Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tavsiye edilebilinir bir 6.35 ?
Merhaba arkadaşlar, tavsiye edebileceğiniz 6.35 mm çapında tabanca markası var mı? Varsa özellikleri ile birlikte tavsiye edebilir misiniz?
Ayrıca '' Kesinlikle uzak dur '' dediğiniz marka 6.35 varsa bilmek isterim... Birkaç gün içinde birkaç tane gelecek, marka ve modellerini bilmediğimden marka olarak soramıyorum. Geldiklerinde aralarından birini seçeceğim, silahlar gelmeden bilgi almak istedim...
Silah hediye olarak gelecek sadece ruhsat parasını ödeyeceğim, o yüzden özellikle 6.35 mm sordum, parayla alacak olsam .380 Kevin falan düşünürdüm...

Şimdiden teşekkürler...

Alıntı

6.35 e kendini kanıtlamış bir iki marka ve model var.
Bunlardan birisi FN Browning Baby'dir. Sedece tek hareketli olup, oldukça klasik bir silahdır.
Beretta'nın sadece tek hareketli eski modelleri ve daha yeni nesil çift hareketli Bobcat denen modelleri vardır. Bunlar genelde namlu kaldırılarak ayrıca fişek yatağı doldurulabilen tırnaksız modeller olduğundan çok tutulmaktadır.
Ama şahsen sadece Baby deneme imkanım olduğundan birebir karşılaştıramayacağım.

Alıntı

teşekkürler Sn. Lupus birkaç gün içinde silahlar gelicek inşallah alınca resimlerinide yayınlarım...

Alıntı

sevgili melihaga çeşitli markalar var

2. el mi alıncak yoksa sıfırmı ,
eğer ikinci el ise çoğu markanın çıkardığı modeller var ama en iyisi bence mauser ve walther 9 tabii dediğim gibi colt tan tutun sauere kadar değişik markaların eskileri var fakat sıfır diyorsan birkaç firma sayiyim Derringer LM5,Beretta Jetfire 950 ve Beretta 21 Bobcat, Tanfoglio GT27,CZ 92,NAA Guardian,Cobra CA, Taurus,
bu işi açıkçası italyanlar iyi yapıyor, bu akdeniz bölgesinde tüm ülkelerde genelde tişörtle gezildiği için çok yaygınmış zamanında, benim tavsiyem ise Derringer ve beretta dır, derringer hakkında ilksurfere sorarsan daha iyi bilgi alabilirsin ,çünkü çok eski bir amerikan firması , bu pocket pistol dediğimiz bu tür silahlarda bir henry derringer abimiz on yıllardır bir numara, açıkçası alabilsem benim tercihim de bu olurdu..

Alıntı

sayın emhasuya kendisinde birkaçtane olan bir arkadaşım getiricem beğen birini sana hediye edeyim dedi, diğerlerinide başkalarına vericek berettayı görmüştüm hatta 1 mermide atmıştım ama diğerlerini görmedim ve geldiğinde hangisi iyiyse onu alayım istiyorum veya çok problemli veya işe yaramaz markalar varsa onları almayayım da ruhsat parası telef olmasın istedim silahlar sıfır veya sıfır ayarında,

tekrar ilgilerinize teşekkür ederim arkadaşlar, çok sağolun.....

Alıntı

Arkadaşlar değerli yorumlarınız için çok teşekkür ederim, bahsettiğim arkadaş silahı getirdi silah çok yıpranmış ve üzerinde okunabilen tek yazı pietro ve beretta yazısının bir kısmı, silahın hali içler acısı ve berbat durumda üzerinde herhangi bir sanayi kodu falan yok veya kaybolmuş o yüzden almadım, fakat arkadaş onun aynısının sıfırınında elinde bulunduğunu ve 750 ytl ye verebileceğini söyledi, bende size danışmadan net bişey söylemedim, ayrıca silahla 6 mermi sıktım ve 4 tanesinde kovanı dışarı atmadı silah tırnaksız olduğu için mi yoksa mermide mi sorun var onu anlayamadım, ve silahın tırnaksız oluşu bu sorunu sık sık tekrarlatırmı acaba? silah sanırım berettanın bobcat modeli ve silahın namlu ve birkaç parçası hariç aliminyum, eğer dediği gibi sıfırını getirebilirlerse, ne dersiniz alınabilir mi?

Alıntı

sıfırsa alınır... kovan atmama olayında ise atım yatağını ve şarjör başını incelemek lazım....

Alıntı

smith demiş ki:sıfırsa alınır... kovan atmama olayında ise atım yatağını ve şarjör başını incelemek lazım....

atım yatağında herhangi bir sorun görünmüyordu ayrıca şarjörsüz de aynı durumu yapıyordu...

Alıntı

Bu silahı bende biraz incelemiş ve birkaç el atış yapmıştım.Özellikle şarjörden mermi eksiltmeden namluyu havaya kaldırıp mermi sürmek çok hoşuma gitmişti.Bu silahın temiz ve bozulmamış olanının kovan atmama gibi bir sorun çıkaracağını zannetmiyorum.Zira bu silahla 50 e yakın Fiocchi mermisini çıt çıt atmıştım bir tutukluk filan yapmamıştı.Sökümüde namluyu ileri doğru kıvırırarak oluyordu.6.35mm nin savunma için hiç mantıklı olmadı düşüncesindeyim.Kolleksiyon amaçlı alacaksanız iyi bir tercih olabilir.Genede 22 lr bir tabanca herzaman daha iyidir bence.

Alıntı

m16a2 demiş ki:Bu silahı bende biraz incelemiş ve birkaç el atış yapmıştım.Özellikle şarjörden mermi eksiltmeden namluyu havaya kaldırıp mermi sürmek çok hoşuma gitmişti.Bu silahın temiz ve bozulmamış olanının kovan atmama gibi bir sorun çıkaracağını zannetmiyorum.Zira bu silahla 50 e yakın Fiocchi mermisini çıt çıt atmıştım bir tutukluk filan yapmamıştı.Sökümüde namluyu ileri doğru kıvırırarak oluyordu.6.35mm nin savunma için hiç mantıklı olmadı düşüncesindeyim.Kolleksiyon amaçlı alacaksanız iyi bir tercih olabilir.Genede 22 lr bir tabanca herzaman daha iyidir bence.

ben mkek mermisi ile attım sorun mermiden de kaynaklanmış olabilir, bende hem koleksiyon amaçlı hemde gece bazen yürüyüş yapıyorum tabi bu aralar hariç malum kırık bacakla yürünmüyor, gece eşofman altında silah taşımak biraz garip olur, en azından eşofman cebinde taşınabilecek bişey olsun istiyorum...

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi