Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 2 Oy - 4 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yazışma Dili ve Kuralları
'' Türkçe Giderse Türkiye Gider '' diyen büyük bilim insanı Sn.Oktay Sinanoğlu' nu 19 Nisan günü kaybetmiş bulunuyoruz.

Allah rahmet eylesin, taksiratını affetsin, bize de mirasına ve ideallerine sahip çıkacak şuur ve nesil nasip etsin...

Alıntı

Milli Eğitim Bakanlığına ayrılan bütçeye yazık. Vallahi de yazık, billahi de yazık.

Giderek, zamanında matbaaya karşı çıkan adamların gerçekten bildiği birşeyler olduğuna inanmaya başladım. Evet, gerçekten herkes herşeyi okuyamamalı, ama daha da önemlisi, eline bir kalem, bir klavye geçiren herkes heryere birşeyler karalayamamalı...

Alıntı

Üretici ve model adları özel isimdir.

Üretici isimlerinin ilk harfleri büyük olarak yazılır. Örneğin Remington, Walther, Beretta, Browning, Armsan, TİSAŞ gibi.

Üretici isimlerindeki kısaltmalar üretici nasıl yazıyorsa veya kısaltıyorsa, o şekilde yazılır. Örneğin SIG SAUER, CZ, HK, S&W gibi.

S&W, Sw, sw şeklinde yazılmaz.

HK, Hk, hk, şeklinde yazılmaz...USP, Usp, usp şeklinde yazılmaz.

CZ, cz, Cz şeklinde yazılmaz.

Cz75; Yanlış. CZ 75; Doğru.

Hk usp; Yanlış. HK USP F; Doğru.

walther Ppk; Yanlış. Walther PPK; Doğru.

Sig sauer p226; Yanlış. SIG SAUER P 226; Doğru

winchester Sxp; Yanlış. Winchester SXP; Doğru.

Tisaş; Yanlış. TİSAŞ; Doğru.

Alıntı

Şu aralar kendimi Eşofmanlı Şevket Hoca gibi hissediyorum...

Sn.Üyeler,

Hizmet aldığımız sunucumuz Amerika Birleşik Devletleri' nde, ama büyük bir çoğunluğumuz Türkiye' de yaşıyoruz, Türkçe konuşuyor, Türkçe yazıyoruz.

Bilginize...

Alıntı

http://www.turkcenindirilisi.com/gundem/...i-5-tl/587

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
ilksurfer
Anadolu Lisesi, 10 ncu sınıf öğrencisinin yıl sonunda kendisi için yazdığı değerlendirme notu.

[Resim: Screenshot_20170119_134531.png]

upload photos

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi