şarjör de 8-nci mermi için yer var. bunu aslında başta yapmalıydım. bi resim ile size şarjörü göstermek isterim...

[Resim: 3364.jpg]

8 tane fişeğin sarjöre basılmış hali

[Resim: 3377.jpg]
resime dikkat ederseniz 8-nci fişeğin olup olmadığı anlaşılması için bir delik bırakılmış.

buda 7 tane fişey basılmış hali,
[Resim: 3393.jpg]
Bu arada fotodaki fişekler 94 e ait harcamaya kıyamıyorum Shy

sayın erciyes_avsar
silah sizin elinizdeki ile aynı renkte ... gece cep telefonu kamerası ile çektiğim için bu şekilde çıkmış. Daha düzgün fotograflarını çekmeyi düşünüyorum.
Ayrıca yeni fişeklerden bende şikayetciğim, sarı, küçük ve sert taneler bırakıyor silahta. Kulağıma geldiğine göre barutlar çinden ithal ediliyormuş mkek tarafından.
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
05-09-2009, 05:37 PM
erciyes_avsar Yazdı:Bu seneki MKEK mermilerinin kalitesinde bi düşme varmı? Çünki bu seneki mermilerle 50 adet kadar sıktım ve tıpkı basit tüfek fişeklerinin bıraktığı yanmış barut taneleri gibi şarjör yatağında ve üst kızak içinde tane tane duruyordu, birde mermiye baktığımda bile çekirdeğin bakır yüzeyinde sanki boya yapılmışta boyası atmış gibi duruyordu, geçen seneki mermiler ile arasaında görünürde bile çok fark vardı.

Yeni 7,65x17 mm ve 9x17 mm mermilerin kalitesi konusunda bir şey söyleyemeyeceğim, ancak 9x19 mm fişeklerde bir kaç yıldır devam eden kalitesiz yanma ve buna bağlı kirlenmede kesinlikle bir azalma olduğunu söyleyebilirim. Ancak çıkış hızı ve hedefteki dağılım kararlılıkları konusunda net ve kesin bir bilgim henüz yok.

Saygılar.
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum Atla:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

İletişim | TabancaTufek.com | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Hafifleştirilmiş Sürüm | RSS