Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 3 Oy - 4.33 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yazışma Dili ve Kuralları
Türkçe'nin büyük harfle başladığını da unutmasak fena olmaz Wink

Alıntı

Türkçe'de herhangi bir "şeye" haiz olunmaz, bir "şeyi" haiz olunur. Örnek verecek olursak:
-Taşıma Ruhsatı alma şartlarına haiz bir kişi. (YANLIŞ)
-Taşıma Ruhsatı alma şartlarını haiz bir kişi. (DOĞRU)

Alıntı

Sayın TT'nin imzasına itafen:

Alıntı

fevzi1970 demiş ki:Üstadlarım; Tamam anladım Türkçe yi koruyalım hep birlikte. Bunuda türkçe kullanıyorsak, dilimiz türkçeyse?
.....Türkçe isimler kullanmaya dikkat etsek daha iyi olur diye düşünüyorum...!! SAYGILARIMLA..

O takdirde sizin -ve dahi benim- Türkçe rumuzlar seçerken daha dikkatli olmamız ve Arapça'ya bulaşmamamız gerekir Sn. fevzi1970.

Alıntı

Sevgili dostlar ,armama rağmen bulamadığım bir konu danışacağım.Bu mesajlarınızın altına özlü süöleri nasıl yazıp değiştiriyorsunuz cevabınız için şimdiden teşekürler ,saygu ve sevgiyle.

Alıntı

En üstte Kullanıcı KP'ye (Kontrol Paneli) tıklıyorsunuz, sol tarafta çıkan menüde 'imza değiştir' e tıklıyorsunuz.

Alıntı

sultan fatih demiş ki:Sevgili dostlar ,armama rağmen bulamadığım bir konu danışacağım.Bu mesajlarınızın altına özlü süöleri nasıl yazıp değiştiriyorsunuz cevabınız için şimdiden teşekürler ,saygu ve sevgiyle.
Sayın,sultan fatih.

Aşağıdaki "özlü söz" ler,umarım dikkatinizi çeker.

[Resim: imzammgs7db6yw7.gif]

Alıntı

Teşekür ederim sayın Syılmaz.

Alıntı

Sn.arkadaşlar, son bir haftadır çalakalem yazılmış mesajları düzeltmekten bir hal olduk. Bundan sonra forum kurallarını okumadan, rastgele özensiz bir şekilde mesaj yazan katılımcıların mesajlarını sildiğimiz gibi, kendilerini de ek bir uyarı yapmadan kısıtlayacağız.

Saygılarımla.

Alıntı

lupus demiş ki:Sn.arkadaşlar, son bir haftadır çalakalem yazılmış mesajları düzeltmekten bir hal olduk. Bundan sonra forum kurallarını okumadan, rastgele özensiz bir şekilde mesaj yazan kattılımcıların mesajlarını sildiğimiz gibi, kendilerini de ek bir uyarı yapmadan kısıtlayacağız.

Saygılarımla.
+1,

Bizlerin de sadece dikkatsiz ve özensiz üyelerimizin toplam 10 saniye daha dikkat ederek düzeltebileceği yazılar yüzünden, devamlı (herkesin olduğu gibi) değerli vaktimizi harcayarak uyarı yapmamızın ne kadar yorucu ve yıpratıcı olduğunu tahmin edersiniz.

İleride sallapati ve anlaşılmaz şekilde yazı yazarak, sonrasında silinmesi üzerine şikaet eden üyelerimize bu yazıyı referans göstereceğiz. Özellikle yeni üyelerimiz: bir yazı yazdınız, ve bu yönetim tarafından silindi ise şikayet etmeden önce, doğru ve düzgün Türkçe ile yazıp yazmadığınızı bir düşününüz. Eğer meramınızı düzgün yazım dili ile ifade edemiyorsanız zaten anlatmak istediğinizi karşıya iletmeniz imkansızdır, kusura bakmayınız, fakat bu durumda yazınızın yer kaplaması da nafiledir...

Saygılarımla..

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi