İlginç Silah Resimleri
Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 5 Oy - 3.6 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
İlginç Silah Resimleri
[Resim: k-240158-m.jpg]

[Resim: k-240159-m.jpg]

Alıntı

http://xavierthoughts.blogspot.com/2008_...chive.html

Alıntı

Arkadaşlar, aşağıdaki garip cisim de, bir zamanlar silah olarak kullanılmış. Big Grin .

[Resim: waltherp3844ny5.jpg]

Alıntı

LUPUS demiş ki:Arkadaşlar, aşağıdaki garip cisim de, bir zamanlar silah olarak kullanılmış. Big Grin .

Sn Lupus,

Evet benim de kulağıma gelmişti...Hatta adının p38, kod adının da p1 olduğu söylenmişti..Big Grin Big Grin Big Grin
Tabi önceleri "hadi yahu..olmaz öyle şey" diyerek bir hayli dalga geçmiştim..Big Grin

Ancak bir süre sonra tuhaf şeyler olmaya başladı...

Yaklaşık "iki hafta" boyunca uykularımın kaçtığını, kimi geceleri uykularıma giren "Sn Melihaga, isimli bir "kutsal kişinin" "kalk ulen kalk, HP aşkından tövbe istiğfar et...P38'in hakkını ver..hakkını veerrr..!" diyerek başımı kaldırıp kaldırıp yastığa vurduğunu, "çok korktuğumu dün gibi hatırlıyorum..Big Grin Big Grin

İşte o zamandan beri, "böyle gudubet gibi silahların da" var olabileceğine inandım..Big Grin

Sevgiler

Alıntı

ekeke demiş ki:Sn Lupus,

Evet benim de kulağıma gelmişti...Hatta adının p38, kod adının da p1 olduğu söylenmişti..Big Grin Big Grin Big Grin
Tabi önceleri "hadi yahu..olmaz öyle şey" diyerek bir hayli dalga geçmiştim..Big Grin

Ancak bir süre sonra tuhaf şeyler olmaya başladı...

Yaklaşık "iki hafta" boyunca uykularımın kaçtığını, kimi geceleri uykularıma giren "Sn Melihaga, isimli bir "kutsal kişinin" "kalk ulen kalk, HP aşkından tövbe istiğfar et...P38'in hakkını ver..hakkını veerrr..!" diyerek başımı kaldırıp kaldırıp yastığa vurduğunu, "çok korktuğumu dün gibi hatırlıyorum..Big Grin Big Grin

İşte o zamandan beri, "böyle gudubet gibi silahların da" var olabileceğine inandım..Big Grin

Sevgiler

Sn Ekeke, Sn Lupus iyi güldürdünüz beni, Allah'ım da siz güldürsün.....

yav arkadaşlar zaman makinasını ben daha bulmadım da bu adamlar nasıl oldu da geleceğe gidip p38i görüp sonra eski diye tanıtıyorlar, malum bu arkadaşlar daha 422 sene önceden yaşıyorlar...Big Grin
ve bu adamların yaşadığı zamanlarda BHP diye bir çoban sopası pardon silah varmış, ve adamlar silah görmemiş ya bunu uzaydan gelmiş sanıyorlar...

Bu adamlar 7 metrede öküzü vurduklarında seviniyorlar çünkü silahlarının dağılım değerleri bu kadar bakın onlara günümüz profesyonel insanların ne kullandığını gösterelim...

bu adamlar o günü göremez ama biz gençler gelecekteP38 i görüp kullanma şansına erişiriz umarım...

Alıntı

LUPUS demiş ki:Arkadaşlar, aşağıdaki garip cisim de, bir zamanlar silah olarak kullanılmış. Big Grin .

ona 2.000 lira teklif eden de bendim di mi?Big Grin Big Grin Big Grin
sonrada kaçırdığı için uykuları kaçan...Big Grin Big Grin Big Grin

Alıntı

Altunhan demiş ki:bende gecen bu resime denk geldim.silahlar cok bakimli duruyor.kesinlikle bir müzede veya bir kolleksiyon parcasi.alman aviusturya yada isvicre yapimi olmasi kuvvetli muhtemel.ama cok ilginc gelen tipler var.birkaci mauserin ve steyr in eski modellerini andiriyor.
[Resim: wsclassicgo3.jpg]

Üstatlarım bu silahları sayan oldu mu? Ben mi kaçırdım?

Alıntı

En alttaki mauser, 2. sıradaki ikili çok güzel fakat parabellum desem mi demesem mi?

Alıntı

Arkadaşlar en üst sıradaki silah, bir Alman yahudisi olan Hugo Borchardt'ın, yine bir Alman yahudisi olan Hiram Maxim'in kilit sistemini modifiye ederek dizayn ettiği, P08 Luger'in atası olan C93 modelidir. İronik değil mi?

Alıntı

İronikten kastınız Nazi silahlarının atalarının Yahudilerce icadı sanırım üstadım.

Ortadakiler nedir peki?

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi