Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
İzmir'de Poligon Var mı?
(03-08-2009, 01:07 PM)LAMRETOEJ demiş ki: Evet izmirde poligon ve atış alanları konusunda ciddi bir sıkıntı var.

Özellikle büyük şehirlerde meskün mahal sınırlamarı. Ege ve akdeniz bölgelerinde yazın orman yanğın risklerine karşı ormanlık alanların sivillere kapatılması. Şehir dışımda bulunan tarım arazilerinin bağ bahçede çalışan insanların bulunması daha önemlisi her ağaç altından çıkabilen piknikçilerin riski ağız tadı ile atış yapılabilme keyfini ciddi oranda kısıtlamakta.

Yaklaşık 2 aydır bu nedenlerle atışa çıkmıyordum ve arkadaşımla önceden adını duyup gitmeye niyetlendiğimiz fakat lisanlı atıcı olmadığımız için kabul edilirmiyiz soru işaretleri ile yola koyulduğumuz GSİM ait YAKAKÖY Atış poligonu detaylı olarak inceleme fırsatını bulduk. Güzel bir alt yapısı ve emniyet tedbirleri ile güven verici bir ortam. Emniyet tedbirleri ve kuralları konusunda çok disiplinliler. Bizim için fiyatları gayet makul geldi 5TL aldığımız bir domuz hedefi bütün gün istediğimiz şekilde çalışan hareketli hedef. Süre sınırlamasının olmaması gayet makul. Ulaşım imkanı özel aracınız yoksa gitme imkanınız yok yada ciddi bir yolu yürümeyi göze alınması lazım.

Özellikle 50mt hareketli domuz hedefi çok eğlenceli. 2 Nolu Trap poligonu boş olduğu için müsade ile 75mt den atış yapabilme imkanıda bulabildik.

Safir T14 ile ben yaklaşık 100-120 Adet fişek tükettim. Arkadaşım Yaklaşık 100 adet fişek yaktı. Trap atışı yapan atıcı arkadaşlar atışlarımız bittikten sonra bize şaka ile takılıp çatışma çıktı zannettik omuzlarınızın durumu nasıl diye takılmaları gayet hoştu. Trap atıcılığı konusunda bilgi verdiler kuralları teknikleri açıklamalarda bulunudlar ve özelliklede sakın bu hastalığa bulaşmayın diyede uyardılar. Bizde onların atışlarını izledik ve keyif aldık.

Bu esnada forumda arkadaşların neden ithal tüfek konusunda öncelikle tavsiye ettiklerini şimdi daha iyi anlıyorum trapta kullanılan 74cm namlu boylu browning tüfekleri elime aldığımda yerli imalatların daha kat etmesi gereken çok yolu olduğunu daha iyi hissettim.

Saygılarımla.

LAMRETOEJ

Merhabalar Sn.LAMRETOEJ İzmir yakaköyde ki mekana bende gitmek istiyorum.Eğer halen oraya gidiyorsanız girmemiz için neler istiyorlar ? Yada siz de oranın telefon numarası varsa konuşmak istiyorum.
İlginize şimdiden teşekkür ederim.
Kutay ŞAHİN

Alıntı

Sn. Lamretoej
Safır konusunda muzdaribim. Mail adresime irtibat telefonunuzu yollarsanız sevinirim.
Saygılarımla...

Alıntı

Bi gün ayarlayıp şöyle hep beraber gitsek diyorum Yakaköy'e (:

Alıntı

Selamlar sayın üyeler aranızda yakaköyde ki mekanın tam adresini ve telefon numarasını bilen var mı?

Saygılar

Alıntı

Telefonunu almıştım ancak kaybettim.İlgilenen Cengiz Bey'di sanırım.Yakaköy girişinde sorabilirsiniz zaten oraya giden tek bir yol var.Mıcırlı bir yoldan Bir kaç km gidiyorsunuz.

Alıntı

Sayenizde Yakaköy'ü bende keşfettim çok sakin ailenizle gidebileceğiniz bir yer. Hepinize çok teşekkür ederim.

Alıntı

Merhaba arkadaşlar, İzmir Çiğli'deki atış poligonuna senede 2-3 defa gitmekteyim.Bir hafta önce gittiğimde tarife şöyleydi;

Giriş-40TL
Mermi/adet 9mm- 2TL
Mermi/adet 45auto-3TL

Yalnız 45 kalibre mermi çok fazla yoktu ellerinde, ve içeride 45 kalibre kullanan tabanca bulunmamaktadır.Ben 80 adet mermi kullandım.80x20=160TL + 40TL =200TL.

Alıntı

Sayın Lt.Colonel Nascimento:

Poligon da 9x19 mm mermi bulunmakta mı?
Son gitiğim de ellerin de sadece 9X17 mm mermi vardı.

Saygılar

Alıntı

Sayın ercan 45, evet 9x19 mm ve 9x17 mm kısa ve uzun dokuz olmak üzere her ikisi de ellerinde vardı.

Alıntı

(09-05-2012, 09:52 AM)Lt. Colonel Nascimento demiş ki: Sayın ercan 45, evet 9x19 mm ve 9x17 mm kısa ve uzun dokuz olmak üzere her ikisi de ellerinde vardı.

Tşekkürler sayın Lt.Colonel Nascimento, saygılar

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi