Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 5 Oy - 3.6 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
İlginç Silah Resimleri
Sn.Nuri Paşam, aynen dediğiniz gibi, Mauser K98'in bile arkasındaki beyinlerden bir kısmı yahudi.

2, 3 ve 4. sıradaki silahlara gelince, maalesef onlarla ilgili bir bilgim yok.
Ama ikinci sıradaki, sizin de belirtiğiniz gibi, gene Luger'in bir ara formuna çok benziyor.
Üçüncü sıradaki de, CZ'nin en eski modelleri olan 27 ve benzeri silahları andırıyor.
Dördüncü hakkında ise bir fikrim dahi yok.
Bakayım biraz nette surf yapayım, dişe dokunur bir şeyler bulabilecek miyim?

Saygılar.

Alıntı

Üstadım 4. dediğiniz şarjörlü olan ise mauser değil mi o, yoksa çok mu üstün körü baktım.

ikici sıranın ikincisi de görece modern bir dizayn çıkarıcam bir yerden ama, ilk görüşüm değil kesin, tabi fotoğrafik anlamda.

yine son sıradaki şarjörsüz, mermili bir model mi ağızdan dolma falan mı acaba?

Alıntı

ekeke demiş ki:Sn. Altunhan,

Anladığım kadarıyla yolladığınız resimdeki silahlardan her biri de bir hayli değerli modeller..
Aşağıya, (uzun uğraşlar sonucuSmile ) bulabildiğim bilgiyi (ve ek resmi) yazıyorum...
Resimdekilerden en azından bir tanesi bulduğuma çok benziyor...

Sevgiler

Beautiful example of the German manufactured Bergmann Mars M.1903 military pistol!
The pistol was manufactured by V.C. Schilling in Suhl, Germany for Bergmann. High quality of machining and metal finish. The upper part of the pistol displays following markings, "Bergmann Mars Pat. Brev. S.G.D.G." and double crown above "U". The latter is also stamped on some other parts of the pistol. The left side of the pistol displays a caliber designation, "Cal. 9". The serial number is stamped on the lower part of the barrel. Fixed front and rear sights. Safety lever is located on the left side of the frame. Original hardwood grips with diamond checkering. The pistol comes with a scarce, extended magazine.

şajörlü mars mış zaten ben mauser sanmışım.

Alıntı

Büyük ihtimalle 2. sıranın ikincisi ve modern dizayn olan ''mauser'' dir.1910 olabilir.

Parabelluma benzeyen lahti olabilir.

En son sn . ekeke ' nin bergmann' ı ise bu serinin başka bir modeli olabilir.Çünkü sn. ekeke ' nin begman' ın horoz resimdekinden fazla kıvrık.

Alıntı

Sanırım son tabanca aynen bu:

[Resim: tara0002.jpg]

"piper" nedir çözebilmiş değilim ama...

Alıntı

http://www.rjholloway.co.uk/bergmana.jpg

Pieper Bergmann Bayard Model 1910 pistol cal 9mm Bayard . original finish and original magazine - condition comensurate with age. Manufactured in Belgium for Danish Government.
An extremely rare pistol in UK.

Sanırım Pieper olacak..

Alıntı

Gyro Rocket Pistol

Roket atar tabanca

[Resim: attachment.php?attachmentid=57292&d=1221705776]

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
derinoz
[Resim: 1426108901dd1c6d8a53iq7.jpg]
[Resim: w500.png]

Alıntı