Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yeni STEYR Türkiye distribütörü
Arkadaşlar,

anladığım kadarıyla, Steyr tüfek ve tabancalarının yeni Türkiye distribütörü Uçar Av olmuş. Kendilerine http://www.ucarav.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Eski distribütör Mesut Çat sanırım MAK ile olan ortaklığından ayrılmış.

Sahibi sayın Ethem Uçar'la bugün telefonda görüştüm. Steyr tabancalarla ilgili olarak balistik olmayan parçaların ithalatına başlayacaklarını, balistik parçalar için ise silah tahir yetkileri olduğu için rapor tutup Steyr Avusturya'dan parça getirebileceklerini söyledi. Ellerinde şarjör var mı bilmiyorum ama Tritium Sight (gece parlayan içi tritium gazı ile dolu tüplerden oluşan gez ve arçacık seti) ve match sight (ayarlı gez, arpacık farklı mı bilmiyorum) tan oluşan aksesuar setlerinin olduğunu , orjinal Tritium setin 230 Avro, müsabaka setinin ise 145 Avro civarı olduğunu söyledi. Nişangah setlerinin fiyatını bilmemekle beraber bana biraz pahalı geldi.

Kendisinden Kydex iç kılıf için ricacı oldum ancak kılıf işiyle artık pek ilgilenmiyorlarmış, ellerinde kalanları da sanırım uygun fiyatlara verecekler.

Kendileri MAK (Michael Ali Kılıç) ın temsilcisi oldukları için HEYM tüfeklerininde dağıtımını ve satış sonrası hizmetlerini verip vermediklerini sordum. Cevabı müspet. HEYM marka tüfekleri olan veza Schiıdt Bender, Docter gibi optiklere meraklı olan arkadaşlara duyurulur. Optik konusu ile ilgili olarak http://www.mak.ag adresine göz atabilirsiniz.

Steyr tüfeklerin akıbeti konusunu forumdan sayın harun dan aldığım bilgiler çerçevesinde sordum. MKEK in elinde çok fazla tüfek birikmiş 2010 ortasına kadar yeni alım yapmayacakmış MKE Kurumu. Sayın av meraklıları pamuk eller cebe, Steyr tüfeklere kavuşmak için stokların eritmeniz lazım hehehehe.

Son olarak Steyr'ın resmi sitesine gözattım acaba Türkiye temsilciliğinin adres bilgilerini değiştirmişlermidir diye ama halen daha eski bilgiler mevcut. Bu Steyr in web sitesi yönetiminin zaten biraz ağırkanlı olmasının yanı sıra distribütörlükle ilgili yasal prosedürlerin tamamlanmamış olmasından da kaynaklanabilir.

Nitekim ucarav.com sitesinde Steyr ve HEYM ile ilgili bir ibareye rastlamıyorsunuz. Sadece MAK optikleri ile ilgili bir reklam var o kadar.

Neyse Steyr ı olup ta parça sıkıntısı çekenler için iyi bir kaynak olacağına eminim Ethem Bey'in.

Alıntı

Sn Evrenay,
Küçük bir ekleme yapayım.

MAK (veya onun iş ortakları) sadece Steyr Mannlicher'in sivil sektör satışları ile yetkilidir. Tüm diğer faaliyetlerde (TSK, EGM ve diğer devlet alımları) yine temsilcilik faaliyetin MEND yürütmektedir. Her ne kadar bu sivil kullanıcılar için önemli değilse de bilmek faydalıdır.

Bir de Steyr tüfeklerin muhtemel geliş tarihini 2015 gibi düşünürseniz daha gerçekçi olacaktır. Heym'ler raftan kalkmadan zor.

Alıntı

o konudan haberim var sayın harun. Öyle kaymaklı işler hemen olmuyor sizinde bildiğiniz gibi, ancak MAK ın veya onun iş ortaklarının askeri ihalelere girmek gibi bir hırsları varmış gibi gelmedi bana.

Alıntı

evrenay demiş ki:... ancak MAK ın veya onun iş ortaklarının askeri ihalelere girmek gibi bir hırsları varmış gibi gelmedi bana.

Ordan gözükmüyor olabilir Wink

Alıntı

Doğrudur sayın harun. Ne diyelim bu hırslarının amatör kullanıcılarada fayadası olmasını dileyelim (mesela yarı otomatik AUG-Z getirsinler :-) )

Alıntı

Amin, inşallah.
Ancak şu yarı otomatik kısmı, bu mübarek kandil gününde duasını yapsak bile zor görünüyor. Smile

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi