Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sarsılmaz K2?...
Meraba arkadaşlar.

Sarsılmaz K2 hakkındaki bilgi görüş ve değerlendirmelerinizi bekliyorum. Çok tavsiye ediyorlar, K2 ile Yavu 16 Compact MC arasında kaldım. Benim amacım sadece taşıma ve düğünlerde hevesimi almak .Esnafım, asker veya polis değilim, sadece silah merakım var.

Değerli görüşlerini esirgemeyen sizlere teşekkürler.

Alıntı

http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...hp?tid=664
http://www.tabancatufek.com/forum2/forum...php?fid=59

Bu başlıklar altında ki yazıları dikkatlice okumanızı tavsiye ediyorum.

Birde silahı ne amaçla alacagınızı taşıma ve kullanma durumlarını detaylı olarak verebilirdeniz tavsiyeler de bu na göre şekillenecektir.

Saygılar...

Alıntı

Yeni tabancam K2C' yi bir kaç gün önce Ankara MKEK' den aldım. Bu modeli tercih sebebim öncelikle bütçemin kısıtlı oluşu, kompact taşınması kolay modelleri tercih etmem, paslanmaz celik oluşu nedeniyle daha uzun kullanabileceğim düşüncesi ve estetik olarak hoşuma gitmesi. Henüz sadece MKEK' de test amacıyla bir şarjör attım. Atışı ile ilgili yorumumu bir ay icinde yükleyeceğim. Bu modelle ilgili yorumlarınızı, kullanan arkadaşların tecrübelerini bekliyorum...

[img][Resim: L3Nn8a.jpg][/img]
[img][Resim: nrpWp5.jpg][/img]
[img][Resim: PMNrN7.jpg][/img]
[img][Resim: 4lQMQJ.jpg][/img]
[img][Resim: o7pkl7.jpg][/img]

Alıntı
5 üye teşekkür etti:
Antiterör, taarruz, ckenarli, Fruktoz23, heisenberg
[img][Resim: 815YGr.jpg][/img]

Alıntı
4 üye teşekkür etti:
taarruz, Fruktoz23, heisenberg, Antiterör
Sayın Defender45acp,
Öncelikle silahınız hayırlı olsun. Geçen günlerde bir uzman çavuş arkadaşta bu silahtan almıştı kendisine de söyledim tabi ama zevk meselesi bence o kabze kapakları hiç yakışmıyor. Umarım sadece iyi günlerde kullanırsınız.

Not: Birde resim boyutlarını bir tık daha küçük yükleyebilseymişiniz daha güzel olurmuş.

Alıntı

Sayın werewolf,

Oncelikle teşşekkür ederim umarim hayirlı zamanlarda kullanılır. Kabze konusunda sizinde dediginiz gibi biraz zevk meselesi ama sarsılmazın sitesindeki siyah kabzelerde cok hoş duruyor. Foroğraf konusunda ise benim biraz acemiliğime geldi. Ilk defa siteye foto yükledim. Fotoları nasıl boyutlandırabileceğimi çözebilirsem düzeltmeye çalışayım....

Alıntı

Sn.Defender45acp,

Öncelikle yeni silahınız hayırlı olsun. Kompak modeller arasında en çok ilgilendiğim Sarsılmaz K2C,Sarsılmaz  K10C, Sarsılmaz PL8 kompak, Canik P100 ve Tisaş zigana KC modelleri ile ilgilenmekteyim. Tisaş alüminyum alışımlı gövde olması nedeni ile soğuk bakıyorum burada aslında kullanıcıların geri dönüşleri model seçme yönünde yardımcı olacaktır. Sizin şuanki K2C modeli hakkında izlenimleriniz nelerdir! Bizimle paylaşırsanız sevinirim.

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
Antiterör, ckenarli, defender45acp
Sayin Alpery,

Halihazirda envanterimde k2c, kilic 2000 light ve k2 45  var. Gunahiyla sevabiyla forumumuza bir iz birakmak adina bu ucunun karsilastirmasini yaparak yakin zamanda forumda paylasmayi silahseverlerin dikkatine sunmayi dusunuyorum. Ekmek kavgasi is guc derken imkan buldukca azar azar yaziyorum. Kendi capimda bol gorselli olarak forumdaslarimizin yorumlarina sunacagim. Saygilarimla

Alıntı
4 üye teşekkür etti:
heisenberg, taarruz, fbalun, Antiterör
Gerçekten çok güzel görünüyor ama o kulaklar sürgüden gövdeye inmeli kanımca.

Alıntı

Sayin scarface4086

Hazirladigim k2 45, k2c ve kilic 2000 light karsilastirmasini yakin zamanda tamamlayarak siz forumdaslarimizin begeni ve elestirisine sunacagim. 
K2c benim kendi kriterlerime gore begendigim bir platform. Ancak tamda kurma kertikleri uzerinde yer alan emniyetli tetik dusurme mandali bu platforma tecrubesi olmayanlar yada genel olarak tabanca konusunda bilgili olmayanlar icin, namluya mermi surme/ tabancayi kurma konusunda bir dezavantaj. 
Tam boy k2 uzerinde namlu on tarafinda yer alan ikinci kurma kertigi grubuyla bu sorun cozulmus gibi dursada k2c platformunda tek grup kurma kertigi bulunmasi sebebiyle tecrubesi az yada stres altinda sogukkanli kalamayan kullanicilarin namluya mermi surmekte sikinti yasayabilecekleri olasilik dahilinde. Bu forumda bir ustadin bu platformda kesinlikle namluya mermi surulmus sekilde tasinmasi lazim mealinde sozlerini hatirliyorum. 
Ikinci olarak ne yazikki emniyetli tetik dusurme mandali tetigi bir miktar sertlestirmekte. Bu tabiki k2 45 ve kilic 2000 light ile mukayesesi neticesidir. Envanterimde bulunan 4. Tabanca macar feg attila 7.65 tir. Onda da emniyetli tetik dusurme mandali var. Onunda tetik agirligi nispeten fazla denilebilinir.
Bu gozlemlerimi sizle paylastiktan sonra bazi aticilarin platformla ilgili dusuncelerinin olumsuza donmesini istemem kendi kriterlerime gore bu platformu severek kullaniyorum. Benim "everyday carry" tabancam yani hergun tasidigim silah budur. Bu platform ne aldigini bilen aticilara daha uygun.
Ayrintili gorselleri insallah en kisa zamanda paylasacagim. 
Surci lisan ettimse affola

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
Antiterör, scarface4086

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi