Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 4 Oy - 4 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
WALTHER P99 vs GLOCK
Sn.Lupus yine mükemmel bir karşılaştırma yapmış.Emeği için teşekkürler.
Glock ve P 99,HK ile beraber son yıllarda polimer tabancalarda öne çıkan markalardır.Glock ve P 99'un Sn.Lupus'un ayrıntılı olarak belirttiği gibi birbirlerine üstün tarafları vardır.Bu iki silah arasında kararsız kalan arkadaşların, öncelikle eline alıp incelemesi daha sonra her iki silah ile atış yapması gerekir. Zaten bir silaha ısınıp ısınmayacağınız öncelikle elinize alınca belli olur.Eğer silaha ısınmadıysanız,atışı mükemmel olsa da tercih etmezsiniz.
Ben P 99 almadan önce inceleme fırsatı buldum.Ancak ateş edemedim. Silahı elime aldığımda elime oturuşunu,ergonomisini ve görünüşünü beğendim.H.K.USP'yi elime aldım ancak ısınamadım.
O dönemde MKE'de Glock yoktu.Zaten görünüşünü de estetik bulmuyordum.Piyasada fiyatı 6-7.000 Dolardı.Alternatif olarak düşünmedim.
Eğer P 99'u alternatif olarak düşünen arkadaşlar varsa,bana o zaman sunulmayan bir şeyi teklif ediyorum.Tabancam denemeleriniz için hazırdır.Elimden geldiğince yardımcı olurum.Saygılarımla.

Alıntı

SAyın Ceycey suan meşhur üclemenin at kısmını tamamlamaya calıştıgım için bir süre daha ertelenecek olsada p 99 aalacagım zaman sizin le görüşmek isterim. Silahı denemek istemekle beraber kulanan birisi olarak da görüşlerini zi almak isterim. Birde merak ettim acama tetik versiyonunuz nedir acaba QA mı yoksa AS mi?
Saygılar

Alıntı

Bu olay üniversite kampüsündemi meydana gelmişti cok alakasız bir soru oldu ama bu konu başlığı altında.Bu kadar rahat sokulabiliyormu kampüslere silahlar amerikada.Hadi bizde normal olmuş artık rahat rahat girip cıkabiliyosunuz ama...

Alıntı

Bu olay Virginia'da kampüste oldu.
Ama asıl tartışılan şey; Aklı başında taşıma ruhsatlı insanlar bu adamın ölümcül kullanma girişimine aynı şekilde karşılık verebilselerdi, acaba bu adam bu kadar insanı telef edebilir miydi, hatta buna cesaret bile edebilir miydi?

Alıntı

Evet birde bu yanı var dimi neden acaba önleme yapılmadı...Enine boyuna öğrenmek lazım İlker abi kesin bizi aydınlatıcaktır bu konuda.

Çok farklı bir yere gidicem yine kusura bakmayın lütfenSmile bugün meslektaş bi abimizle sohbet etme fırsatını buldum İsraile bir cok defa gidip gelme şansını yakalamış bir insan kendisi ve %90 israillinin silahlı ve eğitimli olduğundan bahsetti bölgenin ehemniyeti ve bekası ile ilgili malumunuz var tabiki ama burda asıl önemli olan bu kadar yüksek bir rakamda ölümcül güç sahibi insanın bunun farkında olup cok farklı ve büyük olaylarda bile birbirlerine bile cok saygılı davrandığını asla kimsenin haddini aşmadığını anlattı bu kısmıyla hayallerimdeki yer diyebilirim.

Geçenlerde israilde bir saldırıda saldırganı ölümcül gücle durduran şahış normal bir sivil vatandaş olduğu söylenmişti Sayın Komutanım galiba israilliler bu konuda daha verimli...

Alıntı

merhaba arkadaşlar, sayın lupus işin teknik yönünü ustada ve detaylıca anlatmış, bende felsefi yönünü anlatayım isterseniz, silah kadın gibidir kime sorsan uzun boylu sarışın belli vücut ölçülerinde bir kadın ister, ama her kadın öyle değildir fakat buna rağmen herkes farklı bir kadına aşıktır sever ve evlenir ve gözü başka bişeyde görmez, silahda aynıdır, kadın eğer çok beceriksiz tembel hiçbirişe yaramayan biri değilse ve erkeğin ondan beklentisini yerine getirip kendini sevdiriyorsa aşık olunacak sevilecek ve dünyanın en iyi en güzel kadını odur, eğer silah da sahibine kendini sevdirip beğendirebiliyorsa sorun yok demektir...

Alıntı

Bir tek fark ben amerikada tek silah tasimak zorunda degilim.. Her is icin ayri var,,, hahahah...

Alıntı

Sayın MelihAga,

Arada küçük bir fark var; tabancaya icabında susturucu takabilirsiniz, ama bir kadına asla. Big Grin.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
karaca, blueokkes
Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin
Hakikaten cok önemli bir nokta yaaaa Big Grin

Alıntı

"P99" - "G19" karşılaştırmasında bir de "P2000" aynı kriterlerle karşılaştırılmasını öneririm , bu işin hakkını da yine LUPUS verebilir ...

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi