Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
İzmir'de Poligon Var mı?
Question 
Özel Ege Güvenlik diye bir yer buldum orasıda fazlasıyla şehir dışında, pek bir seçenek bırakmamışlar bildiğiniz başka bir yer var mı?

Saati 40 TL
Mermi ücreti, mermi başına 3 TL.
Üyelik 1 (bir) aylık ( maksimum 30 saat) 100 TL. Üyelere mermi ücreti 1,7 TL

İki adet seçeneğiniz var; Kanuni 16 ve Fatih 13.

Nasıl gidilir ''Alıntı'':

Otobüs, Çiğli otobüsü, ben gittiğimde poligona kadar gitmiyordu. Ama yine de ulaşım hakkında ve genel olarak daha detaylı bilgi almak isterseniz.....

Alıntı

Tek kelime ile pahalı, burada fiyatlarını beğenmediğimiz Oyak dahi saat sınırlaması olmaksızın silah poligondan, mermi başı 3 TL.
Saygılar,
TT

Alıntı

İzmirde Gençlik Spor İl Müdrülüğünün Manisa Yolu Üzerinde Bulunan Yakaköyde Trap, 50 mt Hareketli Domuz, 25mt Tabanca Atış Poligonu, Paint Ball Sahaları var.

Perşembe-Cumartesi-Pazar Günleri

Trap Poliğonu 3 adet yolu var lisanslı sporculara açık.

50mt Harektli Domuz Hedefi 5TL bedele alınan hedefle kullanıcılara saat sınırlaması olmaksızın açık.

Tabanca poligonu GSİM alınacak izin belgesi ile kullanıcılarına açık. Poligon bedeli yok. Mermi satışları yok. Saat sınırlamaları yok.

Paint Ball da saha yaklaşık 20 kişinin aynı anda oynamasına izin veriyor. 100 top 20TL, 20 top 5 TL bedelle oynanabiliniyor.

01/08/2009 günü oradaydım olduça güzel bir saha hazırlanmış resimlerini ve videolarını uygun bir zamanda ekleyeceğim. Aileniz ile birlikte gidilebilecek çok emniyetli ve düzgün bir yer.

Saygılarımla.

LAMRETOEJ

Alıntı

LAMRETOEJ

Çok teşekkür ederim, fişek satışı yokmuş bu kötü oldu, ben bir adet sapanla İnciraltından denize renkli balonlar salıp, onları vurmayı düşünüyorum, mühimmat sınırsız Wink

Alıntı

Dev gibi İzmirde... sadece iki alan? ve faiş fiyatlar?

Hasan Tahsinler yetişmesin diye uğraşılıyor herhalde...

Big Grin

Alıntı

Evet izmirde poligon ve atış alanları konusunda ciddi bir sıkıntı var.

Özellikle büyük şehirlerde meskün mahal sınırlamarı. Ege ve akdeniz bölgelerinde yazın orman yanğın risklerine karşı ormanlık alanların sivillere kapatılması. Şehir dışımda bulunan tarım arazilerinin bağ bahçede çalışan insanların bulunması daha önemlisi her ağaç altından çıkabilen piknikçilerin riski ağız tadı ile atış yapılabilme keyfini ciddi oranda kısıtlamakta.

Yaklaşık 2 aydır bu nedenlerle atışa çıkmıyordum ve arkadaşımla önceden adını duyup gitmeye niyetlendiğimiz fakat lisanlı atıcı olmadığımız için kabul edilirmiyiz soru işaretleri ile yola koyulduğumuz GSİM ait YAKAKÖY Atış poligonu detaylı olarak inceleme fırsatını bulduk. Güzel bir alt yapısı ve emniyet tedbirleri ile güven verici bir ortam. Emniyet tedbirleri ve kuralları konusunda çok disiplinliler. Bizim için fiyatları gayet makul geldi 5TL aldığımız bir domuz hedefi bütün gün istediğimiz şekilde çalışan hareketli hedef. Süre sınırlamasının olmaması gayet makul. Ulaşım imkanı özel aracınız yoksa gitme imkanınız yok yada ciddi bir yolu yürümeyi göze alınması lazım.

Özellikle 50mt hareketli domuz hedefi çok eğlenceli. 2 Nolu Trap poligonu boş olduğu için müsade ile 75mt den atış yapabilme imkanıda bulabildik.

Safir T14 ile ben yaklaşık 100-120 Adet fişek tükettim. Arkadaşım Yaklaşık 100 adet fişek yaktı. Trap atışı yapan atıcı arkadaşlar atışlarımız bittikten sonra bize şaka ile takılıp çatışma çıktı zannettik omuzlarınızın durumu nasıl diye takılmaları gayet hoştu. Trap atıcılığı konusunda bilgi verdiler kuralları teknikleri açıklamalarda bulunudlar ve özelliklede sakın bu hastalığa bulaşmayın diyede uyardılar. Bizde onların atışlarını izledik ve keyif aldık.

Bu esnada forumda arkadaşların neden ithal tüfek konusunda öncelikle tavsiye ettiklerini şimdi daha iyi anlıyorum trapta kullanılan 74cm namlu boylu browning tüfekleri elime aldığımda yerli imalatların daha kat etmesi gereken çok yolu olduğunu daha iyi hissettim.

Saygılarımla.

LAMRETOEJ

Alıntı

İzmir de ki poligonlar hakkında detaylı bir bilgi alabilirmiyim.Bu arada İzmirde değilim.Manisa -İzmir arasındayım.Nasıl gidilir ne yapılır vs.Bu yakaköy hoşuma gitti gibi ama hem belge hem mermi olarak uymuyor.

Alıntı

http://www.egeozelguvenlik.com/

Telefon açıp sorabilirsiniz, bir de fiyatları yazarsanız çok güzel olur. Bu konu ilk açıldığında poligonda sadece yerli tabancalar vardı, tabancalar derken 2 taneydi.

Alıntı

NorthWolf demiş ki:Dev gibi İzmirde... sadece iki alan? ve faiş fiyatlar?

Hasan Tahsinler yetişmesin diye uğraşılıyor herhalde...

Big Grin

Evet İzmir'li silah severler neler çekiyor anlayın. Smile Neyse ki şanslılarımız da var.
Bu arada yanlış bilmiyorsam Gürçeşme' de bulunan Rüştü Ünsal P.M.Y.O 'ndaki poligon sivillerere de açık olması lazım. Ancak fiyatlar konusunda bir fikrim yok. Öğrenebilirsem yazarım.
Saygılar.

Alıntı

Arkadaşlar:

Bugün EGE ÖZEL GÜVENLİĞİN tabanca poligonunun fiatlarını öğrenmek için aradım.
Girşi üçreti: 40 TL ( silahı olmayanlara silah verılıyor )
Mermi ücreti: 3 TL (Bütün fişeklerde fiyatın aynı mı farklı mı oldugunu sormayı unuttum, kusura bakmayın )
Eger kendı ruhsatlı silahımız ve mermılerımızle gidilirse
Kendi mermilerimizi harcadıgmız sürece her hangi bir mermi üçreti ödemiyoruz
Sadece giriş üçreti olarak: 40 TL ödüyoruz.
Poligondan temın edebılecegımız fişekleri sordum ( 9x19mm, 357magnum, 45 ACP v.b )
9x19mm ve 7.65 lerde bi sıkıntı olmadıgını diğer captaki fişeklerinde temın edılebıldıgını ançak bu aralar 45 ACP de skıntı oldugunu belırtıler.

Fiyaları ögrenınce paylaşmak istedim.

Saygılar.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi