Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 4 Oy - 4 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
WALTHER P99 vs GLOCK
LUPUS demiş ki:Sayın MelihAga,

Arada küçük bir fark var; tabancaya icabında susturucu takabilirsiniz, ama bir kadına asla. Big Grin.

Sn Lupus'un bu yazısını yeni farkettim, hakkaten ya bu kadınlarada susturucu takma imkanı yokmu? Ayrıca Sn Lupus silahı satıp değiştirebiliyorsunuz da kadına mahkumsunuz, ama yinede allah ikisininde eksikliğini vermesin, susturucu takılmasa bile...

Alıntı

ceycey demiş ki:Eğer P 99'u alternatif olarak düşünen arkadaşlar varsa,bana o zaman sunulmayan bir şeyi teklif ediyorum.Tabancam denemeleriniz için hazırdır.Elimden geldiğince yardımcı olurum.Saygılarımla.

merhaba sayın ceycey,
ben de p99 as almaya karar verdim fakat şansıma mke de as tetik versiyonu kalmamış. yeni sipariş vereceklermiş ama gelmesi ne kadar sürer bilemiyorum..
sizden ricam, p99 hakkındaki tecrübelerinize dayanarak silahın atışı, geri tepmesi, devamlı taşımadaki kolaylığı veya zorluk yaratan yönleri, taşımak için herhangi bir kılıf kullanıyor musunuz vs. vs. hakkındaki görüşleriniz nelerdir?
çok şey istiyorum galiba ama Big GrinBig Grin
şimdiden teşekkürler...

Alıntı

ares demiş ki:merhaba sayın ceycey,
ben de p99 as almaya karar verdim fakat şansıma mke de as tetik versiyonu kalmamış. yeni sipariş vereceklermiş ama gelmesi ne kadar sürer bilemiyorum..

Sayın Ares geçtiğimiz ay P-99 siparişleri verildi. En geç ocak ayında gelmesi bekleniyor.

Alıntı

Glock un lk piyasa yillarinda burunlarindan kil aldirmayan Isvicreliler < o tarihte S.Sauer henuz Isvicre maliydi>P226 hatta unlu P210 lar ile mukayese dahi etmeyip , surekli fikra ve Temel sakalariyla andiklari komsu Avusturyalilarin bu silahina;

<< Idioten Sicher >> yani Aptallar icin emniyetli silah derlerdi ..........

Alıntı

(16-01-2011, 01:13 PM)birzamanlarkomando demiş ki: evet öyle
Sn birzamanlar komando bende eski bir komando olarak forum kurallarına uymanızı, belli bir süre mesaj yazmadan sadece okumanızı tavsiye ediyorum.

Alıntı

Arkadaşlar burada siteden kovulan URALALTAY takma isimli üyenin Almanca'dan Türkçe'ye yapmış olduğu motomot tercümede oluşan anlam hatasını sizlere bildirmek istedim.

Idioten Sicher deyimi; bir idiot(zeka engelli)un bile kullanabileceği kadar BASİT, manasına gelir. Güvenlikle falan alakası yoktur. Google tercümeleri bu kadar olmaktadır, itibar edilmemesini tavsiye ederim.

Bence bu deyim tam olarak bir Glock tabancasını tarif eder. Üzerinde fazladan emniyet, manivela, vs yok. Dadece fişeği sürgüyü manüple ederek fişek yatağına sürmeniz gerekiyor. Sonra tetiği çekin :-) .

Alıntı

(17-01-2011, 12:25 PM)evrenay demiş ki: Sadece fişeği sürgüyü manüple ederek fişek yatağına sürmeniz gerekiyor. Sonra tetiği çekin :-) .
Ve güne mutlu başlayın...Big Grin

Alıntı

Big Grin Big Grin Big Grin

İnşallah 10 sene sonra insanın az Allah'ın bol olduğu bir dağ başında kendimize bir ev yapabilirsem, dediğinizi kesinlikle yapacağımı düşünüyorum, sayın lupus.

Alıntı

Sn. evrenay,

ABD'de, bilhassa askeri malzeme kullanım kılavuzlarının "idiot proof" olmasına dikkat edilir. Sivil halk için de bu çok önemlidir, çünkü kullanım talimatında en ufak bir eksik veya yanluış anlaşılabilecek husus malzeme üreticisi ve pazarlayıcısı başına büyük tazminatlar ödeme belâsı getirebilir. Bir aralar Ruger tabancaların her tarafında "kullanım kılavuzunu dikkatle okumadan sakın kullanmayın", "silâhlar tehlikelidir" filân gibi ibareler yazılıydı. Hatta bu tip davalar sebebiyle S&W tabanca üretimini durdurmaya niyetliydi.

Tabii bu yazdıklarımın google çevirelerinin iyi olduğu manasına alınmasını da hiç istemem. Biz tercümanların bir sözü vardır; "Tercüme kadın gibidir, güzeli sadık, sadığı güzel olmaz" diye.

Saygılar,

alikozanoglu

Alıntı

(17-01-2011, 12:25 PM)evrenay demiş ki: Idioten Sicher deyimi; bir idiot(zeka engelli)un bile kullanabileceği kadar BASİT, manasına gelir. Güvenlikle falan alakası yoktur. Google tercümeleri bu kadar olmaktadır, itibar edilmemesini tavsiye ederim.

Bence bu deyim tam olarak bir Glock tabancasını tarif eder. Üzerinde fazladan emniyet, manivela, vs yok. Dadece fişeği sürgüyü manüple ederek fişek yatağına sürmeniz gerekiyor. Sonra tetiği çekin :-) .

Sn.Evrenay; sadece Glock değil, revolver kullanıcılarına da haksızlık etmiş olmaz mıyız?

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi