Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
İzmir'de Poligon Var mı?
(21-01-2013, 05:36 PM)ercan 45 demiş ki:
(21-01-2013, 02:30 AM)alperka demiş ki: Çiğili'deki poligona gidebildiniz mi ?
Ben defalarca aradım randevu almak için. Her seferinde meşgullerdi, ayın başında aradığımda bile ayın 20lerine kadar dolu olduklarını söylediler, en son da uzun süreli bir bakım-tadilata girdiklerini Ocak ayından önce atış yapılamayacağı söylenmişti. Ben de bıktım aramadım bir daha. Yakında bir yerde görev yapan ve silahlı güvenlik eğitimi alan birisi Gürçeşme, Gaziemir ve Gümüşpala'da da poligonlar olduğunu söylemişti. Polis poligonlarında ancak yol belgesiyle bulundurma ruhsatlı ya da taşıma ruhsatlı silahınızla atış yapılabiliyor. Belirli günlerde halka açık. Randevu almadan gitmeyin. Alabilirseniz benim de haberim olsun buluşur gideriz.

Sayın alperka, nazik davetiniz için teşekkür ederim.

Ege Özel Güvenlik tabanca poligonuna bugün randevu alarak gittim, poligon müsaitti, poligon fiyatların da değişiklik yapılmış.
Eski den poligonun 60 dakika kullanım bedeli 40 TL iken, yeni fiyat 30 dakika 50 TL olarak belirlenmiş.
Mermi fiyatları (9x19mm, 9x17mm, 7.65x17mm) yine eskisi gibi 2TL dir.

Saygılar

Sn.Ercan45 Bilgilendirme için kendi adıma teşekkür ederim ben Manisa'dayım yol belgesi çıkarıp bir ara oraya gitmeyi düşünüyordum tek olduğundan dolayı fiyatı iyice uçurmuşlar..

Alıntı

Merhaba Sayın Arkadaşlar,

Dün İzmir Çiğli'deki Ege Özel Güvenlik poligonuna gittim. Yol belgemi çıkartmadan önce arayıp şu tarihte gelmek istiyorum diyerek tarihi belirledim. Daha sonra yol belgemi aldım ve bir gün önce randevuyu teyit edip saati belirledik.
Poligon müdürü Erol Bey ilgili ve nazik bir kişi. Hafta içi oğlumla bereber sabah erken gittiğimiz için poligon bize özeldi. Erol bey tutuş, nefes ve atışla ilgili kısa bilgiler verdi. Elli fişek kadar attık.
İlk poligon mesaime ait atışlarımı da paylaşmak istiyorum ve öneri ve değerlendirmelerinizi rica ediyorum. Sanırım bir araya toplamak için bir hayli atış gerekli?

Bu arada poligon ücreti 50 TL ve mermi ücreti (9mm) 2,5 TL.
Poligon abonelik ücretleri ise;
Bir ay 108 TL, üç ay 267 TL, altı ay 372TL + 2,5 TL mermi.
Bir yıl 588 TL + 2 TL mermi.

Bunlar da atışlarım.

10 metre:

[Resim: 94b58802cd4f73d693c9b96e74569edc_zpsd49e3c97.jpg]

20 metre:

[Resim: 4ebde84d9dea079bfb81644b7e66db40_zpsc3c0a011.jpg]

25 metre:

[Resim: 9f606b2799f41eb623b7f266f64661cb_zps44b2e7e0.jpg]

Bu da oğlumun atış videosu. Atış anında küçük bir şanssızlık da yaşadı Cool

Saygılarımla,

Alıntı

Geçen haftasonu Özel Ege Güvenlik Poligonu'nu ziyaret ettim. Poligon kirası 30 TL, 9mm merminin tanesi 2.5 TL olarak ücretlendirildim. Ayrıca ellerinde .357 mag ve 6.35mm mermi olduğunu, onları da 2.5 TL den verdiklerini öğrendim.

Alıntı

Aslında İzmir de atış alanı konusu bayağı sıkıcı. Ben kendim avlanmam . Canlı vurmayı pek sevmiyorum. Ama atış yapmayı çok seviyorum.

Sayın yazarlar.

Bildiğim kadarıyla kanunen meskun mahal ve kanunun belirttiği yerler dışında ruhsatlı silah veya tüfekle atış yapmak yasal .

Özellikle İzmir veya diğer büyük şehirlerde veyahutta diğer şehrilerde serbest atış için bildiğiniz uygun yerler varsa paylaşılmasını rica ederim.

Çünkü bazen bilmeden yanlış sahalarda atış yapınca jandarma veya ormancılarla gereksiz durumlara düşülebiliyor. Tabi bu isteği kanuna uygun olduğuna inandığım için yazıyorum. Eğer değilse moderasyon bu isteği siler.

Hem bu şekilde forum olarak buluşup hafta sonu etkinliği olarak organize etmek bile mümkün. En azından İzmirli forumcular olarak bir buluşma organize edilebilir .

İyi günler.

Alıntı

Merhabalar, ben de bu poligona yılbaşından önce girmiştim. 2 kez. 1 aylık üyelik 100 TL bedelle, bildiğim tek özel poligon olduğu için ziyadesiyle yoğun, mesaimden vakit bulup gittiğimde yoğunlukta atış yapamadigim oldu 2 kez. ( randevu almadan gitmeyin Smile )
Sağolsun erol bey beni uyeligim bittikten sonra da 2 kez ağırlama sözü verdi ama yogunluktan vakit bulup gidemedim henüz.
Ücretlendirmeler giriş 30 TL
7,65 9mm mermi 2,5 TL
Yıllık üyelik alırsanız mermi fiyatı 2 TL oluyor.
Kendi silahinizla giderseniz sadece giriş ücreti oduyosunuz.
Başka kalibre mermi sorduğumda olmadığını soylediler.
Poligona ait kanuni 16 ve fatih 13 var. İkisiyle atış yaptım. Tabancam olmadığı için başka şansım yoktu Smile

Alıntı

Güncel bilgisi olan var mı poligonlar için?

Bu arada, bu gün İşgören silahçılıkta benimle(Winchester SXP Desert Defender) aynı anda alışveriş yapan arkadaşlar ses ederse süper olur.

Saygılarımla.

Alıntı

(19-07-2016, 12:01 AM)GullyFoyle demiş ki: Güncel bilgisi olan var mı poligonlar için?

Bu arada, bu gün İşgören silahçılıkta benimle(Winchester SXP Desert Defender) aynı anda alışveriş yapan arkadaşlar ses ederse süper olur.

Saygılarımla.

Sn. GullFoyle,

Dün İşgören'de birlikte alışveriş yapıyorduk. Yeni tüfeğiniz hayırlı olsun. Bizim de yeni aldığımız tüfeğin deneme atışı için gitmemiz gerekiyor sahaya. Dilerseniz uygun bir vakitte birlikte gidebiliriz.
İletişim: 0532 357 78 34

Saygılar.

Alıntı

Sn. emre_bayrak

Şahane olur, iletişelim. Ben bu gün tekrar bir uğrayacağım İşgören'e. İlk yivsizim malum. Arkadaşımdaki hatsan'a göre farklı olduğu için aklıma takılanlar var emniyet ile ilgili. Snap Cap alacağım bir de : )

Saygılarımla.

Alıntı

Sn. GullyFoyle
İzmir içi poligonlar ile ilgili başka bir gelişme yok bildiğim kadarıyla.
Hala daha tek seçeneğimiz Çiğli Organize Sanayi'deki bu poligon..
Bir müsait zamanda ortaklaşa gideriz belki ne dersiniz?

İmza :
Sizinle aynı gün alışveriş yapan kişi Smile

Alıntı

Kısmetse ruhsatım çıkınca ben de çiğlideki poligona uğrayacağım Smile

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi