Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sarsılmaz K2?...
Merhaba...

Görev yerimizde kullandığımız iki adet Sarsılmaz K2A var. Seri numaraları birbirini takip eden bu iki tabancanın iğne temizliğini yaparken birşey dikkatimi çekti.

1 no'lu resimdeki tabancanın iğnesini sökmek için sürgü tutma kertiğinin üzerindeki pimi sökmek gerekirken,

2 no'lu resimdeki tabancanın iğnesini sökmek için kırmızı nokta ile işaretlediğim plakayı sökerek iğne bakımını yapabiliyorum.

Tabi 1 no'lu resimdeki tabancanın iğne bakımını yapmak için o pimi hiç sökmedim. Aynı yıl hatta arka arkaya üretilen iki tabancada böyle farklılık var. Üstadlarımızın ve K2 kullanıcılarının yorumlarını bekliyorum.

Saygılarımla

[Resim: 20171207_182404.jpg]

[Resim: 20171207_182459.jpg]

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
lupus
Müşteri memnuniyeti için seçenek çeşitliliği...Demek isterdim Sn.kurtkan. Smile

Malum Sarsılmaz' ın alışılagelmiş iğne sabitleme düzeni iğnenin plaka ile sabitlenmesidir. Emniyet manivelalarının sürgüde olduğu düzenlerde genel iğne emniyet manivelası şaftı ile sabitlenir, örneğin SW 5906. Bunun yanında CZ75' de iğne plaka ile sabitlenirken, CZ75 B' lerde sisteme eklenen otomatik iğne kilidine uyumlu mümkün olan en basit üretim tekniği için iğne pim ile sabitlenmeye başlanmıştır.

Sanırım Sarsılmaz da benzer gerekçelerle sürgü düzenini ve işleme şeklini değiştirmiş, ama ya aynı ele düşebileceğini hesap etmeden ya da sıkı şartname ile tedarik edilmeyen hizmet silahı olarak tahsis edilecek ardışık seri numaralı tabancalara farklı şekilde üretilmiş sürgü koymakta bir beis görmemiş olacak ki, elinizde iki farklı şekilde işlenmiş sürgü mevcut. Smile

Saygılar.

Alıntı
8 üye teşekkür etti:
tirendaz, kurtkan, ducak, defender45acp, Bertaraf3, blueokkes, alpago, husrev
Sn lupus

Çok teşekkür ediyorum.
Saygılarımla

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi