Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
uyumlu dürbün
arkadaşlar şu silahın 4'' olanına uyacak dürbün ve dürbün ayağı bilenler varsa lütfen söylesin orjinal olmasada olur çatlayacağım kafaya taktım illa takmam lazım

Alıntı

Boyle bir sey mi yapmak istiyorsunuz?
[Resim: Python-silhouette.jpg]

Leupold durbun, Redfield mount...

Alıntı

evet sn ilksurfer aynen
birebir orjinal olmasada taktım ya kafa işte

Alıntı

[Resim: 22122009174.jpg]
[Resim: 21122009172.jpg]

Alıntı

Sn. cpcengiz,

Yaptırdığınız tek nokta bağlantılı ayak çok instabil olmuş, pek faydalı olabileceğini düşünmüyorum. bunun yerine daha sağlam ve yer değiştirmeyecek bir montaj gerekecek gibi görünüyor.
Genelde Python'lar 4" değil de, 6 ve 8 inç modellerde optikler ile kullanılıyor, onlarda da gövdenin üst bölümü delinerek diş açılıp aşağıdaki linkteki türde ayaklar ile dürbün montajı yapılıyor:
http://www.mountsplus.com/miva/merchant....-ANA-MNT-S
[Resim: wco-ana-mnt.gif]

Eğer gövdeyi delmeden takılacak bir çözüm arıyor iseniz, 6 ve 8" namlular için imal edilen, namlu üzerine Sn. ilksurfer'in verdiği redfield örneği gibi bağlantı ayakları mevcut.

[Resim: 22693.jpg]
http://www.ableammo.com/catalog/product_...s_id=81609

Mesajınıza cevap verdikten sonra, izninizle (hayli tecrübe sahibi olduğum) Gümüşay üzerine 2x bile olsa, bir optik takmanın mantığını sorgulamadan edemeyeceğim. Bildiğiniz gibi, Gümüşay çok hassas atış yapabilen ve grupmanı orjinal Python mertebesinde olan bir silah değil. Hoş, silah buna kabil de olsa kullandığımız mühimatın bu hassasiyete sahip olmadığı da aşikar. Gümüşayın üzerindeki nişangahı zaten kullanılacak maksimum 20-30metre, hadi uzatalım 30-40m'lik mesafeler için yeterli...
Silahınıza uğraşıp 2x büyütmeli, ve optikli tabanca atıcılığında elzem olan uzun göz mesafeli bir dürbün almışsınız. Tüfek dürbünlerinin çok yakından kullanılma zorunluluğu konusunda tabanca optiklerinden ayrıldığını biliyorsunuz. Çok büyük büyütmelerin de mantıklı olmadığını, 2x seçiminizden bildiğinizi anlıyoruz. Ama arka nişangahı söküp vidası ile tek noktadan ve bırakınız .357 mag kalibreyi, .38lik MKE mermilerinin tepmesine bile dayanamayacak bir bağlantı imal etmişsiniz. Sanırım bu kullanımdan çok nasıl görüneceği konusunda bir ön-imalat olmuş...

Aynı yollardan çoğumuz geçtik, elimizdeki silaha "ek ne yapsak ta faydasını görsek" diye, ama bazen harcanan para ve emek, sonunda sırf tecrübe edinmiş olmak açısından iyi; ama geriye dönüldüğünde bir daha tekrarlanmayacak türde para ve zaman kaybı olabiliyor...

Bunun zaten farkında olduğunuzu düşünüyorum, uğraşınızda kolaylıklar ve iyi eğlenceler diliyorum. Smile
Saygılarımla...

Alıntı

Daha önce Sn.Revolver'in Gümüşay'ı için birlikte kafa yorduğumuz modele bir bakın isterseniz.
Ankara'da Sn.Bünyamin usta ile yaptığımız sorun çıkıp çıkmayacağına dair fikir alışverişinden sonra Sn.Barış'ın yukarıda belirttiği gibi bir picatinny mount için kasa üzerine delik açtırma yöntemi ile kullanmak istemişti sanırım.
http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...1#pid37521
Saygılar,
TT

Alıntı

sn.TT nihayet aparatı yaptırdım ve yeni aldığım red dot u silahıma taktım.
[Resim: 20022010288-1.jpg]

Alıntı

Hayırlı olsun abi Smile
Ben de haftasonu Bursa'da idim, soramamıştım sizin işi.
Saygılar,
TT

Alıntı

Canın sağolsun kardeş, hallettim şükür, kafama yeni bir şey takana kadar bu beni idare eder.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi