Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 4 Oy - 4 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
WALTHER P99 vs GLOCK
KullanıcıKP işlemlerinde,
S.S.S yada forum kuralları başlığında bulamadığım için buraya yazıyorum.
Üyeliğimin iptal edilmesini rica ediyorum.
Saygılarımla

Alıntı

Sayın diver, forumun nispeten yeni ve oldukça sessiz bir üyesi olarak, size yapılan haksızlık konusunda bir süre haksızlığı yapan üyeden özür bekledim. Maalesef böyle bir özür gelmediği gibi, bir de forum yönetimi tarafından hiç tasvip edilemeyecek bir muameleye maruz kaldınız.
Gerçek hayatta karşılaştığımızda yüz yüze söyleyemeyeceğimiz şeyleri, yakından tanımadığımız, yaşını, kişiliğini, sosyal statüsünü ve insani özelliklerini bilmediğimiz insanlara sanal ortamda söylenmesini asla doğru bulmam. Bu nedenle haksızlığına inandığım bu konuda sessiz kalmayı kendime yakıştıramadım.
Ben halen forum yönetiminden bu konunun tatlıya bağlanması gerektiğini düşünüyor ve canı gönülden bekliyorum. Aksi takdirde çok üzülsem de site yönetiminden benim üyeliğimin de silinmesini rica ediyorum.

Alıntı

Öncelikle TT forumunun yönetici ve üyelerine teşekkür ediyorum. Bu ilk mesajım olacak. Nasipse haftaya taşıma ruhsatlı yerli bir silah alacağım. Polimer silahların namluları hakkında bir sorum olacak, Konu başlığı ile çok alakası yok ama yeni konu açamadığım ve sorabilecek başka da başlık olmadığı için müsadenizle sorumu bu başlık altında yönelteceğim.
Sayın üstadlarım cz75, baretta vb. silahlarda namlunun silah sürgüsüne parelel olduğu, ancak polimer silahlarda (canik tp9, glock19 vb) namlunun sürgüye göre yukarı yönlü olduğu dikkatimi çekti. Resimlerde ifade etmeye çalıştım. Üstadlar bu konu hakkında açıklama yaparsa sevinirim.
Bir ara merminin namludan çıkarken önce yükseldiği sonra yer çekiminin etkisi ile düşüşe geçtiği gibi ifadeler okumuştum. Muhtemelen bu şekildeki namlular için yapılan yorumlar olabilir.
Saygılarımla...

[Resim: oEqXm7.jpg]

http://i.hizliresim.com/oEqXm7.jpg

[Resim: yVJ6v7.jpg]

http://i.hizliresim.com/yVJ6v7.jpg

Alıntı

Uhhh!!!

Alıntı

Sn. marjinalist,

Öncelikle yeni silahınız şimdiden hayırlı olsun. Silahınızı aldıktan sonra marka-modeline göre ilgili başlık altında fotoğraflarını ve atış videolarınızı paylaşırsanız kendi adıma çok memnun olurum.

Sorunuza gelince; maalesef tespitiniz ve çıkarımınız doğru değil. Tüm silahlarda namlu sürgüye paraleldir. Fotoğraflarla örneklendirdiginiz görüntü sadece sürgü geride kilitliyken oluşur ve sebebi atış hassasiyeti için silahın toleranslarının sıkı olmasıdır. Emin olun ki sürgü normal pozisyonunda öndeyken namlu sürgüye paraleldir. Bu dediğimi, Youtube'a İDEF 2015 Glock Cutaway yazarak forumumuz üyelerinden Sn. ORTAC'ın fuarda incelemiş olduğu standda kesit halinde sergilenen Glock modeline bakarak teyit edebilirsiniz.

Saygılar.

Alıntı

(28-09-2016, 08:52 PM)fbalun demiş ki: Sn. marjinalist,

Öncelikle yeni silahınız şimdiden hayırlı olsun. Silahınızı aldıktan sonra marka-modeline göre ilgili başlık altında fotoğraflarını ve atış videolarınızı paylaşırsanız kendi adıma çok memnun olurum.

Sorunuza gelince; maalesef tespitiniz ve çıkarımınız doğru değil. Tüm silahlarda namlu sürgüye paraleldir. Fotoğraflarla örneklendirdiginiz görüntü sadece sürgü geride kilitliyken oluşur ve sebebi atış hassasiyeti için silahın toleranslarının sıkı olmasıdır. Emin olun ki sürgü normal pozisyonunda öndeyken namlu sürgüye paraleldir. Bu dediğimi, Youtube'a İDEF 2015 Glock Cutaway yazarak forumumuz üyelerinden Sn. ORTAC'ın fuarda incelemiş olduğu standda kesit halinde sergilenen Glock modeline bakarak teyit edebilirsiniz.

Saygılar.

Sn. fbalun.

Cevabınız için teşekkür ederim. Haklısınız namlu kesinlikle sürgüye pareler, fişek almak için sürgü gerilince namlunun hareketinden dolayı o şekilde bir görüntü oluşuyor. Sn. Ortaçın yayınladığı videoyu izledim. Ayrıca konuyu araştırırken Walther P99 un çalışma prensibini anlatan ve aşağıda linkini vereceğim videoyu izleyince konu netleşti.
nasipse Canik TP9, c100, stoeger arasından seçim yaparak silahımı alacağım. Birde sarsılmaz (forumda pek sevilmiyor) ST9 ve ST10 modellerinide inceleyeceğim.
Silah konusunda inceleme videosu paylaşacak kadar tecrübeli değilim, en fazla resim paylaşabilirim, inşallah paylaşacağım.

Walther P99 çalışma prensibi:

Alıntı

Sn. Marjinalist, bu iş için ayırdığınız bütçe sabit ise, tercihleriniz arasında kesinlikle Stoeger'ı almanızı öneririm, nedenlerini forumda onlarca farklı topicte teyid edebilirsiniz.
Yerli ürünlerin görüntüsüne kanmayın, başınız ağrımasın.
Çift hareketli Walther P99 klonu Canik TP-9 oldukça sorunlu bir tabanca olup , dizaynı gereği üretiminde hassasiyet isteyen bir platformdur , özet ile mevcut malzeme ve imalat kalitesi ile bizim yapacağımız iş değildir.
Canik C100 ise aliminyum alaşım gövdeli olup yüksek şarjlı Mkek fişekleri ile sık sık kırım yaşatan bir tabancadır , Kapak takımı ise dökümdür, her 2 tercihinizde yüksek ihtimal ile 5 bin atımı görmeden mekanik arza yaşatacak platformlardır.

Stoeger ise Beretta grubunun bir üretimi olup , imalatında kullanılan makine parkından , ham maddesine kadar herşeyi Beretta tarafından temin edilen , Beretta malzeme ve mekanik güvenilirliğine haiz , diğer 2 yerli seçenekten katbe kat fazla atım görebilecek dayanımda fonksiyonel bir tabancadır.

Sonuç olarak bütçe arttırımına gidebilirseniz , şuan stokta bulunan CZ75 Compact' ı veyahut mevcut seçenekleriniz arasından Stoeger'i tercih edin.

Saygılar.

Alıntı

Sn. Triggernazi teşekkür ederim. Yaklaşık 2 aydır forumu takip ediyorum ve yerliler ile ilgili neredeyse tüm başlıkları okudum. Stoeger konusunda hemen herkes hemfikir. Aslında bende onu düşünüyorum hatta ilk tercihim. Ancak silahın tasarımı çok itici geliyor benim zevkime. Tabi aslı olan kalite. Canik biraz şans işi gibi.
Gönül glock istiyor ama dolar kuru buna imkan vermiyor. Pazartesi nihai kararı vererek alımı gerçekleştireceğim. Forumda paylaşırım.
Bu arada silah tercihi konusunda danistigim bir büyüğümün cümlesini aktarmak istiyorum. Her nekadar tartışılır bir cümle olsa da :
"en iyi silah bir adam öldürür, en kötü silah bin adam korkutur "

Alıntı

(29-09-2016, 10:13 AM)marjinalist demiş ki: "en iyi silah bir adam öldürür, en kötü silah bin adam korkutur "

Sayın Marjinalist, Allah korusun ama ya kötü silah ile korkutmaya çalıştığımız adam iyi bir silah çekerse?

Allah hiç birimizi silah kullanmak zorunda bırakmasın inşaallah.

Saygılar.

Alıntı

Sn. Ahmet Efe
O söz sadece hoşuma gitti. Sizinde ifade ettiğiniz gibi kötü bir durumla, silahlı bir kişi ile karşılaşılmasi durumunda silahinizin sağlam olması şart. Yani o söze katılmak pek mümkün değil.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi