Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 5 Oy - 3.6 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
İlginç Silah Resimleri
(05-07-2018, 04:02 PM)Murphy demiş ki: Masterkey olarak geçiyor bu kombinasyonlar. Amaç genelde kapı kırmak veya objelere hasar  vermek. Çatışmaya girmek ya da hedef aticilığı söz konusu değil. Konfor da pek önemli değil haliyle.

Sn. Murphy

Rahmetli Özay Gönlüm'ün kısa sap, uzun sap ve cura'dan oluşan bir bağlama kombinasyonu vardı. Onu hatırladım, güzel çalardı usta.

Her bir ögenin ayrı ayrı bakımı, mühimmatı, operasyonu ve güvenliği bana çok işlevsel gelmiyor. Her bir başlık özellikle güvenlik çok çok uzatılabilir. 12ga'nın birincil tüfekte oluşturduğu stres (yada geri tepme kuvveti), polimer veya alüminyum aksesuar raylarına zarar verebilir, eğer bu operasyon anında olursa bir masumun, silah arkadaşınızın veya silahı kullanın canına mal olabilir. Bu stres atışa hazır birincil tüfeği de ateşleyebilir. Yada bu stres birincil tüfeğin şarjörünü düşürebilir, sonrasında birçok senaryo yazılabilir.

Herhangi bir tüfek platformunun altında bir bombaatara karşı değilim ama entegre bir 12ga bende hiç olumlu izlenim bırakmıyor. Bunun yerine elinde bu tüfekleri ayrı ayrı taşıyan iki farklı personel, iyi bir takım çalışmasıyla daha güvenli ve başarılı işler çıkarabilir.

Özay Gönlüm üç bağlamayı bir arada güzel çalardı ama bu "masterkey"ler rahmetlinin bağlaması kadar güzel görünmüyor.

Bu arada şöyle hazır taranmış bir Özay Gönlüm linki bırakayım.

Saygılar.

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
iso, Guven Guven, ozturk_em
(05-07-2018, 01:30 PM)iso demiş ki: soldaki hoş olmuş doğrusu Smile 12 cal yivsiz ve 5.56 askeri tüfek, ikisi bir arada...

Fransızca rap şarkıları gibiler.

Saygılarımla.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
iso, ozturk_em
(07-07-2018, 02:48 PM)Carbon12 demiş ki:
(05-07-2018, 04:02 PM)Murphy demiş ki: Masterkey olarak geçiyor bu kombinasyonlar. Amaç genelde kapı kırmak veya objelere hasar  vermek. Çatışmaya girmek ya da hedef aticilığı söz konusu değil. Konfor da pek önemli değil haliyle.

Rahmetli Özay Gönlüm'ün kısa sap, uzun sap ve cura'dan oluşan bir bağlama kombinasyonu vardı. Onu hatırladım, güzel çalardı usta.

Özay Gönlüm üç bağlamayı bir arada güzel çalardı ama bu "masterkey"ler rahmetlinin bağlaması kadar güzel görünmüyor.

Bu arada şöyle hazır taranmış bir Özay Gönlüm linki bırakayım.

Saygılar.

Sayın Carbon12,

Özay Gönlüm ile beni bir anda 1986 senesinde TRT 2'nin açıldığı güne ışınladınız (Pazartesi). Allah akım kapasitörünüze zeval vermesin, çok teşekkür ederim.

Diğer yandan umarım ki ve sanırım ki repost etmiyorum; TKB-059 isminde 1962 dizaynlı, 1966 piyasaya çıkışlı bu ufak afacanı sizlerle paylaşmak isterim:

[Resim: soviet_three_barrel_bullpup_assault_rifl...4yl14q.jpg]

Dı Dın Dın Dı Dın !!!

Dı Dın Dın Dı Dın !!!
Cool 

7.62x39mm 3 adet namluyu aynı anda ateşleyen ve Soğuk Savaş'ın kızıştığı 60lı yıllarda ABD'nin silahlanma konusunda önünü kesebilmek için G. A. Korobov tarafından Tula Silah Fabrikası'nda üretilen prototip. 

Bu wikipedia linki; https://en.wikipedia.org/wiki/TKB-059

Bu da youtube linki;

Alıntı
4 üye teşekkür etti:
madenci08, mimaslan, usame, Carbon12
https://www.instagram.com/p/Bn0ACuPA_gg/...x1hrmtgs16
İrca mili ve yayı namlunun üstünde.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
lenduha, tirendaz
Ne abuk subuk işler yapmış adamlar arkadaş Big Grin

Alıntı

Orjinal çantası ve mermileri ile 1890 yılına ait bir muşta silah. (tarih kaynaktan)

[Resim: Dq-f-Bk2-U4-AAuzjw.jpg]

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
tsuba
Klasik gaz sistem yerine kinetik sistem kullanan bir tüfek.
[Resim: images-39.jpg]

Alıntı

Bu silaha uygun başlığı bulamadım. Fabrika çıkışlı yerli silahlardan bile daha güzel görünen boyası ve yüzey işçiliğini ilginç bulduğumdan bu konuya resmini atacağım.

[Resim: FB-IMG-15416817129356802.jpg]

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
iso, sovalye05, ErDiNi78

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi