Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MERMİ VUCUT TA NE YAPTI ???
Sn forum dostları. 1991 yılında 7,65 çek vzör marka arızalı bir tabanca ile dikkatsizlik sonucu patlayan merminin giriş izi avuç içinden görüyorsunuz. Silah, sürgü manipilasyonu yapıldığında tamamen kapanmasına 3- 5 mm arasında bir mesafe kaldığında kendiliğinden düşüyordu. Bu durumda bazen seri atış ta yapabiliyordu. İlginç olan; horoz, sürgü giderken hemen arkasından gelmeyip seri atış silahlarda olduğu gibi makanizma kapanmasına mütakip düşüyor gibi oluyordu. Ve bir nokta daha silah boşken yada boş jarjör takılıyken böyle bir durum söz konusu hiç olmadı. Bundan dolayıda içine mermi koyup dikkatli bir şekilde kontrol ederken çokda dikkatli olmadığımı anladım. Yani, sürgü ön tarafından tutup silaha mermiyi sürerken sürgü kapanırken el ayam namlunun önüne gelmiş. O kadar zamandan sonra giriş yeri gözle pek belli olmuyor ama soğuk havalarda bazen yerini belli ediyor. İkinci resim mermi çıkış deliği o biraz belli oluyor.

[Resim: IMG_0003.jpg]

[Resim: IMG_0002.jpg]

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
halukyy
Gecmis zaten ama gene de gecmis olsun... Allah kazadan beladan saklasin...

Alıntı

Çok çok geçmiş olsun Sn.Okinal, elinizde bir asar kalmaması çok sevindirici.
Bu arada elime bir Vzor alır almaz da bahsettiğiniz mekanik hadiseyi araştıracağım...
Tekrar çok çok geçmiş olsun. Saygılar.

Alıntı

geçmiş olsun,sayın okinal...

Alıntı

Sn Okinal geçmiş olsun, Allah tekrar yaşatmasın...

bu vesileyle tekrar söylemek istiyorum, silahın şakası olmaz son derece dikkatli olmak lazım, allah korusun çok daha kötüsü olabilirdi...

Alıntı

Geçmiş olsun Sayın Okinal Allah kazadan beladan saklasın.

Alıntı

Geçmiş olsun Sn.okinal allah korumuş.Benimde sağ ayagımda AK-47 hatırası var.Bilirim acısını 4 kırık,3 ince çatlak bolca yırtık bağ ve 1 sene yatak ile anca atlatabildim Smile.
Saygılar

Alıntı

alpago demiş ki:Geçmiş olsun Sn.okinal allah korumuş.Benimde sağ ayagımda AK-47 hatırası var.Bilirim acısını 4 kırık,3 ince çatlak bolca yırtık bağ ve 1 sene yatak ile anca atlatabildim Smile.
Saygılar

Sizede büyük geçmiş olsun sn alpago

Alıntı

Çok büyük geçmiş olsun Sy. Okinal

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Dr.Vatan
Çok geçmiş olsun, Sn. okinal.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi