Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
7,65 mm STAR
05-08-2009, 08:43 PM
7,65 mm STAR
Arkadaşlar, aşağıda fotoğraflarını göreceğiniz 7,65x17 mm çapında fişek atan 1911 formund, inanılmaz ince ve benim küçük ellerimle çok rahat ettiğim Star marka yarı otomatik bir tabanca.
Silahın sahibi Princess Poligon'un (ki sanırım poligonun esas ismi farklı sadece princess Plaza'nın altında olduğu için böyle deniyor) atış hocası sayın emekli polis memuru İbrahim Bey'in dir.

Bu silahın kendisine emniyet bünyesinde eğitim hizmeti verilirken hediye edildiğini söyledi.
Silahın sadece kabzasının altında bir seri numarası var. Diğer konponentlerin üzerinde bırakın seri numarasını sanayi kodu bile görmedim (hatırladığım kadarıyla, yanlış hatırlıyorsam affola). Ancak mekanizması şiir gibi işliyor ve bence sürgüyü çok güzel boyamışlar. Genel olarak kromajdan hoşlanmadığım için gövde konusunda yorum yapamayacağım.

Silahla atış yapmadım, ancak yukarıda da belirttiğim gibi taşıması oldukça rahat bir silaha benziyor. Daha önce LLAMA konusunda yazan bir forum üyesi de benzer bir tabancayı, gençken, t-shirtünün altında pantolon kemerinde rahatça taşıdığından bahsetmişti. Ancak o tabanca boğumlu 7,65 atarken bu silahın şarjöründe MKEK te rahatça bulunabilen 7,65mmx17mm parabellum fişeklerden vardı.

Not: Fotoğraflar iPhone ile çekilmiştir, kendisi fotoğraf çekimi konusunda benden bile yeteneksizdir Smile

[Resim: IMG_0193.jpg]
[Resim: IMG_0192.jpg]
[Resim: IMG_0196.jpg]
[Resim: IMG_0195.jpg]
[Resim: IMG_0198.jpg]
[Resim: IMG_0202.jpg]
[Resim: IMG_0203.jpg]
[Resim: IMG_0205.jpg]

Çalışmadan, yorulmadan, öğrenmeden, rahat yaşama yollarını aramayı itiyat (alışkanlık) haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra istiklallerini kaybetmeye mahkumdurlar.

I will have my vengeance, in this life or the next.

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
05-08-2009, 08:53 PM (Bu Mesaj 05-08-2009 08:54 PM değiştirilmiştir. Değiştiren : alpago.)
RE: 7,65 mm STAR
Çok güzel paylaşım Sn.evrenay hakikaten çok ince bir silahtır.Tırnak yapısı şimdi dikkatimi çekti biraz farklı gibi.Silahın horozu çok hoşuma gitti tam kurulu iken kuyruk ile mükemmel uyumlu duruyor.Ellerinize sağlık Saygılar.

Açın teninizi bozkır rüzgârlarının kollarına, kapatın gözlerinizi ve barutu koklayın!
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
05-08-2009, 09:01 PM
Teşekkür ederim sayın alpago. Horozun üzerindeki checkering (doğru mu yazdım?, parmağın kaymaması için açılan çentikler) bana benim .38 süper in işçiliğini hatırlattı, o kadar hoş yapmışlar.

Çalışmadan, yorulmadan, öğrenmeden, rahat yaşama yollarını aramayı itiyat (alışkanlık) haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra istiklallerini kaybetmeye mahkumdurlar.

I will have my vengeance, in this life or the next.

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
06-08-2009, 09:56 AM
evrenay Yazdı:Silahla atış yapmadım, ancak yukarıda da belirttiğim gibi taşıması oldukça rahat bir silaha benziyor. Daha önce LLAMA konusunda yazan bir forum üyesi de benzer bir tabancayı, gençken, t-shirtünün altında pantolon kemerinde rahatça taşıdığından bahsetmişti. Ancak o tabanca boğumlu 7,65 atarken bu silahın şarjöründe MKEK te rahatça bulunabilen 7,65mmx17mm parabellum fişeklerden vardı.

sn evrenay;
bu güzel paylaşım için çok teşekkürler
gençlik hevesiyle t-shirt'un altında taşıyan bendenizimSmile
gerçekten de kendini belli etmeyen, büyük silahların tüm formlarını küçük bünyesinde barındıran bir silahtı... ancak daha önce de belirttiğim gibi boğumlu değil, ''normal'' 7.65 fişeklerle çalışıyordu. geçenlerde bu silahtan elde kalmış bir kaç fişeği bularak da teyit ettim bunu

ben kendi adıma 1911 benzeri 7.65 llama, astra ve starları çok seviyorum. sadece görüntü olarak tabi yoksa mekanik konusunu üstadlar bilir..

sevgi ve saygılarımla

''You tell me why I've got a trigger finger !!

''A man can never have too many ATF''
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
06-08-2009, 11:05 AM
Arkadaşlar dün akşam aynı silahtan birtane söküp temizledim ve resimlerini çektim, ve foruma ekleyecektim ama photobucket bakımda olduğu için ekleyememiştim, iyi tesadüf oldu birazdan bende ekleyecem...
Alıntı Yaparak Cevapla
06-08-2009, 12:13 PM
Bogumlu tabir ettiginiz mermi 7,65 para. olmali.

MK III`süz adam.

"Şirler pençe-i kahrımda olurken lerzan
Beni bir gözleri ahuya zebun etti felek. "
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
06-08-2009, 12:47 PM (Bu Mesaj 06-08-2009 01:00 PM değiştirilmiştir. Değiştiren : sandeman.)
Daha önce Star 9 mm kullanmıştım. Duruşuyla da atışıyla da çok lezzetli,çok delikanlı bir silahtı. 7.65 olanlarını görmemiştim.Ama 7.65 mm de aynı boyutlardaysa ilginç olur. Ben bu boyutla en azından 9 mmyi tercih ederim.
Oldu alacak aynı formda 6.35 üretsinler. Şarjörü 30 mermi kapasiteli falan olurdu,tercih nedeni olurdu. Bu arada 9 mm olan,kapasite olarak da 1911 formundaydı. Bu kadar aslına saygı olur.
Işık ve sevgiyle...
Web Sayfasını Ziyeret Edin Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
06-08-2009, 12:55 PM
[Resim: DSCF1109.jpg]
Alıntı Yaparak Cevapla
06-08-2009, 12:57 PM
sandeman Yazdı:Daha önce Star 9 mm kullanmıştım. Duruşuyla da atışıyla da çok lezzetli,çok delikanlı bir silahtı. Ama 7.65 mm de aynı boyutlardaysa ilginç olmuş. Ben bu boyutla en azından 9 mmyi tercih ederim.
Oldu alacak aynı formda 6.35 üretsinler. Şarjörü 30 mermi kapasiteli falan olurdu,tercih nedeni olurdu. Bu arada 9 mm olan,kapasite olarak da 1911 formundaydı. Bu kadar aslına saygı olur.
Işık ve sevgiyle...

Sn Sandeman bende her ikisini kullandığımdan biliyorum boyutları kesinlikle aynı değil, sadece görüntü birebir aynı...
Alıntı Yaparak Cevapla
06-08-2009, 01:02 PM
[Resim: DSCF1110.jpg]
Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum Atla:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

İletişim | TabancaTufek.com | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Hafifleştirilmiş Sürüm | RSS