Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
İzmir'de Poligon Var mı?
Sn.Oberon teşekkürler. Haftasonu bir arayalım bakalım lokasyonu Smile

Alıntı

Bugün önce Kuşadası balık avı, dönüşünde de tabanca ve tüfek atışı yaparız diye gece İzmir den yola çıktık. Balık avını erkenden bitirip karaya dönüp aracımıza bindik ve hemen yola çıktık. Malum heyecan dorukta. Yeni aldığım P229 ile bol bol atış yapmak istiyorum. Ayrıca tüfeğime monte ettiğim reddot un sıfırlamasını yapmam gerekiyordu. Bu şekilde şurası mı burası mı daha uygun diye diye İzmir'e geri döndük. Malum ohal bir yana bir de meskun mahal mevzusu var. Atış yapacak yer bulmak zor. Korka korka bir orman yolundan içeri girip atış yaptık ama hiç de içim rahat değildi. Gerçekten İzmir çevresinde atış yapmaya uygun bir yer bilmemenin rahatsızlığını yaşadım bugün. Böyle atış yapmaya uygun izole bir yer bulursak paylaşalım, hatta hem atış hem tanışma gibi bir organizasyon da yapabiliriz.
Saygılar

Alıntı

Yahu İzmir'in her yeri dağ tepe tenha arazi dolu. Nasıl yer bulamıyorsunuz anlayamadım. Hadi araç sahibi olmayanlara bir şey diyememde .

Ama yer ismi vermem. Sonra Jandarma cendermelik eder. İyi olur Allahtan kötü olur kuldan. Zaten makinede muhterem bir alet. Sebep olmayayım. Üzülürüm.

Ayrıca arazide tecrübesiz olanlara hayatta netten yardımcı olunmaz. Dağın başı diye ortamı Texas sanmanın alemi yok. Bizim millet sote yerde pikniğe bayılır. Ayrıca hanım arkadaşıyla sote ormanlık yerlerde araç içinde takılanlarda olur. Dağ yürüyüşçüleri olur. Maden ocağı olur. Olur oğlu olur. Paldır küldür yakmaya başlarsan fişekleri sonucu trajedi olur.

Onunda ciddi bir adabı usulu var. İyice sote tenha yer bulunur. Ev köy yerleşim en az 4-5 km olması lazım. Böyle yerler var İzmir çevresinde ama iyi bir araçta lazım . Etrafa iyice bakılır. Sesler dinlenir. Mümkünse google earthten yer bir taranır. Yoksa ilkönce bir düdükle yoklama çekilir Sonra bir iki yoklama atışı yapılır.Ama havaya yada boşa değil. Yerçekimi diye bir halt var. Kimseyi yok yere incitmenin alemi yok . Yok eğer hahu eden olursa polemiğe girmeden özür dilenerek bölgeden uzaklaşılır. Millet haklıdır. Çoluk cocuk kadın silahtan korkar. Çünkü malum herkesde cep var. 156 da beleş zaten. Ayrıca hatırlatırım hala yasal bir OHAL uygulaması faal.

Baktınız reaksiyon yok yer sağlam. Hedefler tespit edilir. Çekirdeğin saplanacağı yerler seçilir. Mümkünse çukur yada yamaç bir yer iyidir. Sonra keyifle atış yapılır. Kalabalık orman çalı maki içine ateş etmeyin. Ağacın arkasında bin türlü nane çıkar.

Atış sonrası çöpler ve kovanlar toplanır. Çevreyede saygılı olalım .Ayrıca tabanca kovanları bilemiyorum risk olabilir. Densizin biri toplar. Bir suç mahalline serper. Siz cinayet büroya derdinizi anlatıncaya kadar ömürünüzden ömür geçer.
Küçük bir ihtimal ama eminim kovan toplamak kadar zahmetli değildir.

İzmir de toplu atış planlanırsa bir organizasyonla bu iş sağlıklı şekilde yapılabilir.

Saygılar.

Alıntı
7 üye teşekkür etti:
ilksurfer, Germakoci, heisenberg, Gazanfer, DaRkNeSs-, hunter 12, FBC
Sayın İzmir üyeleri
Acaba bir pazar organize olup bikaç kişi Sarnıç a atışa mı gitsek?
Havalar soğuk gidiyor piknikçi yok orada, ben geçtiğimiz pazar baya bir fişek yaktım...

Alıntı

Sn. Darkness Orada pazar günü sorun yaşama ihtimalinin en yüksek olduğu gün.
Manisa poligonu daha mantıklı olacaktır.
Saygılar.

Alıntı

(21-12-2016, 04:53 PM)kaan han demiş ki: Sn. Darkness Orada pazar günü sorun yaşama ihtimalinin en yüksek olduğu gün.
Manisa poligonu daha mantıklı olacaktır.
Saygılar.

Geçtiğimiz pazar biraz da geç bir saatte (yaklaşık 17:00 sularında) gittim, 2 tüfeğimle 100 ü aşkın fişek yaktım, kimse de yoktu, zira hava çok soğuktu Smile
Piknikçi olmuyor haliyle..

Manisa poligonu nerede?

Alıntı

(21-12-2016, 03:43 PM)DaRkNeSs- demiş ki: Sayın İzmir üyeleri
Acaba bir pazar organize olup bikaç kişi Sarnıç a atışa mı gitsek?
Havalar soğuk gidiyor piknikçi yok orada, ben geçtiğimiz pazar baya bir fişek yaktım...

Sayın Darkness poligonun tam olarak yerini haritada işaretleyip paylaşabilir mısınız? Bazı pazarlar çalışıyorum , çalışmadığım bir pazar günü size katılmak isterim.

Alıntı

Sayın İzmir üyeleri
Ağustos ayında İzmir'de olacağım. Bu konuyu okudum. Manisa-Turgutlu yolu üzerinde ve Sarnıç'ta tüfekle atış yapmaya uygun yerler olduğu bilgisini edindim. Sağolun. Bu yerleri daha kolay bulabilmem için ek bilgi verebilen olursa sevinirim.
Saygılar

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 2 Ziyaretçi