Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
İzmir'de Poligon Var mı?
Çiğli'deki poligon Ege Özel Güvenlik olarak mı geçiyor?

Alıntı

Evet Sn Semper Fidelis.

Alıntı

(23-10-2010, 12:38 PM)Ronin demiş ki:
NorthWolf demiş ki:Dev gibi İzmirde... sadece iki alan? ve faiş fiyatlar?

Hasan Tahsinler yetişmesin diye uğraşılıyor herhalde...

Big Grin

Evet İzmir'li silah severler neler çekiyor anlayın. Smile Neyse ki şanslılarımız da var.
Bu arada yanlış bilmiyorsam Gürçeşme' de bulunan Rüştü Ünsal P.M.Y.O 'ndaki poligon sivillerere de açık olması lazım. Ancak fiyatlar konusunda bir fikrim yok. Öğrenebilirsem yazarım.
Saygılar.

Sayın Ronin, bagsettiğiniz Rüştü Ünsal PMYO poligonuna hiç gittiniz mi? ve ya giden bir üyemiz oldu mu?

Poligonu şu anda silahı olmayan sivil halk' ta kullanabiliyor mu?
İzmir de şu an için tek alternatifim çiğli deki poligon.

Cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.

Saygılar

Alıntı

Çiğili'deki poligona gidebildiniz mi ?
Ben defalarca aradım randevu almak için. Her seferinde meşgullerdi, ayın başında aradığımda bile ayın 20lerine kadar dolu olduklarını söylediler, en son da uzun süreli bir bakım-tadilata girdiklerini Ocak ayından önce atış yapılamayacağı söylenmişti. Ben de bıktım aramadım bir daha. Yakında bir yerde görev yapan ve silahlı güvenlik eğitimi alan birisi Gürçeşme, Gaziemir ve Gümüşpala'da da poligonlar olduğunu söylemişti. Polis poligonlarında ancak yol belgesiyle bulundurma ruhsatlı ya da taşıma ruhsatlı silahınızla atış yapılabiliyor. Belirli günlerde halka açık. Randevu almadan gitmeyin. Alabilirseniz benim de haberim olsun buluşur gideriz.

Alıntı

Sayın forum üyeleri, Yakaköy'deki poligona tek kurşun ile atış yapmaya gitmek için birkaç ay önce poligon sorumlusu beyi gitmeden önce aradım, kendisi poligonda tabanca da kullanıldığı için jandarma tarafından tek kurşun ve tabancanın kullanılmasının yasaklandığını ancak iki gün sonraki trap-skeet yarışmasına katılabileceğimi ve öncesinde antreman için poligona gelebileceğimi söyledi. Gitmedim, son durum nedir bilmiyorum. Zaten çok sayıda poligonumuz olduğu için çok güzel oldu Exclamation

Saygılar..

Alıntı

(21-01-2013, 02:30 AM)alperka demiş ki: Çiğili'deki poligona gidebildiniz mi ?
Ben defalarca aradım randevu almak için. Her seferinde meşgullerdi, ayın başında aradığımda bile ayın 20lerine kadar dolu olduklarını söylediler, en son da uzun süreli bir bakım-tadilata girdiklerini Ocak ayından önce atış yapılamayacağı söylenmişti. Ben de bıktım aramadım bir daha. Yakında bir yerde görev yapan ve silahlı güvenlik eğitimi alan birisi Gürçeşme, Gaziemir ve Gümüşpala'da da poligonlar olduğunu söylemişti. Polis poligonlarında ancak yol belgesiyle bulundurma ruhsatlı ya da taşıma ruhsatlı silahınızla atış yapılabiliyor. Belirli günlerde halka açık. Randevu almadan gitmeyin. Alabilirseniz benim de haberim olsun buluşur gideriz.

Sayın alperka, nazik davetiniz için teşekkür ederim.

Ege Özel Güvenlik tabanca poligonuna bugün randevu alarak gittim, poligon müsaitti, poligon fiyatların da değişiklik yapılmış.
Eski den poligonun 60 dakika kullanım bedeli 40 TL iken, yeni fiyat 30 dakika 50 TL olarak belirlenmiş.
Mermi fiyatları (9x19mm, 9x17mm, 7.65x17mm) yine eskisi gibi 2TL dir.

Saygılar

Alıntı

(21-01-2013, 08:51 PM)alperka demiş ki: Çok şanslısınız ben aramaktan bıkmıştım. Havalandırma iyi çalışıyor mu, poligonun arkası düzgün olmuş mu sayın Ercan45?

Poligonun arkası bildiginiz gibi sayın alperka, havalandırma iyiydi.

(21-01-2013, 08:51 PM)alperka demiş ki: Bir saniye, ben ters anlamışım, gözlerime inanamadım. 30 dakika 50TL nasıl bir rakamdır? Az mıdır çok mudur bilemem ama ayıp rakamdır.
Poligonun kaptırmatörü de İzmir'de, bir ilk.

Bu hafta ararsanız belki bir boşluk yakalayabilirsiniz.

Saygılar

Alıntı

Bu rakamlara Ege poligonu tercih etmeyeceğim kesin. Ben keyifli keyifli 1-2 saat vakit geçirip baskı altında kalmadan atış yapmayı tercih ediyorum. Polis okuluna devam Smile
Silahınız taşıma ruhsatlı mı?

Alıntı

(21-01-2013, 09:57 PM)alperka demiş ki: Bu rakamlara Ege poligonu tercih etmeyeceğim kesin. Ben keyifli keyifli 1-2 saat vakit geçirip baskı altında kalmadan atış yapmayı tercih ediyorum. Polis okuluna devam Smile
Silahınız taşıma ruhsatlı mı?

Sayın alperka, bir tabancam bile yok Smile

Poligon daki silah ve mermileri kullanmayı tercih ediyorum.
Bu arada sizin ruhsat bulundurma mı? yoksa taşıma ruhsatına sahip şanslı azınlıktanmısınız.

Saygılar

Alıntı

Bulundurma ama yol belgesi konusunda sıkıntı yok sayın Ercan45.
Poligon'da başkasının silahını kullanmaya izin verirlerse bir gün buluşup gidelim. Tüfeklerde sıkıntı yok istihkak ve mekan sınırsız nasılsa Smile

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi