Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 4 Oy - 4 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
WALTHER P99 vs GLOCK
Smile şimdiden hayırlı olsun sayın XIII.
Sahip olduğum Glock'un tek beğenmediğim tarafı takılıyor olması. Böyle bir durum üzücü olsa da doğru:
1- Sürekli kafama takılıyor, bele takılamıyor
2- Yol belgesine takılıyor
3- İstihkak sınırlamasına takılıyor
4- 30 dakikasi 50TL 9mm 3TL poligon tekeline takılıyor.

P99'da ya da diğer modellerde de varsa karşılaştıralım lütfen.

Alıntı

Sadece bir kullanıcı olarak yazıyorum, ikisini de beşer yıl taşıdım, Glock çok daha kullanışlı.

Saygılar.

Alıntı

Üstadların hiçbiri kadar silah bilgim yok. Fakat her iki silahada taşıma ruhsatlı olarak sahibim. P99 'u tasarım açısından çok daha fazla sevmeme rağmen glock sade yapısı ve biraz daha ufak ölçülere sahip olduğu için şahsen ben daha rahat taşımaktayım. Askeri personel veya polis olsam kesin p99 derdim fakat ülkemizdeki yasalar kapsamında silahı teşhir etmek yasak olduğu için ve glock benim vücut ölçülerimde bir insan tarafından daha kolay gizlendiği için bende glock 19 ' u tercih ediyorum.

Alıntı

(15-09-2014, 12:31 AM)soyel demiş ki: Üstadların hiçbiri kadar silah bilgim yok. Fakat her iki silahada taşıma ruhsatlı olarak sahibim. P99 'u tasarım açısından çok daha fazla sevmeme rağmen glock sade yapısı ve biraz daha ufak ölçülere sahip olduğu için şahsen ben daha rahat taşımaktayım. Askeri personel veya polis olsam kesin p99 derdim fakat ülkemizdeki yasalar kapsamında silahı teşhir etmek yasak olduğu için ve glock benim vücut ölçülerimde bir insan tarafından daha kolay gizlendiği için bende glock 19 ' u tercih ediyorum.

Hangi yasalar onlar?

Alıntı

Walther 'de tek bir model beni hep cezbetmiştir : PPK . Hep de merak etmişimdir , Glock neden 7.65 calibre bir model üretmez diye ? Bir gün mutlaka 7.65 kalibre bir Glock modeli bekliyorum G16 ( compact ) , G15 ( subcompact) gibi bir şey , çift sıra dolan 20 adet mermi kapasiteli şarjörü ve G19 ebatlarında bir G16 ...
Şimdiden 7.65 kalibre ömrünü tamamladı düşüncesi ile klavyeye oturanları görür gibiyim ancak bu arkadaşlara önerim ; innovasyon ve pazarlama stratejileri ...

Selamlar

Alıntı

(21-03-2008, 01:04 PM)hot_ice demiş ki: "P99" - "G19" karşılaştırmasında bir de "P2000" aynı kriterlerle karşılaştırılmasını öneririm , bu işin hakkını da yine Sn.Lupus verebilir ...

Walther P99 AS ile HK P2000 arasından tercihiniz ne olurdu üstad?
Birisinin tetiği, diğerinin küçük ellere olan uyumu.

Alıntı

Tetik yollarının uzunluğu haricinde her kulvarda HK P 2000 derim...Kesinlikle.

Saygılar.

Alıntı

(31-12-2013, 12:35 PM)yalvali demiş ki: Reklamını ben yapayım (Belki Türkmenoglunu vazgeçiririz Smile);
Emniyeti, horozu, decock özelleği olan, Poligon namlulu, polimer gövdeli hakiki alman bir daha bulamazsınız. Silah da fazla var eksik yok. Lem tetik kiti alarak bambaşka bir konsepte çevirmeniz de mümkün. Enteresan mühendisliği sayesinde tetik gurubundaki küçük bir değişiklik ile şu varyasyonlar mümkün;
[Resim: uspvariants_zps6089a5db.jpg]

(10-07-2009, 02:41 PM)lupus demiş ki: ---- ancak tetiği ne kadar yumuşak ve akıcı olursa olsun, DAO platformlar maalesef herkese göre değil.

Sn. Yalvalı ' nın yukarıda USP C için belirttiği tetik varyasyonlarından hangisi P2000 e uyar ?
Bunu P2000 e eklersek, bahsettiğiniz tetik zaafı bertaraf olur mu Sn. Lupus?

Alıntı

H&K' un hizmet sınıfı tabancalarında tetik yolları her zaman mümkün olan en emniyetli aralıktadır.

Yukarıdaki kombinasyonlarda tetik yolları farklı değildir, sadece iki veya tek çeşit tetik çekişi farklı emniyet manivelaları ile kombine edilmiştir.

H&K tetik yollarında asıl fark V1, 2, 3, 4 ve 5 tanımlarındadır;

V3 klasik çift / tek hareketli,
V5 klasik sadece çift hareketli iken,
V1, V2 ve V4 farklı ağırlıklarda LEM tetik sistemidir.

H&K' nın tetik yolları saplantısı aştığı tabanca ise VP 9' dur, ama o da sadece tek hareketlidir.

Saygılar.

Alıntı

Olayın boyutunu değiştirelim biraz.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi