Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Üzerinde Yunanca yazılar olan yarı otomatik
Antika toplu tabancalar bölümüne göndermiş olduğum fotoğrafları çektiğim tanıdığımın yanında birde böyle birşey vardı. Dikkatli bakınca üzerindeki yazıların Yunan alfabesi ile yazıldığını gördüm (veya gördüğümü zannettim).

Silahı tanıyanınız var mı? Ben biraz eski Steyr lara benzettim
[Resim: P1150050.jpg]

[Resim: P1150051.jpg]
[Resim: P1150052.jpg]
[Resim: P1150053.jpg]

Alıntı

Sn Evrenay,

Keşke silahın diğer yüzünü de çekseymişsiniz. Ancak esasen Macaristan üretimi olan Frommer Stop a benziyor.

Sevgiler

Alıntı

İnşallah bir dahaki sefere sayın ekeke. Ancak bahsettiğiniz silaha olduça benziyor. Ayrıca benim Yunanca zannetiğim yazılar 7,65 mm nin mm harflari (ters omega gibi).
Tetik korkuluğu üzerindeki damganın yeri de aynı. Daha da dikkatli baktığımda sürgünün üzerindeki yazının CAL. 7,65 mm (32) şeklinde olduğunu gördüm.

Alıntı

Bu silahın benzeri bir arkadaşımın kayınpederinde var, incelemek amacıyla söküp takmıştım.
Alman yapımı olup markası Sauer-Sohn dur.Firma yıllar sonra İsviçre Sig ile birleşerek Sig Sauer adını almıştır.

Alıntı

İsviçre meclisinin savaşta kullanılan silahların yurt dısına ithalini yasaklaması sebebiyle Sig firması Almanya'ya üretimi taşımış ve buradan ürettikleri silahları dünyaya satmaya devam etmiştir. Bu taşınmanın başka bir firma ile ortaklık sekilde olduğunu bilmiyordum. Vesile ile bunuda öğrenmiş olduk Smile

Alıntı

Sn.Evrenay,
Temel kazarken mi çıkıyor bunlar, nedir bu nadide eserler? Smile
Saygılar,
TT

Alıntı

J.P. Sauer&Sohn Firmasinin silahlarına bakarken su siteye rastladım, maalesef resimlerin yarısını benim cihaz acamadi. Açılanlar çok hoşuma gitti sizle paylaşmak istedim.

http://www.littlegun.be/arme%20allemande...n%20gb.htm

Alıntı

Sn. evrenay,

Resimdeki galiba bir Frommer. Stop modelini andırıyor.

Saygılar,

alikozanoglu

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
absobon

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi