Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 2 Oy - 4 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yazışma Dili ve Kuralları
ucar82 demiş ki:özekes ve bora bıçakları ile ilgili bilgi verme amacıyla yazdığım mesajlardı
silinen mesajlarımda da öylesine sert bir tepki gerektirecek bir bozukluk olduğunu düşünmüyorum
forumun eski bir üyesi değilim dahası bunlar ilk mesajlarımdı bence bir forum yetkilisi daha hoşgörülü hareket etmeli
sonuç olarak burası karşılıklı fikir alışverişi yapıp birbirimize yardım etmeye çalıştığımız bir yer
ve ben laf olsun diye forumlarda her aklına geleni yazanlardan değilim özekes konusunda açılmış bir konuda soru soran arkadaşa hiç kimse tam ve aydınlatıcı bir bilgi vermemiş bıçakları seven ülkemdeki bıçakları daha da seven bir kişi olarak bu konuyu görür görmez yazı yazmak sorumluluğunu hissettim

Alıntı: Özekes ve Bora bıçakları ile ilgili bilgi verme amacıyla yazdığım mesajlardı. Silinen mesajlarımda da öylesine sert bir tepki gerektirecek bir bozukluk olduğunu düşünmüyorum.Forumun eski bir üyesi değilim, dahası bunlar ilk mesajlarımdı. Bence bir forum yetkilisi daha hoşgörülü hareket etmeli,
sonuç olarak burası karşılıklı fikir alışverişi yapıp, birbirimize yardım etmeye çalıştığımız bir yer
ve ben laf olsun diye forumlarda her aklına geleni yazanlardan değilim. Özekes konusunda açılmış bir konuda soru soran arkadaşa hiç kimse tam ve aydınlatıcı bir bilgi vermemiş. Bıçakları seven, ülkemdeki bıçakları daha da seven bir kişi olarak bu konuyu görür görmez yazı yazmak sorumluluğunu hissettim.

Allah aşkına Sn.uçar82, bu konu başlığında bile yazdığınız mesajı bir de şimdi değerlendiriniz, lütfen. Benim sildiğim mesaj inanın bundan daha karışık, cümlelerin nerede başlayıp, nerede bittiği belli olmayan bir mesajdı. Evet emeğinize yazık oldu, haklısınız, ama inanın artık bizim de uzun süredir harcadığımız emeklerimize yazık olmaya başladı. Bu nedenle de artık bu konuda eski veya yeni hiç bir üyeye hoşgörü göstermeyi düşünmüyorum. Çok kısa ve düzeltilmesi zaman almayacak bazı mesajlara küçük müdahaleler yapacağım, ama diğerlerini hiç bir şekilde uyarmadan direk sileceğim. Burası ilkokul değil, katılımcılar ilkokul öğrencisi değil, bizler de ilkokul öğretmeni değiliz, bu nedenle de artık bu tür işlere zaman ayırmayı düşünmüyoruz.

Saygılar.

Alıntı

Allah aşkına Sn.uçar82, bu konu başlığında bile yazdığınız mesajı bir de şimdi değerlendiriniz, lütfen. Benim sildiğim mesaj inanın bundan daha karışık, cümlelerin nerede başlayıp, nerede bittiği belli olmayan bir mesajdı. Evet emeğinize yazık oldu, haklısınız, ama inanın artık bizim de uzun süredir harcadığımız emeklerimize yazık olmaya başladı. Bu nedenle de artık bu konuda eski veya yeni hiç bir üyeye hoşgörü göstermeyi düşünmüyorum. Çok kısa ve düzeltilmesi zaman almayacak bazı mesajlara küçük müdahaleler yapacağım, ama diğerlerini hiç bir şekilde uyarmadan direk sileceğim. Burası ilkokul değil, katılımcılar ilkokul öğrencisi değil, bizler de ilkokul öğretmeni değiliz, bu nedenle de artık bu tür işlere zaman ayırmayı düşünmüyoruz.

Saygılar.
[/quote]

sayın lupus
birincisi ben sizin gibi dilbilgisi uzmanı sayılmam fakat sizin yazdığınız "hiç bir şekilde" hiçbir şekilde diye hiçbir birleşik olarak yazılır şimdi de kendi mesajınızı silmeniz gerekecek sanırım ikincisi bu forum için emek harcamaktan yoruldunuzu düşünüyorsanız belkide bu iş size göre değildir
bakın siz bana ilkinde bir uyarıda bulunsaydınız diğer forumlardan farklı olarak
hasasiyetinizi özellikle belirtseydiniz elbette size ve tüm bu foruma saygımdan gerekirse
elime bir imla klavuzu alarak yeniden yazardım mesajlarımı fakat siz verdiğiniz sert tepki ve gittikçe sertleşen üslubunuzla haddinizi aşıyorsunuz

Alıntı

Alıntı: sayın lupus
bakın siz bana ilkinde bir uyarıda bulunsaydınız diğer forumlardan farklı olarak
hasasiyetinizi özellikle belirtseydiniz elbette size ve tüm bu foruma saygımdan gerekirse
elime bir imla klavuzu alarak yeniden yazardım mesajlarımı fakat siz verdiğiniz sert tepki ve gittikçe sertleşen üslubunuzla haddinizi aşıyorsunuz

Forumumuza üye olan bir kişinin, forum kurallarını okuyup, benimsediğini ve bunlara uymayı taahhüt ettiğini kabul ederiz. Bu nedenle de forum kuralları hakkında ayrı bir uyarı yapmak gibi bir mecburiyetimiz yoktur. Kaldı ki uzun süredir bu konudaki hassasiyetimizi sürekli olarak gündeme getirmemize rağmen, karşımızdakilerden bu konuda hiç bir hassasiyet belirtisi göremiyoruz.

Yazdığınız en son mesajda bile hala imla kurallarına dikkat etmeden cevap yazarken, karşınızdaki kişiyi haddini aşmakla suçlayabilmeniz ise konuyu tam bir '' yavuz hırsız-ev sahibi '' diyaloğuna dönüştürdü...

Alıntı

Sizi haddinizi aşmakla suçladım ve suçluyorum çünkü; sizin bu forumun bir yetkilsi olmanız, forumun kurallarını korumanızı gerektirir ancak forumun bir üyesiyle yukarıdaki konuşma şekliyle konuşma hakkını vermez.Siz bu forumda düzen sağlayıcı olmak yerine benimle son üç saattir tartışmayı tercih ediyorsunuz.Daha önce yapmış olduğunuz uyarılardan bir sonuç alamamış olabilirsiniz buyüzden bundan sonra tüm forum üyelerine karşı önyargılı olmak doğru mu?
Siz bundan üç saat önce benim imlası bozuk mesajıma uygun bir tek mesajla uyarıda bulunsaydınız, üç saatiniz benimle defalarca mesajlaşmadan daha verimlice geçecekti.Bende sizden özür dileyip yeni bir mesajla anlatmak istediğimi anlatacak ve hepimiz memnun kalacaktık.

Alıntı

Hepimizin hataları var, hepimiz insanız...Ancak Sn Lupus bu ülkede silah kültürünün gelişmesi için inanılmaz çabalar sarfetmiş, çok yoğun emek vermiştir. Burada pek çok arkadaşımız şahittir ki "işinin başında ter dökerken bile" aklı daima burada olmuştur. Kendisinin de belirttiği gibi, forumu okuma zahmetine katlansaydınız; bu gerçeği de görür ve daha saygılı yaklaşırdınız. "Forum kuralları" diye bir bölüm var....!
Sanıyorum siz kendinizi tek tek herşeyin bireysel olarak açıklanması gereken bir VIP olarak görüyorsunuz...
"Bu tipin" forumumuzun anlayışına uyması mümkün değildir...
Önce emeğe saygı göstermeyi öğrenin...Sn Lupus'a "of demek için" bu foruma daha kırk fırın bilgi ve emek dolu mesaj atmanız lazımdı...

Siz Özekes bıçakları hakkında bilgi vermeye kalkmadan 10 yıl önce ben o atölyede sorular soruyordum, konuşturacaksınız şimdi beni...Bugün sizin yazdığınız mesaja yarım sayfa cevap yazdım, son anda yollamaktan vazgeçtim...Neden? Çünkü emeğine saygı duyduğum bu ülkenin bir değerinin, işiyle ilgili profosyonellik anlamında hatalarını "küt diye" yazmak istemedim....(Arazideki eve gider gitmez bahse konu bıçağın yaş bir dalı soyduktan sonraki halinin resmini çekip yollayacağım merak etmeyin...80 yıllık demiryolu rayı ondan iyi vaziyettedir...)

Bizler yönetici olarak bazen adımız gibi bildiğimiz bir gerçeği bile buraya yazmak için kırk kere düşünüyoruz, çünkü bir yandan Arkadaşlarımızla herşeyin doğrusunu paylaşıyoruz, bir yandan da bu ülkede silah kültürünün gelişmesi için en doğrusunu yapmaya çalışıyoruz...
Zaman oluyor, bu ayarı tutturmak zorlaşıyor...
Yukarıda da değindiğim gibi, üzerine on tane kitap okuduğumuz bir silah hakkında yeni bir arkadaşımızın "saçmalamasını" dinliyoruz. Ve ardından onu da kırmadan bildiklerimizi paylaşmaya çalışıyoruz.

Anlaşılan zannediyorsunuz ki "bu insanlar boş insanlar, laf olsun diye burada yöneticilik yapıyorlar; ben de yapardım ..."
Hayal kurmakta kötü bir taraf yok tabi....

Not. Keşke biraz da Türkçe konusunda sorumluluk hissetseydiniz.

Ucar82 nickli üye tarafımdan banlanmıştır....

Sevgiler

Alıntı

Sn.Ekeke konuyu kapatmasına rağmen, şahsen sadece '' önyargılı davranma '' konusuna da bir açıklık getirmek istiyorum. Bu forum ilk teşekkül ettiğinde, aylarca oldukça kısıtlı üye sayısı ile faaliyet gösterdi. Forumun kurucu üyelerinin hepsinin malumu olduğu üzere forumumuzun '' Forum Kuralları '' bölümü uzun bir süre bomboş kalmıştı. Bu bölüme herhangi bir şey yazmaya dahi gerek duyulmamıştı.

Zamanla artan üye sayısı ile birlikte, maalesef forum kuralları bölümü yavaş yavaş dolmaya başladı. Bunun tek nedeni ise yeni üyelerin tavır, tutum ve mesaj içerikleri oldu. Evet, bu dönemden itibaren her yeni üye hal, tavır ve yaklaşımını açıkça ortaya koyana kadar, kendisine ön yargılı bir şekilde yaklaşıyoruz. Ancak bunun nedeni bizim yaklaşım tarzımız olmayıp, toplumumuzun bu gibi ortamlarda sergilediği garip yaklaşım tarzıdır.

Yeni gelen üyelere önerim, forumun genel işleyiş tarzı ve yönetimini sorgulamaya başlamadan önce, kendilerini sorgulamaları ve forumun tarz ve işleyişini öğrenmeye çalışmalarıdır. Tekrar ediyorum, bundan sonra içerik ve yazım tarzı olarak forumumuzun kuruluş felsefesine ve yaklaşım tarzına uymayan mesajları, hiç bir uyarı yapmadan sileceğiz. Bu şekilde zayi olacak olacak emeğin, şimdiye kadar bu ortamın oluşturulması için harcanan emeğin yanında kıymeti harbiyesinin olmayacağını, olamayacağını Sn.Ekeke gayet net ve açık bir şekilde ifade etmiştir.

Saygılar.

Alıntı

ekeke demiş ki:Ucar82 nickli üye tarafımdan banlanmıştır....

"Sevgiler"

Forumdaki kullanıcı banlamalarının %80 i sn ekekeye ait.
kullanıcı yorumlarıyla alakalı banlamaların çoğu kabul edilir nitelikte görünüyor,yanlız şu son yorumlamayla alakalı olarak of dedi pof dedi gerekçesiyle kullanıcı banlamak yersiz,en azından bu ban konunun muhattabı tarafından gene konuyla alakalı olarak atılmadıysa soru sorulması kaçınılmaz.
forumda özellikle son zamanlarda pek çok kişi genel düzeni bozmamak için bazı şeylere tolerans gösterip aşırı tutumlardan rahatsızlık duysada dile getiremiyor,umarım bunların neler olduğu bilindiği halde örneklenilme istenilmez.
Mesajımdaki içerik uzak mesafeyle alakalı olmayıp tamamiyle gördüğüm bir yanlışlığı belirtmek amaçlıdır.
hazır egolar böyle tavan yapmışken umarım ban yetkileriyle alakalı olarak bir düzenleme yapılır nede olsa bilmemek değil öğrenmemek ayıp,yani en azından banlama mevcut moderatörlerin ortak oylamasıyla yapılsa daha bi sağlıklı olacak gibi,ha zaten o şekilde yapılıyorsa hayırlı uğurlu olsun demekten başka bişey diyemiyorum.foruma kelli felli bürsürü adam giriyor,bayram şekeri dağıtır gibi ban atıldığı müddetçede daha çok mühendisini,tasarımcısını emniyet mensubunu,kaybetmek mümkün.

herkese saygılar.

Alıntı

Bence birinci uyarı,ikinci uyarı pek para etmiyor. Geçici süreyle uzaklaştırma sistemi uygulanabilir. Bir anlık gafletle yazdıkları nedeniyle uzaklaştırılan ve üzüldüğüm arkadaşlar olmuştu. Çok fazla yüz göz olmadan ve ipleri koparmadan geçici süreyle uzaklaştırma olursa bu tür arkadaşlar için de ikinci bir şans olur. Tasdiknameyle uzaklaştırma oranı da belki düşebilir Smile
Işık ve sevgiyle...

Alıntı

Stalker demiş ki:
ekeke demiş ki:Ucar82 nickli üye tarafımdan banlanmıştır....

"Sevgiler"

Forumdaki kullanıcı banlamalarının %80 i sn ekekeye ait.
kullanıcı yorumlarıyla alakalı banlamaların çoğu kabul edilir nitelikte görünüyor,yanlız şu son yorumlamayla alakalı olarak of dedi pof dedi gerekçesiyle kullanıcı banlamak yersiz,en azından bu ban konunun muhattabı tarafından gene konuyla alakalı olarak atılmadıysa soru sorulması kaçınılmaz.
forumda özellikle son zamanlarda pek çok kişi genel düzeni bozmamak için bazı şeylere tolerans gösterip aşırı tutumlardan rahatsızlık duysada dile getiremiyor,umarım bunların neler olduğu bilindiği halde örneklenilme istenilmez.
Mesajımdaki içerik uzak mesafeyle alakalı olmayıp tamamiyle gördüğüm bir yanlışlığı belirtmek amaçlıdır.
hazır egolar böyle tavan yapmışken umarım ban yetkileriyle alakalı olarak bir düzenleme yapılır nede olsa bilmemek değil öğrenmemek ayıp,yani en azından banlama mevcut moderatörlerin ortak oylamasıyla yapılsa daha bi sağlıklı olacak gibi,ha zaten o şekilde yapılıyorsa hayırlı uğurlu olsun demekten başka bişey diyemiyorum.foruma kelli felli bürsürü adam giriyor,bayram şekeri dağıtır gibi ban atıldığı müddetçede daha çok mühendisini,tasarımcısını emniyet mensubunu,kaybetmek mümkün.

herkese saygılar.

Sn.Stalker, bu tür bir konuya, bu kadar çok yazım hataları dolu bir mesaj yazmanızda sanırım bir amaç olsa gerek.

Bahsini ettiğiniz kelli felli adamlar, Türk dilinin en basit yazım kurallarını dahi bilmeden kamuya açık ortamlarda yazı yazıyorlarsa, bizim için sadece Oktay Sinanoğlu Hoca ' nın tarif ettiği bir sözde '' münevver '' dir. Dilimizi konuşmayı ve yazmayı bilmeyen kişilerin ''keli '' de, ''feli'' de kendisine kalsın.

Forumumuzda yöneticilik yapan arkadaşlarımızın hepsi, tüm konularda ve yönetimin işleyişi konusunda mutabıktırlar. Yönetimle ilgili kararlar ortaklaşa verilmekle beraber, anlık refleks verilmesi gereken durumlarda, yapılması gereken her şeyi yapmakla yetkilidirler ve yetkiler katılımcıların tartışmasına açık değildir.

Saygılarımla.

Alıntı

Sn Lupus, söylenmesi gereken herşeyi söylemiş. Yalnız iki konuya vurgu yapacağım Sn Arkadaşlar...

1. Tanıyanlar bilir, ben Msn de saat boyu yazışırken bile hitap ederken özel isimleri büyük yazarım. (Örnek olsun diye yazıyorum)
Kelli felli adamlar bahse konu mevzuda böyle hareket ediyorsa zaten, vay halimize...
2. Çok değerli bir büyüğümün zamanında ettiği bir lafı asla unutmadım, unutmam. Yukarıya baktığımda yine yeri gelmiş gibi gözüktüğünden yazıyorum...

"İnsanın en büyük hatası, hatalarından ders almıyor oluşudur..."

Sevgiler

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi