Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bireysel Silahlanma Hakkımız
Altunhan demiş ki:dedemanlarin bu konuyo öncülük etmesinin sebebi tahmin ediyorum.90 li yillarin basinda ankarada dedeman ailesinden bir genc silahla öldürülmüstü.daha sonra birsürü sorusturma mahkeme yapildi.karar: kaza sonucu öldügünün aciklandi.
silahin sahibi ve maktülün yaninda olan kiside ankarali ünlü baba kürt ahmetin oglu melih turguttu.hani gecen senelerde kibrista bir kumarhanede catisma olmus iki kisi ölmüstü.iste ordaki taraflardanda birisiydi.
iste nazire dedeman o ölen gencin annesidir.

Sn Altunhan,
"Her ölüm, kalanlar için bir yıkımdır" o ayrı...O konuda tabi ki üzgünüm..
Hepimizin kayıpları vardır, olmuştur...Sad

Ancak o oluşuma sormak lazım, acaba "kendisini koruma imkanı olmadığı için", her gün sokaklarda bıçaklanan, dövülen, tecavüze uğrayan insanlarımız (ateşli silah harici saldırıların kurbanları) için de çalışıyor mu diye..???

Çalışmıyorsa, bu yapılanlar yalnızca "kişisel bir kaybın ruhsal tatmini için" olduğu anlamına gelebilir...

O zaman da bu "yaşanan gerçeklikle uzaktan yakından alakası olmayan saçma sapan hezeyanları" bırakıp, muhasebeyle filan uğraşsınlar...

Olabilecek en hafif şekliyle söylemek gerekirse, yaptıklarının Vatan'a "hiçbir katkısı" olmadığı gibi, kişisel acısını bu dereceye taşımak da yıllardır "evlatlarını bu memleketin toprağına gömen kadınlarımızın vakarı düşünülürse", ayıptır...

Sevgiler

Alıntı

tamam mutlaka yaptiklari bizim icin yanlis,hatali,bos seyler olabilir.onlar böyle oldugunu savunur bizlerde bunun yanlis oldugunu.tabi onlar kurduklari derneklerle ve arkalarindaki medya ve zenginlerle daha cok kitlelere ulasiyor.o ayri mesele.insallah bizim gibi düsünenlerde birgün böyle kitlelere ulasilir.
ama bunu manevi duygulara karsi acilmis birsey gibi düsünmek bence yanlis olur.simdi ne alakasi var bunun sehit anneleriyle.bence biraz abartiyorsunuz.bunlar kendilerine bir görev edinmisler.kisisel silahlanmaya karsi calisiyorlar.onlara göre dogrudur bize göre yanlistir.ama neden bunu cok büyük bir sucmus gibi düsünelim.bizde karsi tez üretir fikirlerimizi aciklariz.

"Ancak o oluşuma sormak lazım, acaba "kendisini koruma imkanı olmadığı için", her gün sokaklarda bıçaklanan, dövülen, tecavüze uğrayan insanlarımız (ateşli silah harici saldırıların kurbanları) için de çalışıyor mu diye..???"

bu insanlar icin devlet calissin demekten baska birsey aklima gelmiyor.

silah edinelim,tasiyalim ok.herseye tamam.ama siz bunu ictenlikle söyleyebilirmisiniz.toplumda kac kisi sizin benim gibi düsünüyor,kac kisi bizim kadar dahi bu bilgilere ve egitime sahip.kac kisinin olgunlugu,psikolojik hali ve kültür seviyesi silah tasimaya müsait.sahsen ben toplumumuzun kolay silah edinmeyi saglikli bir sekilde kaldiracagina inanmiyorum.belki bir kac on yil sonra.

Alıntı

[quote=Altunhan]
ama bunu manevi duygulara karsi acilmis birsey gibi düsünmek bence yanlis olur.simdi ne alakasi var bunun sehit anneleriyle.bence biraz abartiyorsunuz.
[quote=Altunhan]

Ben "şehit anneleriyle" bir alaka kurmadım Sn Altunhan...
Yani daha doğrusu "bir gurup olarak kurmadım onlarla, onları bir gurup olarak düşünmedim.."
Genel olarak "bütün anne-evlat kaybı" durumuna yazdım.

Esasen aklıma bugün Sn Ağamızın gönderdiği röportaj geldi de..."Bir Türk kadını, bir anne olarak..." diye gidiyordu...
Ben de içimden..."ne annelerin oğulları, kızları neler çekiyor da, "sizin haberiniz yoktur..." diye geçirmiştim...
Ona istinaden yazdım...
Yoksa karakter olarak "ajitasyondan nefret ettiğimi" bilirsiniz artık sanırım..Smile

Sevgiler

Alıntı

yanlis anladiysam özür dilerim.

suda geliyor aklima ,yani su son zamanlarda milletin basinda o kadar cok dert varken heyecanimizi ve enerjimizi baska yönlerede aktarmamiz gerektigi.ama forumumuz bir silah forumu oldugu icin bu sorunlari tartismiyoruz.yoksa nice vakiflar,nice yabanci vakiflar ve onlarin kuklasi yokki.dimi..

Alıntı

Quote:
I also don't plan to be picking people off at 100 yards.

I do not plan on picking off people at 100 yards either...but I have a couple AR's.

Ben de 100 yarddan insanlara ateş edecek değilim, ama yine de birkaç tane AR sahibiyim.

I do not plan on shooting any bears...but I have a 45/70 rifle and a few .44mag revolvers.

"Ayılara ateş etmek" gibi bir niyetim yok, ama bir 45/70 tüfeğim ve birkaç 44 magnum revolverim var.

I do not plan on picking of anyone period...but I have multiple handguns.

Hiç kimseye dalaşmak/ateş etmek gibi bir niyetim yok, nokta!
Ama birçok silahım var.

Sometimes you just want something because you want it and have something just to have it.

Bazen birşeyi yalnızca "istediğiniz için istersiniz" ve "sahip olmak istediğiniz için sahip olursunuz"

Sn Arkadaşlar,
Bu yurtdışı yorumu yollamak istedim.
Konu "neden silah aldığımızla ilgili" ayrı (ve bence gayet mantıklı) bir bakış açısı...
Özet şuna geliyor, "almak istiyorum ve alıyorum, "neden almak istediğimin" bir cevabı olmasına gerek yok...

Sevgiler

Alıntı

Merhabalar,
Otellerde ölen, yaralanan, yemeklerden zehirlenen, fuhuşa zorlanan, dövülen, hastalık kapan, ...vb. şahısların istatistiklerini/sayılarını çıkaralım. Sonrada, "oteller insanlık dışıdır" diye kampanya başlatıp hepsinin kapatılmasını isteyelim.
--------------------------------------------------------------------------------------

Yukarıdakiler saçmalık mı? Hadi canım sizde ......

Alıntı

Sn Arkadaşlar,

Bu mevzudaki ikinci önemli konu ise, "satın alınan silahların iadesi-satışı" mevzuatındadır.

Öncelikle "parasını ödediğin bir mala",(şu andaki mevzuattaki sebeplerden) el koyulamaz. Bunun "böyle gerekçeleri" olamaz.
Şu şu sebeplerden dolayı, artık bunu "kullanamazsın", dikkat çekmek istiyorum; "kullanamazsın" denilebilinir.
Ancak el koyulamaz. "Belirli bir zaman diliminde satışa zorlanamaz vs vs."

Nasıl el koyulabilir..."O malın "fatura tutarı" ve "o günkü değeri" bellidir. Ortalama alınır, parası ödenir ve el koyulur.
Tabi "silahla suç işlediği" veya "yasal borçlarını ödeyemediği-haciz durumu" vs söz konusuysa...
Suçlar ise, "ruhsatlı silahını, izin almadan ananın evine götürmüşsün..vs" şeklinde olamaz.
İzin alındığı için ruhsat verilmiştir zaten, "izin alınmış şeye bir daha izin alınmaz."
O adam o kadar beceriksizse, (silahını sorumlu bir biçimde kullanamayacak kadar) niye verdin o zaman ruhsatını...? Vermeseydin..

Vergi durumu..Bir mala bir kere vergi verilir arkadaşlar...Maalesef bu durum da kronik oldu.
İthalat yaparken getirtilen bir mala, "her yıl yeniden vergi mi veriyoruz?"
Böyle saçma bir şey olur mu?
Boğaz köprüsü açılırken, "parası çıkartılana kadar" geçiş ücreti alınacak denilmişti hatırlarsanız. Şimdi insanlar her ay İst'da ortalama 100 milyon "yol kullanma parası" ödüyorlar.
Üstelik de durum şu..."Başka yol yok...!"
Yani "parasız ama uzun-trafiği bol, sıkıntılı yoldan gideyim vs" gibi bir seçenek yok. Seçenek yok yani..Big Grin Big Grin Big Grin
Cep telefonları vs vs..herşey aynı...

Silahta da bu böyle...Kimi yerlerde silahın, yine dikkat çekiyorum..""bir kere ödenen vergisi"", 15 dolar civarında.

Son olarak şunu tekrarlamak istiyorum Arkadaşlar; kişisel savunma, insani bir "haktır", bunu unutmayalım.
Kimse kimseye, "neden kendini korudun" diyemez...Neden "arkadan vurdun, adam kaçıyordu" diyebilir, ancak o kadar...
Neden "evimin 100 metre ötesinde saldırıya uğrama ihtimalim var" sorusuna cevap veremeyen hiçkimse, bireye de "neden kendini korumak zorundasın" diye soramaz...
Aksi "4 perde komedidir, başka birşey değil..Big Grin"

Mevzuatlarımızın bir an önce düzelmesi dileğiyle...Smile

Sevgiler

Not: Olamazlar.."olmamalıdır" anlamındadır...Big Grin

Alıntı

ekeke demiş ki:Vergi durumu..Bir mala bir kere vergi verilir arkadaşlar...Maalesef bu durum da kronik oldu.

Sn Ekeke yazdıklarınıza aynen katılıyorum, ama şunu düzeltmek istiyorum, sonradan alınan paralar silahın vergisi değil, ruhsatın harcı, yani sen kendini korumak için yasadışı yola başvurmadığın için ödediğin ceza, kendini korumanın bedeli malın değil...

acı ama gerçek bu...

Alıntı

melihaga demiş ki:
ekeke demiş ki:Vergi durumu..Bir mala bir kere vergi verilir arkadaşlar...Maalesef bu durum da kronik oldu.

Sn Ekeke yazdıklarınıza aynen katılıyorum, ama şunu düzeltmek istiyorum, sonradan alınan paralar silahın vergisi değil, ruhsatın harcı, yani sen kendini korumak için yasadışı yola başvurmadığın için ödediğin ceza, kendini korumanın bedeli malın değil...

acı ama gerçek bu...

Big Grin Big Grin Big Grin

Alıntı

Alıntı: kendini korumak için yasadışı yola başvurmadığın için ödediğin ceza

Cool

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi