Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol
Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
7,65 mm STAR
#1
Arkadaşlar, aşağıda fotoğraflarını göreceğiniz 7,65x17 mm çapında fişek atan 1911 formund, inanılmaz ince ve benim küçük ellerimle çok rahat ettiğim Star marka yarı otomatik bir tabanca.
Silahın sahibi Princess Poligon'un (ki sanırım poligonun esas ismi farklı sadece princess Plaza'nın altında olduğu için böyle deniyor) atış hocası sayın emekli polis memuru İbrahim Bey'in dir.

Bu silahın kendisine emniyet bünyesinde eğitim hizmeti verilirken hediye edildiğini söyledi.
Silahın sadece kabzasının altında bir seri numarası var. Diğer konponentlerin üzerinde bırakın seri numarasını sanayi kodu bile görmedim (hatırladığım kadarıyla, yanlış hatırlıyorsam affola). Ancak mekanizması şiir gibi işliyor ve bence sürgüyü çok güzel boyamışlar. Genel olarak kromajdan hoşlanmadığım için gövde konusunda yorum yapamayacağım.

Silahla atış yapmadım, ancak yukarıda da belirttiğim gibi taşıması oldukça rahat bir silaha benziyor. Daha önce LLAMA konusunda yazan bir forum üyesi de benzer bir tabancayı, gençken, t-shirtünün altında pantolon kemerinde rahatça taşıdığından bahsetmişti. Ancak o tabanca boğumlu 7,65 atarken bu silahın şarjöründe MKEK te rahatça bulunabilen 7,65mmx17mm parabellum fişeklerden vardı.

Not: Fotoğraflar iPhone ile çekilmiştir, kendisi fotoğraf çekimi konusunda benden bile yeteneksizdir Smile

[Resim: IMG_0193.jpg]
[Resim: IMG_0192.jpg]
[Resim: IMG_0196.jpg]
[Resim: IMG_0195.jpg]
[Resim: IMG_0198.jpg]
[Resim: IMG_0202.jpg]
[Resim: IMG_0203.jpg]
[Resim: IMG_0205.jpg]
 
Alıntı

#2
Çok güzel paylaşım Sn.evrenay hakikaten çok ince bir silahtır.Tırnak yapısı şimdi dikkatimi çekti biraz farklı gibi.Silahın horozu çok hoşuma gitti tam kurulu iken kuyruk ile mükemmel uyumlu duruyor.Ellerinize sağlık Saygılar.
 
Alıntı

#3
Teşekkür ederim sayın alpago. Horozun üzerindeki checkering (doğru mu yazdım?, parmağın kaymaması için açılan çentikler) bana benim .38 süper in işçiliğini hatırlattı, o kadar hoş yapmışlar.
 
Alıntı

#4
evrenay demiş ki:Silahla atış yapmadım, ancak yukarıda da belirttiğim gibi taşıması oldukça rahat bir silaha benziyor. Daha önce LLAMA konusunda yazan bir forum üyesi de benzer bir tabancayı, gençken, t-shirtünün altında pantolon kemerinde rahatça taşıdığından bahsetmişti. Ancak o tabanca boğumlu 7,65 atarken bu silahın şarjöründe MKEK te rahatça bulunabilen 7,65mmx17mm parabellum fişeklerden vardı.

sn evrenay;
bu güzel paylaşım için çok teşekkürler
gençlik hevesiyle t-shirt'un altında taşıyan bendenizimSmile
gerçekten de kendini belli etmeyen, büyük silahların tüm formlarını küçük bünyesinde barındıran bir silahtı... ancak daha önce de belirttiğim gibi boğumlu değil, ''normal'' 7.65 fişeklerle çalışıyordu. geçenlerde bu silahtan elde kalmış bir kaç fişeği bularak da teyit ettim bunu

ben kendi adıma 1911 benzeri 7.65 llama, astra ve starları çok seviyorum. sadece görüntü olarak tabi yoksa mekanik konusunu üstadlar bilir..

sevgi ve saygılarımla
 
Alıntı

#5
Arkadaşlar dün akşam aynı silahtan birtane söküp temizledim ve resimlerini çektim, ve foruma ekleyecektim ama photobucket bakımda olduğu için ekleyememiştim, iyi tesadüf oldu birazdan bende ekleyecem...
 
Alıntı

#6
Bogumlu tabir ettiginiz mermi 7,65 para. olmali.
 
Alıntı

#7
Daha önce Star 9 mm kullanmıştım. Duruşuyla da atışıyla da çok lezzetli,çok delikanlı bir silahtı. 7.65 olanlarını görmemiştim.Ama 7.65 mm de aynı boyutlardaysa ilginç olur. Ben bu boyutla en azından 9 mmyi tercih ederim.
Oldu alacak aynı formda 6.35 üretsinler. Şarjörü 30 mermi kapasiteli falan olurdu,tercih nedeni olurdu. Bu arada 9 mm olan,kapasite olarak da 1911 formundaydı. Bu kadar aslına saygı olur.
Işık ve sevgiyle...
 
Alıntı

#8
[Resim: DSCF1109.jpg]
 
Alıntı

#9
sandeman demiş ki:Daha önce Star 9 mm kullanmıştım. Duruşuyla da atışıyla da çok lezzetli,çok delikanlı bir silahtı. Ama 7.65 mm de aynı boyutlardaysa ilginç olmuş. Ben bu boyutla en azından 9 mmyi tercih ederim.
Oldu alacak aynı formda 6.35 üretsinler. Şarjörü 30 mermi kapasiteli falan olurdu,tercih nedeni olurdu. Bu arada 9 mm olan,kapasite olarak da 1911 formundaydı. Bu kadar aslına saygı olur.
Işık ve sevgiyle...

Sn Sandeman bende her ikisini kullandığımdan biliyorum boyutları kesinlikle aynı değil, sadece görüntü birebir aynı...
 
Alıntı

#10
[Resim: DSCF1110.jpg]
 
Alıntı

  


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi