Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bireysel Silahlanma Hakkımız
İki şey merak ediyorum...

Umut vakfı gibi dünyada bireysel silahsızlanma hedefleyen dernekler, birgün bu dileklerine kavuşsalar... hayal bu ya... o zaman bireysel bıçak- bireysel yumruk- taş- tekme gibi öğelere nasıl karşı çıkacaklar? yada karşı çıkacaklarmı?

O kadar emeği, parayı Mayına karşı kullansalar biraz daha başarılı olmazlarmı?

İkincisi; Her tarafta ruhsatsız silahlar var deniyor.... nerede? ben raslamadım... Uziler, Glocklar... Smile

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Sabri
Sayın silah severler,

http://www.hurriyet.com.tr/meclis-ses-verdi-silah-ruhsati-alanlar-surekli-kontrol-edilmeli-40636124

Ellerinden gelse saten az olan hakkımızıda alacaklar, bir şeyler yapmamız gerek.

Saygılar.

Alıntı
4 üye teşekkür etti:
alpi, zarif_, pasa_7676, defender45acp
Silah karşıtlığı nedense genellikle bizim gibi ülkelerde sonuç veriyor.Amerika,Almanya,İsviçre v.s. gibi ülkelerde de karşıtlık olsa dahi bunun tesiri olmamakta ve silahlanma kısıtlanmamaktadır.Sadece bizim gibi ülkelerde bu tarz yasalar mevcut.İnsanın aklına ister istemez "Acaba bazı güçler bu milletin silahlanmasını mı istemiyor ?" düşüncesi geliyor.

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
Ahmet Efe, Sarıkeçili yörük, defender45acp
(25-11-2017, 11:11 AM)Eray demiş ki: Silah karşıtlığı nedense genellikle bizim gibi ülkelerde sonuç veriyor.Amerika,Almanya,İsviçre v.s. gibi ülkelerde de karşıtlık olsa dahi bunun tesiri olmamakta ve silahlanma kısıtlanmamaktadır.Sadece bizim gibi ülkelerde bu tarz yasalar mevcut.İnsanın aklına ister istemez "Acaba bazı güçler bu milletin silahlanmasını mı istemiyor ?" düşüncesi geliyor.

Acaba diye düşünmenize gerek yok.Kesinlikle bizim silahlanmamızı istemeyen güçler var.

Alıntı
6 üye teşekkür etti:
Ahmet Efe, xeorx, Eray, Sabri, sem, alone61

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi