Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Y.otomatik Farklı bir boyut ,410 kalibre ÇATÜS
05-09-2009, 11:34 PM
RE: Y.otomatik Farklı bir boyut ,410 kalibre ÇATÜS
Herkese Iyi Aksamlar
Amacım konuları dagitmak degildi , arkadas 36 cal tufeklere meraklı diye dusundugum icin , Huglu'danda bahsedeyim demistim .Silahlara ozellikle tufeklere çok meraklıyımda , evdeki patron tarafından hep frenleniyorum malesef Smile Ilk fırsatta silah fotograflarımı cekip , paylasacagım .
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
06-09-2009, 03:12 PM
700 TL fiyatla bu tüfeği Safir'e rakip göreceklerse; bence biraz beyhude bir çabadalar.

[Resim: XXX.jpg]
Web Sayfasını Ziyeret Edin Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
06-09-2009, 09:06 PM
Sn. arkadaşlar fikirler ve görüşleriniz için teşekkür ederim öncelikle. Bu konuda yaptığım araştırma sonucu Winchester markasının mod9410 unda karar kıldım gibi. Tek problem alttan kurma esnasında kopup tekrar yerine dikilmiş işaret ve yüzük parmağımın kurma işlemini seri şekilde yapmama engel oluyor olması ama daha önceden de dediğim gibi savaşmak için değil sabit tek kurşun hedefine düzgün atışlar yapmak için silah arıyorum. Aturan arkadaşa fikirleri için teşekkürler. tüfeğinin resmini bekliyorum. Ayrıca eğer kırma tüfeğe dürbün çalışması yapılacaksa çok iyi bir usta ile çalışmak gerekli ya da eli eğe tutuyorsa iyi bir hobi atölyesinin olması. Win. 9410 dürbün için de ideal bi tüfek ayrıca.
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
06-09-2009, 09:21 PM
Çatüs markasını tanıtmak değil amacım tüfek kendine özgü bir tasarım içinde üretilmiş bir emek verilmiş emeği geçenleri kutluyorum. Belki çok kaliteli belki hiç. Biraz tanıtım ve reklamın yanı sıra kaliteyi ortaya çıkaracak reaksiyonlara da ihtiyacı var firmanın. Çalışmalarında başarılar diliyorum üretici firmaya. Bir önceki mesaja resim eklemeye çalışıyorum olmuyo.

Ekli Dosya(lar) Resim(ler)

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
06-09-2009, 09:45 PM

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
08-11-2010, 05:18 PM
Merhaba arkadaşlar,
Konu tüfeğin fabrikasına gidip inceleme ve hatta atış yapma şansım oldu.
36 kalibrelik otomatik tüfekler içerisinde stabil atışı ve çalışması sebebi ile alınabilecek bir tüfek. 36 cal olduğundan safirle aynı kefeye konması ve safirdeki görüntünün bizleri cezbetmesi Çatüsü bir kademe alta alıyor. Görüntü merakı olmayanların rahatlıkla alabilecekleri bir tüfek bence.
Ben MKA 1919'u bekliyorum, bü yüzden almadım. Smile)
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
09-11-2010, 12:04 PM
Bu haftasonu bir av bayisinde, Çatüs'ü elime alıp inceleme imkanı buldum. Sadece bu silaha ait bir sorun olabilir, zira tek bir tane vardı ve şarjörü oldukça zor çıkıyordu.. Ancak satışa sunulmuş ve vitrine konmuş bir ürünün bu tür hatalarının giderilmemiş olması, firmanın kalite anlayışı hakkında ipuçları veriyor..
36 Kalibrenin, gazlı sistemlerde çalışmasında yaşanan zorluklardan haberdar olduğumdan, bu tür tüfekler benim gözümde "hobi-atış tüfekleri" olarak nitelenmekte.
Böyle bir hobi-atış tüfeğinde, görsel unsuru ön plana alırsak, "Safir" benim gözümde biraz öne çıkıyor.
Safirlerin yeni nesillerinin çoğunun plastik gövde olması ise, bana kullanıcı güvenliği anlamında oldukça güvensiz geliyor.
Bir arkadaşımın Safir'i ile atış yaparken (plastik gövdeli), atım yatağında ki fişeğin kapsül bölümünden, şarjör kısmına doğru patlaması sonucunda, gövdede bir çatlak oluşmuş ve şarjör de aşağı fırlamıştı.
Bu kazanın Çatüs ile olması halinde, çatüsün metal gövdesinin, kullanıcı güvenliğini sağlaması daha büyük bir olasılık.
Ancak çatüs'ün dizaynı, hobi tüfeği için yeterli mi sorusunu muhtemel alıcılar belirlemeli.
Çatüs'ün dizayn olarak Franchie Kerrar'a benzerliğinden de bahsetmek isterim. "Kerrar" modeli 12 Kalibre bir tüfek olup aşağıda ki link'te benzerliği sizlerle paylaşmak isterim.

http://www.yabanavmalzemeleri.com/defaul...&urun=3170

Sizin bahsettiğiniz Akdal MKA 1919 ise yine 12 kalibre olup, Çatüs veya Safir'den bambaşka bir atış dinamiği yaşatacağı kesindir.

Saygılar,

http://www.yabanavmalzemeleri.com/defaul...&urun=3170
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
09-11-2010, 01:32 PM
cecey Yazdı:Merhaba arkadaşlar,
Konu tüfeğin fabrikasına gidip inceleme ve hatta atış yapma şansım oldu.
36 kalibrelik otomatik tüfekler içerisinde stabil atışı ve çalışması sebebi ile alınabilecek bir tüfek. 36 cal olduğundan safirle aynı kefeye konması ve safirdeki görüntünün bizleri cezbetmesi Çatüsü bir kademe alta alıyor. Görüntü merakı olmayanların rahatlıkla alabilecekleri bir tüfek bence.
Ben MKA 1919'u bekliyorum, bü yüzden almadım. Smile)

Cecey...iyiymiş...Smile
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
14-11-2010, 02:25 AM
Acaba mka1919 ne zaman piyasaya çıkacak.Bu konuda net bir bilgi varmı.Çatüs ü inceledim gerçekten şarjör kısmı çok zor girip çıkıyor.Bu arada Giresunda satış fiatı 900 tl.Bu anladığıma göre bölgeye göre fiat değişiyor.
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
14-11-2010, 02:31 AM
[Resim: grnt029q.th.jpg]
Resimde ki tüfek te benim modifiye ettiğim ve bende olan KERRAR.
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum Atla:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

İletişim | TabancaTufek.com | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Hafifleştirilmiş Sürüm | RSS