Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Antika Toplu sizce bu nedir?
Sayin kenaniscan,

evet topu öne dogru hareket etmiyor ve kuvvetle muhtemel Lazistan yapimi :-) . Fisek yuvalarinin birbirleri arasindaki malzeme kalinligina makin. Neredeyse her seferinde farkli!

Tesviye izleri vs bence yeterince acikti aslinda ama yeterince tepki alamadi bu baslik. Aslinda ustalarin endüstriyel damgalari taklit etmesi bir acidan korkutucu.

Alıntı

silah orjinal bir naganttır.
vidaları değişmiş gördüğüm kadarıyla...
belçika yapımı.... rus yapımları genelde ileri hareketli olur ve üzerinde çok fazla yenik olmaz...
fakat zaman içinde silahın parçaları değişmiş... nagantlar isviçre dahil bir çok ülkede üretilmiştir. 38 special den tutunda 22 lr moldellerini bile bulabilirsiniz....
topu muhtemelen sonradan yapılmış...
1916 rus yapımı nagantımda ne içinde ne de dışında en ufak bir torna freze yada zımpara izi yoktu...
toptaki işçilik çok kötü..
aslında kötü olmasıda normal çünkü amerikada bile gunsmith diye tabir edilen insanlar toplu silahlara top yapmıyorlar. çok tehlikeli bır durum.
kendini usta sanan biri bundan en az 50 sene önce yapmış böle bi işçilik.. sonrasındada zımparayla düzeltmiş...
hatta nagantların 22 likleri genelde 9 oluyor... 22 lr bir nagantın topunu alıp 7.62 yapmış olabilirler...

Alıntı

Sn arkadaşlar,

Mezkûr tabancanın lâz yapısı olduğunu sanmıyorum. Evvelâ, eski "klâsik" Doğu Karadeniz yapısı tabancaların üzerine bir "6" bir "W" gibi iki damgayı çevire çevire vurup 66969699 gibi bir seri numarası(!) ve MWMWMWMMW gibi bir marka(!) basan ustalarımızın "Taçlı ELG Ovali" gibi bir damgayı yapmakla uğraşacağını hiç sanmıyorum. Saniyen, o yörelerde, belki de oldukça hassas bir freze divizörü gerektrdiiği için, neredeyse hiç toplu tabanca yapmazlar. Salisen, topun tam arkadan siyah görünümüyle çekilmiş resimlerinde top/silindir yatak araları gayet düzgün ve eşit gibi duruyor.

Saygılar,

alikozanoglu

Alıntı

Herkese merhabalar.Bu benim ilk mesajım.Ben bu siteden çok ama çok şey öğrendim.Bu toplu tabancaya bakarken de yorum yazma gereği duydum kendimde.Ben sadece balıklı olarak carcürlü tabanca üretimi yapıldığını düşünürken yanılıyormuşum.Demekki toplu tabancalarda balıklı üretilebiliyormuş.Smile

Alıntı

Herkese merhaba. Yeni bir konu açma yetkim olmadığından konuyu buradan yazmak zorunda kaldım.
Dedemden kalma markası : D.D.oury marka bir toplu tabancam var . Tabanca olduğu gibi orjinal hali ile duruyor ve mekanik olarak hiçbir hatası yok. 4 adet mermîsi mevcut onlarda ateşlenmiş, ancak patlamamış. Resimlerini yüklemeye çalışacağım.
Mermilerin arkasında 8.92 yazıyor bu mermiler günümüzde hangi kalibre ile anılıyor bunu öğrenmek istiyorum . Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim.
Selamlar

Alıntı

Arkadaşlar merhaba. Bir arkadaşım bu fotoyu gönderdi, antika meraklısı. Bu hurdanın fotosunu bana göndermiş ama ben bilemedim ne olduğunu ve sizin de bir fikrinizi almak istedim. 
[Resim: IMG_20170403_WA0003.jpg]

Silah (aslında silah hurdası) bu arkadaşlar. Yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Bu arada yeni konu açmaktansa bu başlık altında paylaşmanın kirliliğe sebeb olmamak için  uygun olacağını düşündüm. Aksi takdirde bu mesajım silinebilir.

image upload

Alıntı

Belgian Frontier Bulldog 44-40 modeli olmalı sn.FNCİ .

Alıntı

(04-04-2017, 04:03 PM)FN demiş ki: [Resim: IMG_20170403_WA0003.jpg]

Fotoğraftaki hurda bir Karadağlı' dan arta kalanlar... Smile

http://www.arms2armor.com/Firearms/monte...volver.htm

Alıntı
7 üye teşekkür etti:
Gravis_Pro, tirendaz, husrev, blueokkes, demirci57, S@riyerli, xlcod3r

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi