Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 3 Oy - 4.33 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yazışma Dili ve Kuralları
Anlayışınıza teşekkür ederim. Şu an hepiniz karşımdaymışsınız gibi geliyor bana ve utancımdan yüzüm kızarmış vaziyette. İnanın anlayışınıza teşekkür ederim.Ben onu ortaya alacağım zaten hiç şüpeniz olmasın. Gerçekten çok özür diliyorum tüm mederatörlerden ve üstalarımızdan ilginize ve samimiyetinize çok teşekkür ediyorum.

saygılar

Alıntı

Belki biraz anlaşılmayan dilde yazıyorum.Belkide yanlış harfler,kelimeler,imla ve noktalama hataları yapıyorum.Bu biraz da Türkceye uzun zaman uzak kalmamdan kaynaklanıyor,daha çokta aceleciliğimden ve sabırsızlığımdan oluyor.Şimdi yazdıklarımı bile 40 kez düşünerek ve yanlış yazmamaya gayret ederek yazıyorum.Agresif bir insan degilim ama sık sık uyarılmak da beni biraz üzsede,sayın lupus bey yerden göge kadar haklıdır.Ona ve diğer arkadaşlara karşı bir saygısızlığım olmuş ise beni affedin...Biraz geç kalmış olabilirim özür dilemeye,ama sık sık siteye giren birisi değilim...Kusurumu tekrar tekrar af edin..Sn:lupus ve tüm dostlar.. SAYGILARIMLA

Alıntı

Sn.KUBİLAY, bu konudaki hassasiyete gösterdiğiniz anlayış için çok teşekkür ederim. Bu konuda affedilecek bir şey yok, kaldı ki bu konu gerçekten hiçbirimizin şahsi meselesi ya da hassasiyeti değildir ve olmamalıdır da, tüm katılımcı arkadaşlar ellerinden geldiği oranda dikkatli ve titiz olsunlar yeter. Eğer gerçekten interneti ve bu ortamda kullandığımız dilimizi, sığır çobanları kadar bile özenle kullanamıyorsak, bize yazıklar olsun. Yukarıda da belirttiğimiz gibi buradaki katılımcı dostlarımızdan mükemmel edebi eserler beklemiyoruz, ama en azından aşağıdakiler gibi mesajlarınen azından biraz daha özen ve dikkatle yazılabileceğini düşünüyorum...

Saygılar.

yaman20 demiş ki:sayın atakan be kocaelideyim siz nerdesiniz

Levent SEYFELİOĞLU demiş ki:sayın melihaga mauseri satmayı düşünürseniz almayı isterim. niyet olursa lseyfelioglu@mynet.com mail adresime telefon verebilirseniz görüşürüz. teşekkür ederim.....

İNCE ÇAP demiş ki:bu tüfek antika ruhsatıyla adıma kayıtlı bir silah.

sayn ağam yanılmıyorsam tüfeğin imal yılı 1944. bu yıllarda imal edilen tüfeklere antika ruhsatı cıkarılabiliyosa haybeye bi dünya vergi ödemeyelim

wassili demiş ki:hadi ya o kötü işte Sad (bildiğim kadarıyla gecen yıl veya bu yılın basında olması lazım) yeni bi yasa çıkardı devlet artık silaha antika ruhsatı yok ve ruhsatlandırılmayan silahlarda yasa cıktığı andan itibaren artık ruhsatlandırılamıyo böyle bi silaha keşke av tüfeği belgesi cıkarsaydın vergilerininde ne kadar olduğunu bilemiyorum...

wassili demiş ki:evet haklıymışım ayrıca bi kötü haberim daha var galiba devir konusunda da problem oluyomuş herkese devredemiyomuşsun bunu devir edeceğin kişide nitelikli antikacı antika biriktirme, alma satma gibi bi belge olması gerekiyomuş... böyle bir silah nasıl ziyan olur yaw Sad((

yaman20 demiş ki:bu arada sayın ekeke bizim 91 f de sanırım gidici...yani sizin alnaycağınız sizin sahip olduğunuz bu iki silahtan biri ni ben alıcam.siz hangisinden çok memnunsanızı gidip onu alacağım...birde son günlerde fiyat olarak da uygun olan sizin ve sayın üstadında incelediği jericho Fb var...ne dersini sn ekeke.öylece karasız kaldım...

yaman20 demiş ki:sonuç olarak sayın ekeke görüyorsun daha ne kadar cahiliz bu konuşarda.onun içindir ki siz bilgili forum abilerimizin fikirlerini değer veriyoruz ve bu kadar belkide ısrarcı oluyoruz.son olarka benim mesajlarım belli sayın ekeke.ne dersiniz Hs2000 ve cougar???

salims demiş ki:Silah güzel;
Değerini bilen iyi bi kullanıcıya gider ve alan satan hayrını görür inşallah ve fiyatda makul sayılır.Birazcık daha düşük olsa dahada güzel olur kanaindeyim..ama denildiği gibi yeni m.k.e de olan tsw serilerinden daha fazla fiyat istemesi yadırganacak bi durum değil.yeni tsw serilerinde her nekadar eski seriye nazaran bazı iyileştirmeler yapılsada eski seri aranmakta..öncelikle bi arkadaşımızın dediği gibi eski seride yazılar pres vurma yazı,yenilerde ise laser yakama metodu uygulanmış ve kaba durmakta..ikincisi yeni serilerde sürgü kapak-gövde arası kızaklardaki tölerans çok düşük,sıkı sıkıya olduğu için silah alışana kadar,tutukluk yapma çalışmama şikayetleri gelmekte,tabiri caizse rödaj'ı aşana,silah alışana kadar bu şikyetler devam etmekte..onun için herzaman yeni tsw serisi almaktansa bu eski seriler tercih sebebi..ayrıca en önemli diğer sebep,eski seriler dolu malzemeden talaş alma yöntemiyle imal edilmekte,yeni seriler işe aynı MKIII de olduğu gibi hassas düküm malzemeden üretilmişler..bence en önemli tercih sebebi bu..Ve bu nedenlerden dolayı arkadaşı istediği fiyat için yadırgamamak lazım,en azından iyi niyetli bi arkadaş piyasadaki kaptırmatörler gibi 6-7 bin dolar istemiyo,ne tutturursam gider hesabıBig Grin Yanlız beni kimse yadırgamasın yanlışda anlamasın,silah'a çamur attığım falan yok ama,aklımı kurcalayan bişey var..silahın sadece resmini görüyoruz ve canlı görmediğimiz için yorum yapmak yanlış olur belki ama sanki silah kumlama görüş gibi,bu şimdiki sahibi olan arkadaştan önceki sahibi yaptırmış olabilir ,yanlış anlaşılmasın.benim bildiğim ve gördüğüm(bendeki 95 çıkışlı 5906'ya dayanarak) silahın kovan tırnağıda mat renkte bu resimde.normalde,2.ci nesil türkiyeye gelenlerde(daha öncesinde ve sonrasında durum ne bilmiyorum)o tırnak parlak gelmekte.Buna dayanarak silah sanki çizikler giderilsin diye,hafif kumlama yapılmış ve bu esnada,yapan kişi tırnağı sökmemiş takması zor diye ve tırnakta kumlanmış matlaşmış gibi durmakta.Dedim ya silahı görmeden yanlış yorumdada bulunmak istemem,resimin kontras'sından da bize öyle görünüyor olabilir...Ayrıca bilmeyen arkadaşlara söylediklerim garip gelebilir,silaha niye kumlama yapılsın ,silaha kaplama bpya ,herhangi bi işlem yapılamdıktan sonra boya kaplama üzerine kumlama yapılmaz,kaplama atar boya çıkar diye bilirler..işte 5906'yı diyer silahlardan ayıran bu özelliği ve benim bu silahı tercih sebebimin en önemli nedenlerinden biri..Bu silah başka silahlara benzemezBig Grin Bu silahta boya,kaplama veya herhangi bi şekilde metali koruyan bi işlem yapılmamaktadır..Çünkü bu silah gerçek 280 inox paslanlaz çelik mamuldendir,ve bu mamül'ün paslanma yıpranma aşınma gibi di derdi,bi korkusu olmadığı içinBig Grin bu silahada boya kaplama gibi bişey yapma gereği görmemiş fabrikasıSmile) o yüzden sadece güzel bi renk ve ton vermek için fabrikada kumlanır,rengi matlaştırılır sadece,ve kullananda kullanımdan dolayı çizik,deformasyon olursa gider kumlatır ve yeni gibi olur.Ve bu özellik başka hiçbi silahta yoktur..bu silah gerçek inox paslanmaz mamül'dür ve ömür boyu paslanmadan,yıpranmadan dededen toruna miras bi silahtır.Saygılar... bu arada konu 5906 olunca baya coşmuşSmile)uzun uzun başınız ağrıtmışım kusura bakmayın...

salims demiş ki:Haklısınız sayın alptekin;
benide yanlış anlamadığınız için teşekkürler.dediğiniz gibi fotoğraftan dolayı yanılmışım.. ve gerçekten bukadar az kullanılmış sıfır sayılacak bi silah için gerçekten makul bi fiyat..gerçekten bi mecburiyetiniz yoksa kıymayın bu silahaBig Grin bu güne kadar korumuşsunuz zaten laikiyle..hayırlısı neyse o olsun sizin için..

salims demiş ki:Yok estafurlağ sayın nutkey;
evet CZ75-stainless var,baretta inox var,sigsauer stainless var.bende biliyorum gerçi bu saydığım modelleri bizzat kullanmadım,incelemedim.yani inox-stainless olan modellerini ama gördüğüm kadarıyla bunlar parlak beyaz krom kaplamalı gibi duruyor.Ben boya kaplama yapılmamış sadece kumlanmış olarak bildiğim kadarıyla sadece SW5906 var demek istemiştim, ve bu özellik başka silahlarda yok derken.. teşekkürler açıklamanız için.

cpcengiz demiş ki:paras? basar paray? silah?hsat?lmayanda alamaz, e?itlikler ? devletin g?de herkes e?it haklara sahip, kesinlikle ayr?k yok bu ?.

Alıntı

baris demiş ki:Lütfen:
[Resim: imzammgs7db6yw7.gif]

Alıntı

Arkadaşlar, son zamanlarda yukarıdaki mesajı kaç kez kopyalayıp, cevaben gönderdiğimi hatırlamıyorum. Bu kurallara uymak gerçekten bu kadar zor ve biz insanlardan gerçekten yapılması imkansız bir şey mi istiyoruz, yoksa insanlar her zamanki umursamazlığı içerisinde mi, bilemiyorum...

Alıntı

Yaşamımız da manevi değeri olan tonla şeyin elimizden kayıp gitmesini, boş gözlerle sadece seyrediyoruz. Biraz dikkat ve daha çok kitap okuyarak hem konuşma hemde yazışma dilimizi, oldukça kısa bir zaman zarfında aslına uygun bir hale getirebiliriz. Geçen zaman bizi bazı noktalarda belki geliştirirken, kutsallarımızı sakınmak noktasında çok hazindir ki; yozlaşıyoruz. Yılların dilimiz üzerinde bıraktığı olumsuz etkiyi anlatan alıntı bir yazı yolluyorum.

"Her geçen gün Türkçe´nin biraz daha yozlaştırıldığını görüyoruz. Dilimizdeki yabancı kökenli sözcüklerin istilası artarak sürüyor. Aşağıda yıllar içinde Türkçe´de nasıl bozulmalar olduğunu gösteren çarpıcı bir metin var!

Yıl: 1965"Karşıma âniden çıkınca ziyâdesiyle şaşakaldım.. Nasıl bir edâ takınacağıma hükûm veremedim, âdetâ vecde geldim. Buna mukâbil az bir müddet sonra kendime gelir gibi oldum, yüzünde beni fevkalâde rahatlatan bir tebessüm vardı.. Üstümü başımı toparladım, kendinden emin bir sesle ´akşam-ı şerifleriniz hayrolsun´ dedim..

"Yıl: 1975"Karşıma birdenbire çıkınca çok şaşırdım.. Ne yapacağıma karar veremedim,heyecandan ayaklarım titredi. Ama çok geçmeden kendime gelir gibi oldum,yüzünde beni rahatlatan bir gülümseme vardı.. Üstüme çeki düzen verdim, kendinden emin bir sesle ´iyi akşamlar´ dedim..

"Yıl: 1985"Karşıma âniden çıkınca fevkalâde şaşırdım.. Nitekim ne yapacağıma hükûm veremedim, heyecandan ayaklarım titredi. Amma ve lâkin kısa bir süre sonrakendime gelir gibi oldum, nitekim yüzünde beni ferahlatan bir tebessüm vardı.. Üstüme çeki düzen verdim, kendinden emin bir sesle ´hayırlı akşamlar´ dedim..

"Yıl: 1995"Karşıma birdenbire çıkınca çok şaşırdım.. Fenâ hâlde kal geldi yâni..Ama bu iş bizi bozar dedim. Baktım o da bana bakıyor, bu iş tamamdır dedim..Manitayı tavlamak için doğruldum, artistik bir sesle ´selâm´ dedim..

"Yıl: 2006"Âbi onu karşımda öyle görünce çüş falan oldum yâni.. Oğlum bu iş bizi kasar dedim, fenâ göçeriz dedim, enjoy durumları yâni.. Ama concon muyum ki ben,baktım ki o da bana kesik.. Sarıl oğlum dedim, bu manita senin.. ´Hav aryu yavrum?´"

Alıntı

Yıl: 2010 "Abe, onu krşmda ööle grnce çüşş fln oldm. OLm bu iş bizi ksr dedm, fena gçrz ddm..

Wht 4 yane. But eM0 diiLm ki bn, baktim htn da bana ksk. Sarıl olm ddm, bu karı senn...

ASL?"

Öyle bir sinir yaratık ki bu lisanı kullanan, sıksan cephaneye yazık.

O kadar yani.

Alıntı

Sn. Redfin,

Allah'tan bizim taraftasınız. Yoksa dilimizi sizden daha iyi tahrip eden başka bir eşref-i mahlukat görmedim. Saygılar...

Alıntı

Sayın Kıraç Ata,

Yaklaşık 5 yıldır yöneticisi olduğum bir başka forumda neler çekiyorum bu tiplemeler yüzünden anlatamam.

Forumdan kova kova bitiremedim. Hala gelmeye devam ediyorlar. Bir tuhaf lisan kullanıyorlar ki anlamak, anlaşmak, iletişim kurmak na-mümkün.

Ancak sopadan anlıyorlar eşşek sıpaları.

Meşe dili evrensel dil ne de olsa.

Alıntı

Üstadlarım; Tamam anladım Türkçe yi koruyalım hep birlikte. Bunuda türkçe kullanıyorsak, dilimiz türkçeyse?
.....Türkçe isimler kullanmaya dikkat etsek daha iyi olur diye düşünüyorum...!! SAYGILARIMLA..

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 2 Ziyaretçi