Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 4 Oy - 4 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
WALTHER P99 vs GLOCK
Sayın dogo, revolveri tabancadan saymıyorum. Revolver oyun isteyenlerin oyuncağıdır Tongue .

Şimdi burada linç edilirsem hakkınızı helal edin!

Alıntı

(20-01-2011, 01:37 AM)evrenay demiş ki: Sayın dogo, revolveri tabancadan saymıyorum. Revolver oyun isteyenlerin oyuncağıdır Tongue .

Şimdi burada linç edilirsem hakkınızı helal edin!

Yarı Eskişehir'li olarak; 10 yıl sonrayı ve dağ başına çıkmayı beklemez iseniz, hakkımı helal ederim. Çünkü, dünyevi zevklerin bazıları ertelemeye gelmez...Smile

Alıntı

(20-01-2011, 01:37 AM)evrenay demiş ki: Sayın dogo, revolveri tabancadan saymıyorum. Revolver oyun isteyenlerin oyuncağıdır Tongue .
Kendinizi o kadar öter ve tabii ki şanslı hissediyorsanız bu lakırdıyı bir de Dirty Harry' nin karşısında etmeyi deneyin isterseniz...Big Grin

Alıntı

(20-01-2011, 01:59 AM)dogo demiş ki: Çünkü, dünyevi zevklerin bazıları ertelemeye gelmez...Smile
Bunu benden daha iyi anlayacak forum üyelerinin sayısı kısıtlıdır. Ama kapıp koyveremiyoruz işte..

Kendinizi o kadar öter ve tabii ki şanslı hissediyorsanız bu lakırdıyı bir de Dirty Harry' nin karşısında etmeyi deneyin isterseniz...

Efendim, şimdi belden aşağıya vurmasanız. Clint Eastwood denilince akan sular duru benim için.

Herkesin tek elle .44 lük Smith&Wesson'un horozunu kavrayıp aşağı çekecek kadar büyük elleri ve uzun bir başparmağı olmayabilir. Ayrıca Harry'in bir çekirdek gönderdiği hedefe sıkı bir Glockcu (Glocker) 3 adet gönderip Mozambique drill yapar. Ha Harry kadar cool olmaz (az konuşup çok iş yapmaktır kastım burada cool olmaktan) ama iş görür.

Alıntı

(20-01-2011, 02:29 AM)evrenay demiş ki: Ayrıca Harry'in bir çekirdek gönderdiği hedefe sıkı bir Glockcu (Glocker) 3 adet gönderip Mozambique drill yapar. Ha Harry kadar cool olmaz (az konuşup çok iş yapmaktır kastım burada cool olmaktan) ama iş görür.

Sn.Evrenay, Harry'in cool tavrı karşısında hiçbir Glock'çu başarılı olamaz.Shy Sizi gayet iyi anlıyorum. Merak etmeyin bende de revolver yok, ama alacağım ilave ikinci tabanca revolver olacaktır. Siz de 10 yıl sonraya ertelemeyin lütfen hemşehrim.Smile

Alıntı

(20-01-2011, 02:29 AM)evrenay demiş ki: Ayrıca Harry'in bir çekirdek gönderdiği hedefe sıkı bir Glockcu (Glocker) 3 adet gönderip Mozambique drill yapar. Ha Harry kadar cool olmaz (az konuşup çok iş yapmaktır kastım burada cool olmaktan) ama iş görür.
Dirty Harry & SW 29 vs Deputy Gerard & Glock...
Aynı klasmanda bile değiller...Cool

Alıntı

Sayın dogo, sattığım Steyr'la beraber 5 adet yarı otomatik tabancam oldu. Buna rağmen revolver istemiyorum. Hatta sırf bu yüzden yivli alacağım envanteri çeşitlendirmek adına.
Sayın tokoglu'nda 6 inch namlulu .357 bir S&W var (modelini bilemeyeceğim). Topu Tuco gibi kulağıma yaklaştırıp çevirdiğim zaman duyduğum sesler bir feinmechanik (hassas mekanik) orkestrasının konserine benziyor. İnsan mest oluyor. Ama arada bir mest olacağım diye o külçeyle muhattap olamam, Luger Artillery taşırım daha iyi ;-) .

Deputy Marshall Gerard:
[Resim: USM-G22-3.jpg]

Dirty Harry:
[Resim: le-prince-harry-accuse-de-racisme.jpg]

Oppps, pardon arkadaşlar bu İngiltere prensi olanmış. Hoş aşağı kalır yanı yok ama biz yine esas Dirty Harry'imize dönelim ;-) .

Dirty Harry:
[Resim: clint-eastwood-dirty-harry2.JPG]

Yani karar sizin. Sissy pistol u pissy revolver yapmak kolay film repliklerinde.

Alıntı

[Resim: 400pxdadp991.jpg]

Alıntı

Sevgili dostlar,
1999 yılında Türkiye'ye ilk geldiğinde P99 almıştım.
Tetiği biraz sert gelmişti. Ama sizin açıklamalarınızdan QA'mı yoksa AS'mi olduğunu anlayamadım.
Keza, eski model olmasına rağmen her üç tetik kombinasyonu da mevcut.
Yardımcı olursanız sevinirim.

Alıntı

(23-01-2011, 09:03 PM)Golden Horde demiş ki: 1999 yılında Türkiye'ye ilk geldiğinde P99 almıştım.
Tetiği biraz sert gelmişti. Ama sizin açıklamalarınızdan QA'mı yoksa AS'mi olduğunu anlayamadım.
Keza, eski model olmasına rağmen her üç tetik kombinasyonu da mevcut.

Silahınızın tetik ve ateşleme sistemi AS versiyonu ile birebir aynıdır.

Silahınızın hem AS, hem de QA tetik sistemi içermesi mümkün değildir.QA tetik sistemi Glock ateşleme ve tetik sistemine benzer mekanizmaya sahiptir. Walther zaman içerisinde P99 opsiyonlarına farklı tetik sistemlerini ekleyince, ilk baştan bu yana anti-stress tetik sistemi olarak tanımladığı çift / tek hareketli tetik sistemini AS kısaltmasını kullanarak tanımlamaya başladı.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi